Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Tomasz Ognisty o zakazie sprzedaży gruntów państwowych…
2020-12-30, 13:57 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Ognisty o zakazie sprzedaży gruntów państwowych i pomyśle na jego wydłużenie

Tomasz Ognisty o przedłużeniu zakazu sprzedaży ziemi państwowej
- Jestem zwolennikiem utrzymania tego zakazu. Jako Solidarność nawet proponujemy żeby okres zakazu sprzedaży ziem przedłużyć nie o kolejne 5 lat, ale o 10 – powiedział w Loży Radiowej Tomasz Odnisty, przewodniczący Rolników Indywidualnych „Solidarność” w województwie opolskim. Z naszym gościem rozmawialiśmy o pomyśle przedłużenia tego zakazu do 2026 roku, a jest to projekt rządu, który trafił do konsultacji.
- Wiemy jak to już wygląda, mamy pewną praktykę jeśli chodzi o formy dzierżawy. Przedłużenie na 10 lat jest to dobry pomysł, aby za 5 lat znowu nie zajmować się tą samą ustawą - mówił nasz gość.

- Chcemy wprowadzić również kilka innych zmian w ustawie o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa. Mamy przygotowany szereg rozwiązań, szereg propozycji, które będziemy przedstawiać dla Ministra Rolnictwa - zapewniał Tomasz Ognisty.

- Będziemy chcieli postulować zmianę zapisu o sprzedaży państwowej ziemi przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Jest to dzisiaj na poziomie do 2 hektarów, w nowym projekcie ma być do 5 hektarów. My postulujemy, aby pozostawić to na poziomie maksymalnie 2 ha - mówił Ognisty.

Zobacz także

2021-03-18, godz. 09:52 Wojciech Komarzyński, dyrektor ARiMR w Opolu o szkodliwości wypalania traw, trwających naborach i bieżącej działalności… - Niestety, każdego roku przychodzi nam się zmierzyć z tym problemem. Wciąż dominuje mit o tym, że wypalanie traw to zbawienie dla gleby, a jest wręcz odwrotnie… » więcej 2021-03-17, godz. 17:53 Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa oraz Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu o funkcjonowaniu budżetów obywatelskich… Ustawą z 11 stycznia 2018 roku parlament usankcjonował praktykę gmin w zakresie budżetów obywatelskich jako konsultacji społecznych. W wielu samorządach… » więcej 2021-03-17, godz. 14:46 Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa o tym, że pandemia niezbyt wpłynęła na realizowanie inwestycji - Oczywiście wszyscy cierpimy z powodu pandemii, zarówno duże samorządy jak i małe wioski czy sołectwa - mówił w Południowej Loży Radiowej Jan Woźniak… » więcej 2021-03-17, godz. 14:43 Krzysztof Ficoń, wójt Bierawy o tym, że burza wokół wycinki drzew pod działalność kopalni kruszyw jest niepotr… - Rada Gminy na starcie musi się odnieść do całości wniosku, czyli ponad 140 hektarów, a nie części, bo prawo nie pozwala mówić o części. Ale to i… » więcej 2021-03-17, godz. 10:14 Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o poszukiwaniu lekarzy do szpitala tymczasowego, dodatkowych respiratorach, współpracy… - Zapewnienie kadry medycznej dla szpitala tymczasowego w CWK w Opolu jest przedmiotem moich licznych spotkań - powiedział w Porannej Loży Radiowej wojewoda… » więcej 2021-03-16, godz. 19:30 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego i Mirosław Birecki, starosta kluczborski, o szkolnictwie… Opolszczyzna ma najwyższy wśród województw odsetek absolwentów szkół zawodowych oraz techników. Natomiast niższe od średniej krajowej jest uczestnictwo… » więcej 2021-03-16, godz. 14:56 Cykl "Co tam Panie w polityce?" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc W dzisiejszym wydaniu cyklu „Co tam Panie w polityce?”. Bezpartyjny od dwóch tygodniu poseł Tomasz Zimoch znalazł dla siebie miejsce w sejmie i zasilił… » więcej 2021-03-16, godz. 09:33 Artur Kamiński o przedłużeniu współpracy z SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu - Wspieramy szpital w Kędzierzynie-Koźlu w walce z pandemią. Podpisaliśmy umowę o przedłużeniu współpracy w zakresie dostawy podchlorynu sodu, środka… » więcej 2021-03-16, godz. 09:32 Paweł Nakonieczny o tym, że stadion im. Szuchewycza w Tarnopolu, to policzek dla mieszkańców Nysy - Nawet nie chcę mówić, co sobie pomyślałem, bo część mojej rodziny i przodków została zamordowana w okolicach Tarnopola – mówił w Porannej Loży… » więcej 2021-03-15, godz. 17:42 Piotr Woźniak, lider SLD na Opolszczyźnie o projekcie strategii rozwoju regionu do 2030 Trwają konsultacje społeczne projektu „Strategia Opolskie 2030”. W dokumencie tym zawarto kierunki działań w tej dekadzie, a ich celem ma być rozwój… » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »