Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-22, 15:18 Autor: Maciej Stępień

Jacek Monkiewicz nowym starostą brzeskim. Po dwunastu latach stanowisko traci Maciej Stefański

Jacek Monkiewicz nowym starostą brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Jacek Monkiewicz nowym starostą brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Inauguracyjna sesja Rady Powiatu Brzeskiego [fot. Maciej Stępień]
Inauguracyjna sesja Rady Powiatu Brzeskiego [fot. Maciej Stępień]
Jacek Monkiewicz nowym starostą brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Jacek Monkiewicz nowym starostą brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Kandydat Koalicji Obywatelskiej był jedynym radnym, który ubiegał się o funkcję starosty. W tajnym głosowaniu zdobył 13 głosów i tym samym zdetronizował Macieja Stefańskiego z Prawa i Sprawiedliwości, który powiatem rządził przez ostatnie 12 lat. To nie tylko zmiana personalna, to także zmiana pokoleniowa. Jacek Monkiewicz jest o ponad 20 lat młodszy od ustępującego Stefańskiego.
- Szanowni państwo, bardzo dziękuję za głosy poparcia – mówił zaraz po wyborze nowy starosta brzeski Jacek Monkiewicz. – Mam nadzieję, że nie zawiodę nikogo, i że uda mi się przekonać do siebie tych, którzy na mnie nie głosowali. Oczywiście, pewne zmiany w powiecie będą musiały nastąpić, ale proszę się nie martwić, rewolucji nie będzie.

Ustępujący ze stanowiska Maciej Stefański w rozmowie z Radiem Opole przyznał, że kończy się dla niego pewien etap w jego życiu, ale z polityką się nie żegna.

- Trzeba kiedyś odejść – mówi wieloletni samorządowiec Prawa i Sprawiedliwości. – Zawsze jest początek i jest koniec. Zakończył się dla mnie pewien ważny etap, udało się zrobić dla powiatu naprawdę dużo. Dziękuję mojej załodze i wszystkim pracownikom za wkład i zaangażowanie w sprawy naszego regionu. Ustępując nie mam się czego wstydzić. Nigdy nie byłem w opozycji, a teraz taką rolę będę pełnił. Widzę, że właśnie ta strona opozycyjna jest bardzo wyluzowana. Ja zawsze musiałem trzymać fason i uważać na słowa, a teraz będę mógł zadawać pytania i patrzeć rządzącym na ręce. Oczywiście, pragnę dodać, że będę opozycją konstruktywną, a nie taką, która atakuje z zasady oponentów.

Maciej Stefański nie żegna się z polityką, w przyszłym roku mamy go zobaczyć w nowej roli. Nie chciał jednak zdradzić swoich planów.

Wicestarostą została Ewa Smolińska z PSL-u. Natomiast na szefa Rady Powiatu Brzeskiego wybrano Janusza Jakubowa, który do wyborów samorządowych startował z list Kukiz’15. Co ciekawe, Jacek Monkiewicz do tej pory był zastępcą wójta Skarbimierza. Od jutra obejmuje on nowe stanowisko.
Jacek Monkiewicz i Maciej Stefański

Wiadomości z regionu

2021-09-16, godz. 20:15 Przyjmą butelki szklane, plastikowe, a także puszki. W Opolu za kilka dni ruszą butelkomaty Mieszkańcy Opola w najbliższych dniach będą mogli korzystać z butelkomatów. Dzięki tej ekologicznej inwestycji opolanie będą pozbywać się niepotrzebnych… » więcej 2021-09-16, godz. 20:10 Raport dnia: wysoka liczba nowych zakażeń w kraju. W regionie koronawirusa potwierdzono u 18 osób [INFOGRAFIKA] 18 zakażeń koronawirusem potwierdzono dziś (16.09) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych infekcjach w… » więcej 2021-09-16, godz. 19:30 DK 46 Nysa - Kłodzko zablokowana po czołowym zderzeniu dwóch samochodów [AKTUALIZACJA] Na drodze krajowej nr 46 Nysa - Kłodzko w Ściborzu czołowo zderzyły się dwa auta - osobowe i dostawcze. » więcej 2021-09-16, godz. 19:15 Podziel się przepisem na chleb i wygraj nagrody Niektórzy domowy chleb zaczęli piec w czasie pandemii, inni od lat jedzą na śniadanie swoje wypieki. Władze powiatu strzeleckiego zachęcają, żeby podzielić… » więcej 2021-09-16, godz. 18:00 Będzie więcej patroli policji w gminie Izbicko Więcej patroli policji będzie pojawiać się w miejscowościach gminy Izbicko. To efekt porozumienia, jakie wójt podpisała ze strzelecką komendą powiatową… » więcej 2021-09-16, godz. 17:25 ''Płyniemy pod prąd, bo takie jest życie Igi''. Grupa przyjaciół płynie Odrą, aby ocalić życie 3-letniej dziewczynki… Ma zaledwie 3 lata i choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Aby ocalić Igę Czekalską z Boczowa (woj. lubuskie), grupa przyjaciół wypłynęła w… » więcej 2021-09-16, godz. 17:23 Pogorszone warunki jazdy. Autobus MZK potrącił dziecko na ul. Książąt Opolskich w Opolu, wypadek w Polskim Świętowie… Około godziny 16:40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu dziewczynki na przejściu dla pieszych na Książąt Opolskich. Z kolei w Polskim… » więcej 2021-09-16, godz. 17:15 Prelekcje, symulacje i zabawy dla dzieci. Taki był pierwszy dzień Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu… Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W Opolu dzieci zwiedzały zajezdnię MZK i słuchały prelekcji o bezpiecznym korzystaniu z komunikacji… » więcej 2021-09-16, godz. 16:45 W pandemii nasiliły się ataki cyberprzestępców. "Zależy nam na jak największej świadomości użytkowników inte… Internetowi przestępcy wciąż unowocześniają metody oszustw w sieci. Te nasiliły się zwłaszcza w dobie pandemii wraz z edukacją i pracą zdalną. Dlatego… » więcej 2021-09-16, godz. 16:00 Kraple, czyli pączki wpisane na listę opolskich produktów tradycyjnych Kraple zwane też kreplami, kreplikami lub kraplikami, czyli dobrze wszystkim znane pączki, zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Opolskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »