Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-23, 12:00 Autor: Maria Klusik

"Korekta liczby województw ma się odbyć kosztem Opolszczyzny". Tomasz Kostuś o planach w sprawie zmian administracyjnych w kraju

Tomasz Kostuś [fot. Marcin Boczek]
Tomasz Kostuś [fot. Marcin Boczek]
- Nasza lista jest obsadzona w 99 procentach i jest z kogo wybierać - powiedział w "Poglądach i Osądach" Radia Opole poseł Tomasz Kostuś, drugi na opolskiej liście Koalicji Obywatelskiej.
- Kampania Koalicji Obywatelskiej jest prowadzona nie tylko w Opolu, ale także na spotkaniach z mieszkańcami praktycznie całego regionu - przyznał poranny gość Radia Opole.

- Na naszej liście są osoby doświadczone, osoby z dokonaniami, parlamentarzyści, czynni politycy, ale również znani, cenieni samorządowcy, również przedstawiciele świata kultury, sportu.

W ocenie posła Tomasza Kostusia, ewentualna zmiana na mapie administracyjnej kraju i utworzenie województwa częstochowskiego, odbyłaby się miedzy innymi kosztem Opolszczyzny, w tym powiatu oleskiego - ocenił na antenie Radia Opole parlamentarzysta PO.

- Politycy PiS od dłuższego czasu mówią o korekcie szesnastu województw, mówią o powołaniu co najmniej dwóch województw, w tym mającego sąsiadować z nami województwa częstochowskiego. I to powołanie województwa częstochowskiego miałoby się dziać kosztem terytorium województwa opolskiego.

Kandydatami Koalicji Obywatelskiej do Senatu z województwa opolskiego są: była europarlamentarzystka Danuta Jazłowiecka, naczelnik Wydziału Promocji w Urzędzie Miasta w Głuchołazach Paweł Szymkowicz oraz reprezentujący KWW Mniejszość Niemiecka, wicemarszałek regionu Roman Kolek.

Wybory parlamentarne 13 października.
Tomasz Kostuś
Tomasz Kostuś

Wiadomości z regionu

2021-09-28, godz. 21:15 Raport dnia: rośnie liczba zakażeń w kraju i hospitalizowanych pacjentów. Chorują głównie osoby młode, które nie… 8 nowych zakażeń i śmierć jednej osoby potwierdzono dziś (28.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 975 infekcjach… » więcej 2021-09-28, godz. 20:00 Jeszcze tylko opinia geologa i wznowione będą prace przy budowie PSZOK-u w Kielczy Ponad pół rok opóźniona jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie. Problemem były niezgodności projektowe… » więcej 2021-09-28, godz. 19:00 Na 1200 szkół i przedszkoli w regionie w czterech placówkach nauka jest prowadzona hybrydowo po wykryciu zakażeń … W 4 szkołach w regionie w związku z wykryciem zakażenia koronawirusem prowadzone jest nauczanie hybrydowe. W sumie zdalna edukacja dotyczy uczniów 11 klas… » więcej 2021-09-28, godz. 18:00 Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu szpitala przy ul. Wodociągowej. Psychiatryczny oddział… Radni Sejmiku Województwa Opolskiego zdecydowali o zmianie statutu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Jadwigi w Opolu. To oznacza, że 40-łóżkowy… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 W szpitalu tymczasowym hospitalizowanych jest 16 pacjentów. Siedmiu z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii Pogarsza się sytuacja epidemiczna w kraju. Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie informowało o 975 nowych infekcjach koronawirusem. W porównaniu z ubiegłym… » więcej 2021-09-28, godz. 17:00 Dzień Chemika w Zakładach Azotowych Kędzierzyn Po raz pierwszy od dwóch lat w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano Dni Chemika. Spotkanie byłych i obecnych pracowników Grupy Azoty ZAK S.A. to wieloletnia tradycja… » więcej 2021-09-28, godz. 16:25 Zderzenie trzech samochodów na autostradzie. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Do kolizji trzech samochodów osobowych doszło na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia na jezdni do Wrocławia. » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Poseł Witold Zembaczyński: niech policja zacznie kierować ruchem. Policja: to słowa krzywdzące - Policja powinna zająć się kierowaniem ruchem w Opolu - tak sugeruje Witold Zembaczyński. Poseł Nowoczesnej na konferencji prasowej przed ratuszem odniósł… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Opole: Arkadiusz Wiśniewski sprzeciwia się rozszerzeniu działalności firmy Remondis. ''W mieście nie ma miejsca na… Prezydent Opola nie zgadza się na planowane rozszerzenie działalności firmy Remondis. Przedsiębiorstwo podejmuje starania, które ma na celu zwiększenie składowiska… » więcej 2021-09-28, godz. 15:00 "Ten projekt znacząco usprawni żeglugę". Rozpoczął się drugi etap prac modernizacyjnych na stopniu wodnym w Dobrzeniu… Poprawa żeglowności na Odrze oraz zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. To główne cele, jakie są realizowane na stopniu Wodnym w Dobrzeniu Wielkim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »