Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-24, 12:45 Autor: Witold Wośtak

EUROWYBORY. Paweł Grabowski przypomniał o podstawowych postulatach ruchu Kukiz'15 do Europarlamentu

Paweł Grabowski [fot. Witold Wośtak]
Paweł Grabowski [fot. Witold Wośtak]
O udział w eurowyborach zaapelował na koniec kampanii Paweł Grabowski. Na konferencji prasowej kandydat ruchu Kukiz'15 podkreślił, że jego ugrupowanie walczy o równe szanse i równe prawa wszystkich państw należących do wspólnoty.
Chodzi między innymi o takie same dopłaty dla rolników i produkty tej samej jakości. Zdaniem Grabowskiego, dzisiaj Unia Europejska jest w kryzysie, więc wymaga reanimacji.

- Obecność Polski w Unii Europejskiej opłaca się nam wszystkim - Polsce, Polakom, jak i poszczególnym państwom należącym do wspólnoty. Kukiz’15 jest za dalszym trwaniem naszego kraju w Unii Europejskiej, ale na zasadzie wspólnoty narodów. Chodzi o współpracę państw, po to żeby bogacić się i żeby bogaciły się ich społeczeństwa. Myślę, że jest najwyższy czas, aby zacząć ratować tę Unię.

Paweł Grabowski zaznacza, że ruch Kukiz'15 nie dołączy do żadnej z istniejących frakcji w Europarlamencie.

- My chcemy stworzyć coś zupełnie nowego, dlatego zawarliśmy sojusz z ugrupowaniami kilku państw europejskich. Tak naprawdę to są ugrupowania o charakterze ruchów obywatelskich, które chcą dokonać jakościowej zmiany w Europarlamencie. One chcą reprezentować obywatela, a nie wchodzić w buty starych partii, mówiąc „wicie, rozumicie – tutaj nie da się niczego zrobić”. My uważamy, że da się zrobić, da się zmienić, tylko trzeba chcieć.

Kandydat ruchu Kukiz'15 dodaje, że okręg dolnośląsko-opolski zdobędzie 5 lub 6 mandatów, w zależności od frekwencji, dlatego udział w eurowyborach jest tak istotny.
Paweł Grabowski 1
Paweł Grabowski 2

Wiadomości z regionu

2021-02-25, godz. 14:01 Tomasz Greniuch stracił pracę w IPN. Przyczyną zwolnienia - utrata zaufania Prezes IPN Jarosław Szarek poinformował, że rozwiązał umowę o pracę z dr. Tomaszem Greniuchem. Przyczyną - jak dodał - jest m.in. utrata zaufania, spowodowana… » więcej 2021-02-25, godz. 13:42 Nyski sąd rodzinny zbada sprawę wypadku w Kopernikach. Mieszkańcy są poruszeni tragedią. "To jest szok dla całej… Nyski sąd rodzinny będzie badał sprawę tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj (24.02) w Kopernikach. Przypomnijmy, w środę około 14.00 54-letnia… » więcej 2021-02-25, godz. 13:00 Protesty rodziców nie pomogły. Jest decyzja o połączeniu wiejskich podstawówek gminy Strzelce Opolskie Radni gminy Strzelce Opolskie podjęli decyzje o zmianie sieci szkół. Pomimo protestów rodziców, połączono ze sobą placówki działające we wsiach. Urzędnicy… » więcej 2021-02-25, godz. 11:51 Co dalej z koalicją w regionie? "Nie mamy sobie nic do zarzucenia" - uważa Szymon Ogłaza Przedstawiciele PSL-u nie wykluczają zerwania koalicji z Platformą Obywatelską w regionie. Tymczasem politycy PO zapewniają, że cierpliwie czekają na decyzję… » więcej 2021-02-25, godz. 11:02 Raport MZ: na Opolszczyźnie 6 zgonów osób zarażonych i 212 infekcji. W kraju znów ponad 12 tysięcy zakażeń i śmierć… 6 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 212 nowych infekcji potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (25.02)… » więcej 2021-02-25, godz. 11:00 Opolscy policjanci wspierają schronisko dla bezdomnych zwierząt w Opolu Funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni wydziału prezydialnego i komunikacji społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zorganizowali zbiórkę dla podopiecznych… » więcej 2021-02-25, godz. 10:20 "Nie chodzi o stanowiska, ale o szacunek i zaufanie". Wiceprezes PSL gościem Radia Opole - Ostateczne decyzje, co do kontynuowania lub zerwania przez jego ugrupowanie koalicji z PO w sejmiku województwa opolskiego zapadną dopiero po spotkaniu z przedstawicielami… » więcej 2021-02-25, godz. 09:10 Ostrzeżenie o złej jakości powietrza w regionie. Warto ograniczyć spacery i aktywność fizyczną Zła jakość powietrza w woj. opolskim. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Opolskiego urzędu wojewódzkiego informuje, że przekroczenia norm dla… » więcej 2021-02-25, godz. 09:00 Osobowe renault spłonęło na Malince w Opolu. Kierowca próbował gasić pożar, ale potrzebni byli strażacy Doszczętnie spłonął samochód osobowy w opolskiej dzielnicy Malinka. Około 7:50 strażacy otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Chełmskiej płonie renault… » więcej 2021-02-25, godz. 08:01 Opole: możliwe problemy z wodą w rejonie Pużaka i Hubala. Trwa usuwanie awarii Około godziny 5.20 doszło do lokalnej awarii sieci wodociągowej rozdzielczej w rejonie ulic Pużaka i Hubala na osiedlu Armii Krajowej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »