Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-09, 10:03 Autor: Katarzyna Doros

Badania, wykłady i konsultacje. W sobotę dzień otwarty opolskiej ginekologii

Kliniczne Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii [fot. Piotr Wrona]
Kliniczne Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii [fot. Piotr Wrona]
Ogólnodostępne wykłady, liczne konsultacje i badania, przede wszystkim skierowane do rodzin wychowujących dzieci, które nie ukończyły dwóch lat. Kliniczne Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii w Opolu zaprasza na dzień otwarty w najbliższą sobotę, 11 maja.
- W programie m.in cykl wykładów poświęconych zmianom hormonalnym, czy technikom relaksacji na poszczególnych etapach porodu - mówi Iwona Nawrot-Szczepanik, rzecznik prasowy Klinicznego Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

- Pani dietetyk zaprezentuje temat dotyczący diety kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią. Jeśli chodzi o kolejne wykłady, to położne ze szkoły rodzenia podpowiedzą jakie symptomy należy uznać za ważne, żeby udać się do szpitala, chodzi oczywiście o poród. Opowiedzą także o metodach łagodzenia bólu porodowego. Skończymy wykładem pani dr neonatolog Anny Zięby o trudnościach w prawidłowym żywieniu dzieci do lat dwóch.

W tym dniu szpital przygotował także warsztaty chustowania, a konsultantki podpowiedzą jak prawidłowo nosić i trzymać noworodka. Panie w wieku od 25 do 59 lat, które od trzech lat nie miały wykonanej cytologii mogą skorzystać i wykonać sobie takie badanie. Te prowadzone będą w budynku poradni ginekologiczno-położniczej.

- W zależności od sytuacji, będzie także możliwość zwiedzenia sali porodowej - dodaje Iwona Nawrot-Szczepanik.

Kliniczne Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii w Opolu w dniu otwartym można odwiedzać od godziny 10:00 do 13:00. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej szpitala w zakładce aktualności.
Iwona Nawrot-Szczepanik

Wiadomości z regionu

2021-06-15, godz. 07:45 Brzeg chce podświetlać swoje najcenniejsze zabytki. Na początek iluminacji doczekał się ratusz oraz magistrat Brzeski ratusz ma nową iluminację. Wczoraj (14.06) w nocy oficjalnie uruchomiono podświetlenie renesansowego obiektu, co stanowi zwieńczenie rozpoczętego… » więcej 2021-06-14, godz. 20:30 Raport dnia: Pandemia wyhamowuje? Kolejny spadek liczby zakażeń 5 osób w regionie i 140 w kraju. Tak przedstawia się statystyka minionej doby zachorowań na COVID-19. Dane przekazało Ministerstwo Zdrowia. » więcej 2021-06-14, godz. 20:30 Neurologia w kędzierzyńskim szpitalu znów przyjmuje pacjentów bez COVID-19 Jak informuje szpital na portalu społecznościowym od dziś (14.06) wraca do dyspozycji pacjentów niezakażonych wirusem SARS-CoV-2 Oddział Neurologii wraz… » więcej 2021-06-14, godz. 19:15 Coraz częściej pacjentami Opolskiego Centrum Onkologii są osoby przed 50. rokiem życia Coraz częściej do Opolskiego Centrum Onkologii trafiają pacjenci przed 50. rokiem życia. Barbara Radecka, ordynator oddziału onkologii klinicznej w OCO zwraca… » więcej 2021-06-14, godz. 19:00 Do Opola w 25 minut. Po kilkudziesięciu latach starań Goszczowice otrzymały kolejowe połączenie z Opolem i Nysą Uruchomiono stację kolejową Goszczowice. Po wielu latach starań pociągi relacji Nysa - Opole wreszcie zatrzymują się na tej malutkiej stacji, skąd droga… » więcej 2021-06-14, godz. 18:45 Śluzy po remoncie. Kolejny krok w stronę wykorzystania potencjału Odry wykonany [FILM, ZDJĘCIA] Zakończył się wart 70 milionów złotych remont śluz odrzańskich w Sławięcicach i w Nowej Wsi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Był to pierwszy taki… » więcej 2021-06-14, godz. 17:43 Opolanie są dobrej myśli przed meczem Polski ze Słowacją Opolscy kibice optymistami. O 18.00 startuje pierwszy mecz reprezentacji Polski na Euro 2020. Przeciwnikiem niżej notowana Słowacja, która ma jednak patent… » więcej 2021-06-14, godz. 17:15 "Krew potrzebna jest każdego dnia". Na całym świecie obchodzony jest dzisiaj dzień krwiodawstwa Ratuje życie, pomaga w leczeniu i jest najcenniejszym darem, jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi. Mowa o krwi, bo dziś (14.06) przypada Światowy Dzień… » więcej 2021-06-14, godz. 15:15 Coraz więcej dzieci jest uzależnionych od sieci. Hejt wciąż trzyma się mocno Rośnie liczba nastolatków uzależnionych od internetu, którzy pomocy szukają w Miejskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej Opolu. Specjaliści wskazują, że… » więcej 2021-06-14, godz. 14:53 Rozpoczyna się spory remont nyskiego parku. Trzeba liczyć się z utrudnieniami, pierwsze już są Rozpoczynają się prace związane z rewitalizacją Parku Miejskiego w Nysie. Przez najbliższe miesiące robotnicy będą między innymi wymieniać nawierzchnię… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »