Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-20, 10:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Sąsiad, jak najlepsze zabezpieczenie. Nie stwarzajmy okazji złodziejom wyjeżdżając na święta z domu

© (fot. sxc.hu)
© (fot. sxc.hu)
Przed świątecznym wyjazdem zabezpieczmy domy i trzymane w nich kosztowności - apeluje policja. Funkcjonariusze zwracają uwagę na fakt, że złodzieje w tym okresie stają się bardziej aktywni i mogą wykorzystać nasze roztargnienie i nieuwagę.
- Przed wyjazdem lepiej dwa razy wszystko sprawdzić - mówi starszy aspirant Karol Brandys z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Przede wszystkim sprawdźmy, czy zamknęliśmy drzwi, czy zamknęliśmy okna. Część z nas mieszka w domkach jednorodzinnych. W takich przypadkach sprawdźmy również bramy garażowe. Często jest tak, że jesteśmy już w podróży i zastanawiamy się, czy zamknęliśmy drzwi, czy zakręciłem kran. Są to czynności, które tak naprawdę zabiorą nam minutę.

Od najlepszych zabezpieczeń i tak lepszy jest sprawdzony sąsiad, który pod naszą nieobecność będzie mógł sprawdzić, czy nic złego nie dzieje się w naszym mieszkaniu lub domu.

- To sposób sprawdzony i skuteczny - informuje Brandys. - To osoba, która zabierze nam rzeczy spod drzwi, która wieczorem zapali światło w mieszkaniu. Wtedy potencjalny złodziej, widząc takie mieszkanie, na pewno będzie omijał je szerokim łukiem.

Dodatkowo policja przestrzega przed dzieleniem się na forach internetowych, czy portalach społecznościowych informacjami, że na dłużej wyjeżdżamy. Taką informację również w łatwy sposób mogą przechwycić złodzieje.
starszy aspirant Karol Brandys
starszy aspirant Karol Brandys

Wiadomości z regionu

2021-09-20, godz. 21:30 Raport dnia: 4 nowe zakażenia koronawirusem w regionie, ponad 360 w kraju 4 nowe przypadki koronawirusa odnotowano minionej doby na Opolszczyźnie. W kraju Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 363 nowe zakażenia. » więcej 2021-09-20, godz. 20:30 Szczepienia, tor przeszkód i pokazy strażackie. W sobotę w Kędzierzynie-Koźlu piknik pod hasłem "W zdrowym ciele… Rowerowy tor przeszkód, pokazy strażackie i animacje dla dzieci - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników pikniku 'W zdrowym ciele zdrowy… » więcej 2021-09-20, godz. 19:30 Nieśli pokój na trzech kontynentach. 20-lecie Opolskiego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Celem ich misji było głównie zapobieganie konfliktom, przywrócenie pokoju czy też niesienie pomocy humanitarnej. Mowa o siłach pokojowych ONZ, czyli popularnie… » więcej 2021-09-20, godz. 19:00 Aquapark w Opolu? Na razie miasto wyłoni biuro projektowe Do końca roku ma być znana firma, która przygotuje dokumentację projektową opolskiego aquaparku. Ten ma powstać w miejsce obecnego stadionu Odry przy ulicy… » więcej 2021-09-20, godz. 18:00 Narkotyki u seniora tuż przed emeryturą. Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia Cztery kilogramy suszu oraz ponad 20 krzewów konopi indyjskiej przejęli policjanci z Głubczyc. » więcej 2021-09-20, godz. 16:43 12 lat więzienia grozi Rafałowi M., który pod wpływem narkotyków miał zaatakować kierowcę nożem i ukraść sa… Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces 31-letniego Rafała M., który odpowiada za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Oskarżony tłumaczył… » więcej 2021-09-20, godz. 15:50 Na opolskich drogach będzie bezpieczniej. Samorządy podpisały umowy na budowę przejść dla pieszych w ramach RFRD 9 gmin oraz 8 powiatów otrzyma łącznie ponad 5 milionów złotych na budowę oraz przebudowę przejść dla pieszych. W Starostwie Powiatowym w Namysłowie… » więcej 2021-09-20, godz. 15:00 Po 2 latach batalii rozpoczął się remont pomnika Powstańców Śląskich w Zawadzkiem Miał być gotowy na obchody stulecia powstań śląskich, ale dopiero teraz ruszyły prace. Pomnik powstańców, znajdujący się na cmentarzu w Zawadzkiem, przechodzi… » więcej 2021-09-20, godz. 14:15 Zamiast pod 998 teraz będziemy dzwonić pod ogólnoeuropejski numer alarmowy 112 Opolszczyzna rozpoczyna jutro (21.09) proces przełączania tradycyjnego numeru 998, należącego do straży pożarnej, na numer Centrum Powiadamiania Ratunkowego… » więcej 2021-09-20, godz. 13:30 Obywatelskie zatrzymanie kierowcy, który prowadził mając ponad 3 promile Policjanci po służbie zatrzymali pijanego kierowcę. 40-latek próbował prowadzić samochód mają ponad 3 promile alkoholu we krwi. W obywatelskim zatrzymaniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »