Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-23, 20:30 Autor: Joanna Matlak

EUROWYBORY: Europoseł Sławomir Kłosowski podsumował kampanię

EUROWYBORY: Europoseł Kłosowski z PiS podsumował kampanię. "Nie mam planu B" [fot. Joanna Matlak]
EUROWYBORY: Europoseł Kłosowski z PiS podsumował kampanię. "Nie mam planu B" [fot. Joanna Matlak]
Sławomir Kłosowski, eurodeputowany PiS walczący o reelekcję, podsumował swoją kampanię do Europarlamentu i zaapelował o oddanie na niego głosu. Polityk mówi, że poparcia udzielił mu burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.
- Jutro jadę do Nysy, której burmistrz Kordian Kolbiarz zapewnił mnie o swoim poparciu. Mam również zapewnienie ze strony burmistrza Olesna i Brzegu – mówi Kłosowski i podziękował włodarzom tym gmin i sztabowi za pracę podczas kampanii.

- Oby ta kampania przełożyła się na frekwencję i zwycięstwo PiS w woj. opolskim. Bardzo bym chciał, żebyśmy mieli swojego przedstawiciela w Brukseli. Tak, jak to było w przypadku mojej osoby, kiedy wiele spraw opolskich udało się pchnąć do przodu, tak mam nadzieję że Opolszczyzna zostanie przy europośle i oby państwo zaufali mi po raz kolejny - mówił eurodeputowany PiS.

Kłosowski zapytany o ewentualny „plan B” po wyborach, odpowiedział, że „zakładają go tylko ci, którzy nie wierzą w to, że się uda. Ja mam nadzieję, że dla dobra Opolszczyzny się uda, dlatego planu B nie posiadam”.

Wybory do Europarlamentu odbędą się w najbliższą niedzielę 26 maja.
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2021-02-25, godz. 15:00 Praca na Opolszczyźnie i deficytowa specjalizacja. Przyszli lekarze podpisali umowy stypendialne z marszałkiem Pierwsi studenci kierunku lekarskiego podpisali z urzędem marszałkowskim umowy stypendialne. Wsparcie finansowe trafi do 31 przyszłych lekarzy, a 4 z nich podpisało… » więcej 2021-02-25, godz. 14:01 Tomasz Greniuch stracił pracę w IPN. Przyczyną zwolnienia - utrata zaufania Prezes IPN Jarosław Szarek poinformował, że rozwiązał umowę o pracę z dr. Tomaszem Greniuchem. Przyczyną - jak dodał - jest m.in. utrata zaufania, spowodowana… » więcej 2021-02-25, godz. 13:42 Nyski sąd rodzinny zbada sprawę wypadku w Kopernikach. Mieszkańcy są poruszeni tragedią. "To jest szok dla całej… Nyski sąd rodzinny będzie badał sprawę tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj (24.02) w Kopernikach. Przypomnijmy, w środę około 14.00 54-letnia… » więcej 2021-02-25, godz. 13:00 Protesty rodziców nie pomogły. Jest decyzja o połączeniu wiejskich podstawówek gminy Strzelce Opolskie Radni gminy Strzelce Opolskie podjęli decyzje o zmianie sieci szkół. Pomimo protestów rodziców, połączono ze sobą placówki działające we wsiach. Urzędnicy… » więcej 2021-02-25, godz. 11:51 Co dalej z koalicją w regionie? "Nie mamy sobie nic do zarzucenia" - uważa Szymon Ogłaza Przedstawiciele PSL-u nie wykluczają zerwania koalicji z Platformą Obywatelską w regionie. Tymczasem politycy PO zapewniają, że cierpliwie czekają na decyzję… » więcej 2021-02-25, godz. 11:02 Raport MZ: na Opolszczyźnie 6 zgonów osób zarażonych i 212 infekcji. W kraju znów ponad 12 tysięcy zakażeń i śmierć… 6 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 212 nowych infekcji potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (25.02)… » więcej 2021-02-25, godz. 11:00 Opolscy policjanci wspierają schronisko dla bezdomnych zwierząt w Opolu Funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni wydziału prezydialnego i komunikacji społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zorganizowali zbiórkę dla podopiecznych… » więcej 2021-02-25, godz. 10:20 "Nie chodzi o stanowiska, ale o szacunek i zaufanie". Wiceprezes PSL gościem Radia Opole - Ostateczne decyzje, co do kontynuowania lub zerwania przez jego ugrupowanie koalicji z PO w sejmiku województwa opolskiego zapadną dopiero po spotkaniu z przedstawicielami… » więcej 2021-02-25, godz. 09:10 Ostrzeżenie o złej jakości powietrza w regionie. Warto ograniczyć spacery i aktywność fizyczną Zła jakość powietrza w woj. opolskim. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Opolskiego urzędu wojewódzkiego informuje, że przekroczenia norm dla… » więcej 2021-02-25, godz. 09:00 Osobowe renault spłonęło na Malince w Opolu. Kierowca próbował gasić pożar, ale potrzebni byli strażacy Doszczętnie spłonął samochód osobowy w opolskiej dzielnicy Malinka. Około 7:50 strażacy otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Chełmskiej płonie renault… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »