Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-27, 16:15 Autor: Katarzyna Doros

Spotkanie było motywem przewodnim sympozjum poświęconemu postaci zaginionego duchownego Krzysztofa Grzywocza

Sympozjum poświęcone księdzu Krzysztofowi Grzywaczowi [fot. Katarzyna Doros]
Sympozjum poświęcone księdzu Krzysztofowi Grzywaczowi [fot. Katarzyna Doros]
ks. Krzysztof Grzywocz [fot. policevalais.ch]
ks. Krzysztof Grzywocz [fot. policevalais.ch]
Sympozjum poświęcone księdzu Krzysztofowi Grzywaczowi [fot. Katarzyna Doros]
Sympozjum poświęcone księdzu Krzysztofowi Grzywaczowi [fot. Katarzyna Doros]
Brat, przyjaciel, ojciec duchowny. Jedenastu rozmówców księdza Łukasza Żaby podzieliło się swoim doświadczeniem spotkania z księdzem Krzysztofem Grzywoczem. Znany rekolekcjonista, kierownik duchowy i terapeuta zaginął 17 sierpnia 2017 roku w Alpach Szwajcarskich w okolicy szczytu Bortlehorn. Dziś (27.02) w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego odbyło się sympozjum pod hasłem "Ks. Krzysztof Grzywocz - człowiek spotkania" poświęcone promocji książki i postaci duchownego.
- Te wszystkie spotkania i rozmowy, które przeprowadziłem, uświadomiły mnie, że to był człowiek, który dbał o więzi i relacje, o spotkania z Panem Bogiem, z drugim człowiekiem i z samym sobą - mówi ks. Łukasz Żaba, autor publikacji. - Odsłania się obraz ojca Krzysztofa jako brata, jako przyjaciela, jako ojca duchownego, jako człowieka o kapłańskim sercu, przyjaciela rodziny, człowieka, który smakował życie jak ucztę. Jest to naprawdę bogaty obraz, który pokazuje, że życie człowieka generalnie takie jest. Interesujące, a z drugiej strony też tajemnicze.

Ks. Łukasz Knieć, wspomina, że jego spotkanie z ks. Grzywoczem w sumie trwało 16 lat . - To ważne lata mojego kapłaństwa. W seminarium ks. Krzysztof był moim ojcem duchownym - mówi. - Przychodziliśmy razem z wieloma klerykami do ojca Krzysztofa, choć każdy sam i rozmawialiśmy o ważnych rzeczach, o tym co przeżywamy, o pytanie, które nam powstają gdzieś w głowie, o wątpliwościach, które mamy. On bardzo cierpliwie nas słuchał i dzięki temu, bardzo uważnemu i delikatnemu słuchaniu odnajdywaliśmy to, co dla nas ważne. To były absolutnie niezwykłe spotkania.

Oficjalne poszukiwania ks. Grzywocza zakończono 23 sierpnia 2017 roku. W ubiegłym roku powstała strona internetowa poświęcona osobie zaginionego duchownego, która ma promować jego nauczanie, być miejscem formacji i służyć rozwojowi.
ks. Łukasz Żaba
ks. Łukasz Knieć

Wiadomości z regionu

2021-09-17, godz. 11:38 DK 43 w Dalachowie zablokowana po porannym zdarzeniu. Utrudnienia są także na A4 po zderzeniu się 3 pojazdów Ciąg dalszy utrudnień w ruchu w Dalachowie między Kluczborkiem a Wieluniem na DK 43 po kolizji samochodu ciężarowego. » więcej 2021-09-17, godz. 10:52 Raport MZ: odnotowano ponad 650 nowych zakażeń w kraju [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 10 na Opolszczyźnie. Minionej doby w Polsce stwierdzono 8 przypadków śmier… » więcej 2021-09-17, godz. 10:00 Przed nami "zdrowa sobota" dla dzieci. Opolski NFZ zaprasza rodziców wraz z pociechami na konsultacje i diagnostykę Porady żywieniowe, konsultacje laryngologiczne czy diagnostyka wad postaw - to tylko część oferty, z jakich rodzice wraz ze swoim dziećmi będą mogli skorzystać… » więcej 2021-09-17, godz. 09:39 Co dalej z obwodnicami Prudnika, Sidziny i Lędzin? Cztery obwodnice opolskich miast i miejscowości powstaną w ramach programu 'Stu Obwodnic'. To Prudnik, Brzeg, Sidzina i Lędziny. Najbardziej zaawansowane prace… » więcej 2021-09-17, godz. 08:06 Niespokojna noc i poranek na opolskich drogach W nocy i nad ranem (17.09) mieliśmy w regionie 3 zdarzenia drogowe, w których łącznie dwie osoby zostały ranne. » więcej 2021-09-17, godz. 07:45 Utrudnienia w ruchu w związku z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego Uwaga kierowcy! W niedzielę (19.09) będą utrudnienia w ruchu na drogach w stolicy regionu. Ma to związek z organizacją II Opolskiego Rajdu Rowerowego w ramach… » więcej 2021-09-17, godz. 07:00 Jak nie dać się okraść przez internet i robić zakupy w sieci? Opolscy uczniowie i seniorzy wiedzą, jak bezpiecznie… Jak nie dać się okraść przez internet czy SMS-a i bezpiecznie robić zakupy w sieci - dowiedzieli się uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach akcji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej 2021-09-16, godz. 20:10 Raport dnia: wysoka liczba nowych zakażeń w kraju. W regionie koronawirusa potwierdzono u 18 osób [INFOGRAFIKA] 18 zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (16.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych infekcjach w… » więcej 2021-09-16, godz. 19:30 DK 46 Nysa - Kłodzko zablokowana po czołowym zderzeniu dwóch samochodów [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 Nysa - Kłodzko w Ściborzu czołowo zderzyły się dwa auta - osobowe i dostawcze. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »