Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-19, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Uważajmy na kieszonkowców, jedźmy ostrożnie - apeluje przed świętami policja

"Łączy nas A4" [fot. Patryk Domagała]
"Łączy nas A4" [fot. Patryk Domagała]
Policja [fot. Maciej Stępień]
Policja [fot. Maciej Stępień]
Tłumy w sklepach, na bazarach, czy środkach komunikacji miejskiej. To idealne warunki dla złodziei. Ich aktywność zwiększa się zwłaszcza przed świętami.
Przed kieszonkowcami możemy się obronić albo znacząco zmniejszyć ryzyko utraty wartościowych przedmiotów, czy pieniędzy.

- Musimy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach - mówi młodszy aspirant Agnieszka Nierychła, z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu. - Przede wszystkim idąc na zakupy nie zabierajmy ze sobą zbyt dużej ilości gotówki, nadmiernej ilości kart kredytowych, czy też wszystkich dokumentów. Jeżeli już mamy potrzebę wzięcia większej ilości pieniędzy, to rozkładajmy je po kieszonkach, tak aby zminimalizować straty, które ewentualnie możemy ponieść. Płacąc za zakupy, starajmy się tak wyciągać pieniądze z portfela, aby nie wykazywać jaką gotówkę przy sobie posiadamy.

Podczas świąt policja zwiększy swoje patrole w najbardziej newralgicznych miejscach.

- Święta to dla funkcjonariuszy wytężony czas pracy - zapowiada Nierychła. - Policjanci wydziału prewencji, ale również kryminalni, nieumundurowani, pełnią służbę w centrach handlowych, w zatłoczonych miejscach. Sprawdzamy te miejsca, kontrolujemy je. Przemieszczamy się również środkami komunikacji miejskiej. Jesteśmy w tych wszystkich newralgicznych miejscach, gdzie może dochodzić do kradzieży kieszonkowych.

Więcej policji będzie także na drogach. Dzisiaj (19.04) rozpoczęła się akcja "Wielkanoc". Wzmożone działania funkcjonariuszy będą prowadzone do wtorku.
młodszy aspirant Agnieszka Nierychła
młodszy aspirant Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2021-09-24, godz. 17:15 Rusza kolejna edycja "Ton Zdrowia". Tym razem medycy nie tylko będą koncertować, także zaszczepią przeciw COVID-19 Lekarze zagrają dla pacjentów. Rusza kolejna edycja 'Ton Zdrowia'. Tym razem doktorzy nie tylko będą śpiewać i grać, ale i zaszczepią. Dzisiaj (24.09)… » więcej 2021-09-24, godz. 16:16 Uczniowie z Polski i Czech w ramach unijnego programu poznają kulturę swoich krajów. Dzisiaj odwiedzili Opole Współpracują ze sobą od 2008 roku - wspólnie poznają kulturę i historię oraz odwiedzają ciekawe miasta. Grupa 40 uczniów z Ozimka i czeskiego Rymarzowa… » więcej 2021-09-24, godz. 16:07 Przed urzędem miasta w Nysie można już przysiąść na ławce z Jerzym Kozarzewskim Jerzy Kozarzewski ps. Konrad, twórca nyskiej szkoły muzycznej, poeta, społecznik i żołnierz ma już swój pomnik w Nysie. Przed urzędem miasta stanęła… » więcej 2021-09-24, godz. 16:00 Ostrzeżenia związane ze stanem powietrza. Przekroczenia dopuszczalnych poziomów spodziewane do końca roku Nie trzeba było długo czekać, aż początek sezonu grzewczego przełoży się to na jakość powietrza. Dzisiaj (24.09) dotarły ostrzeżenia z Wojewódzkiego… » więcej 2021-09-24, godz. 15:30 Cztery osoby podejrzane o handel narkotykami wpadły w ręce prudnickiej policji. Zabezpieczono prawie kilogram środków… Prudniccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 4 osoby podejrzane m. in. o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz… » więcej 2021-09-24, godz. 15:00 Cyfrowa radiostacja trafiła do głubczyckich krótkofalowców Stowarzyszenie Krótkofalowców Pogórza Opawskiego w Głubczycach zakupiło najnowszej generacji radiostację cyfrową. Nowy sprzęt umożliwi przeprowadzenie… » więcej 2021-09-24, godz. 14:15 DPS w Czarnowąsach ma nową salę i komputery Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach mają nowe pomieszczenie do spotkań i pracy z psychologiem. Ponadto otrzymali 5 komputerów wraz z oprogramowaniem… » więcej 2021-09-24, godz. 13:33 W weekend pojawią się nowe, ale tymczasowe utrudnienia na autostradzie A4 Drogowcy pojawią się w weekend (25-26.09) na autostradzie A4 w okolicach węzła Opole Zachód. W planie jest usunięcie oraz montaż bramownicy, na której… » więcej 2021-09-24, godz. 13:32 Przez dwa dni młodzi ludzie będą dyskutować na temat zdrowia psychicznego. Trwa III Opolski Kongres Młodzieży Ruszył III Opolski Kongres Młodzieży. W tym roku uczestnicy skupiać się będą głównie nad problemem zdrowia psychicznego wśród swoich rówieśników… » więcej 2021-09-24, godz. 12:00 Gąsiorowice zapraszają na charytatywny piknik dla Oliwki W sobotę (25.09) w Gąsiorowicach na boisku przy szkole podstawowej odbędzie się charytatywny festyn „Gąski dla Oliwki”. Organizatorzy przygotowali wiele… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »