Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa: Awaria 'Czajki' - problem…
2020-09-04, 16:40 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Młodzieżowa Loża Radiowa: Awaria "Czajki" - problem lokalny czy krajowy?

Młodzieżowa Loża Radiowa (04.09.2020)
Naszymi gośćmi byli:
Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej
Jan Zimoch z Porozumienia
Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów
- Na pewno temat nieco przesadzony przez prawą stronę sceny politycznej - stwierdził o awarii Tobiasz Gajda.

Jego zdaniem oczywiście to nie tylko problem lokalny, gdyż Wisła płynie przez pół Polski. Przypomniał jednak, że nawet Szwedzi – tak zaniepokojeni stanem Bałtyku – stwierdzili, że są zadowoleni z działań, jakie w tej sprawie podjęły władze Warszawy. Ponadto ostatnie badania robione aż pod Płockiem oceniły stan wody w Wiśle jako mieszczący się w normach.

- Awarie się zdarzają - powiedział Jan Zimoch z Porozumienia.

Podkreślił, że trzeba z tej awarii wyciągnąć wnioski, konsekwencje. Ma nadzieje, że Rafał Trzaskowski poradzi sobie z tym problemem. Nie ma też nic przeciwko temu, by łączyć pracę w samorządach z polityką. Zresztą wielu polityków wywodzi się właśnie z samorządów. Kibicuje nowemu ruchowi społecznemu, bo uważa, że to jeszcze bardziej osłabi opozycję.

- Męczy mnie rozdmuchiwanie tego lokalnego problemu ponad miarę – zastrzegł Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej.

Rozumie, że o tym problemie trzeba rozmawiać, lecz gdyby nie było totalnej wojny między obiema stronami sporu politycznego – awaria miałaby zupełnie inny wymiar. Nasz gość podkreślił, że dla niego ideałem byłaby sytuacja, w której rząd działa jak sprawna korporacja, spokojnie i efektywnie. Politycy rzadko występują w mass mediach, zwłaszcza w pomniejszych sprawach.

Zobacz także

2020-11-10, godz. 14:32 "Co tam Panie w polityce" - Piotr Gociek i Piotr Moc o nadziei jaką daje szczepionka na koronawirusa, zmienionej formie… Informacja o szczepionce na korowirusa, która ma mieć 90% skuteczności, obiegła wczoraj nie tylko polskie media, ale i zagraniczne, a finalnie zelektryzowała… » więcej 2020-11-10, godz. 14:27 Tomasz Kostuś o gasnących protestach ws. aborcji, przełożonych pracach sejmu i wyborach w USA - Prawdziwym powodem przerwania pracy sejmu jest brak poparcia w środowisku zjednoczonej prawicy – stwierdził w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji… » więcej 2020-11-09, godz. 15:25 Violetta Porowska o wyborach w USA, słabnących protestach ws. aborcji, walce z pandemią i o tym, kiedy zbierze się… - Jestem przekonana, że idea strajku kobiet umrze w sposób żenujący i nastąpi to bardzo szybko – powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł… » więcej 2020-11-09, godz. 14:59 Dariusz Madera o o rekrutacji lekarzy do szpitala tymczasowego w CWK w Opolu - Rekrutacja personelu już trwa. Potrzebujemy wszystkich tych specjalistów, którzy normalnie są niezbędni do pełnego funkcjonowania normalnego szpitala… » więcej 2020-11-06, godz. 14:02 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół aborcji i nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem Zaproszenie do naszej debaty przyjęli Fabian Pszon (Solidarn a Polska), Piotr Paszkiewicz (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Jan Zimoch (Młoda Prawica)… » więcej 2020-11-06, godz. 13:11 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka o pracy lekarzy w czasach pandemii - Od marca do października odeszło z pracy z powodu pandemii i innych obciążeń około 50 lekarzy w naszym województwie - powiedziała w Loży Radiowej Jolanta… » więcej 2020-11-06, godz. 12:43 Prof. Piotr Stec o tym jak prawo reguluje strajki na uczelniach wyższych - Uczelnie to jedno z miejsc gdzie można wyrażać swoje poglądy. W prawie uczelni jest zapisana możliwość organizacji manifestacji i strajków studenckich… » więcej 2020-11-05, godz. 14:16 "Wspólna sprawa" - debata naszych ekspertów o nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem i widmie lockdownu Zaproszenie do naszej debaty przyjęli dr Artur Żurakowski (ekonomista), Grzegorz Kuliś (BCC), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa) oraz Grzegorz… » więcej 2020-11-05, godz. 11:27 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wicemarszałek sejmu Małgorzatą Gosiewską - Od początku było widać, że ten ruch jest silnie inspirowany politycznie - powiedziała w Loży Radiowej Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu, komentując… » więcej 2020-11-04, godz. 13:57 Dr Tomasz Greniuch o akcji "Zamordowani-Niepochowani" - Poszukujemy ponad 100 tysięcy ludzi, którzy się nie odnaleźli, ludzi którzy zostali zgładzeni. My, Polacy, powinniśmy odnaleźć te szczątki i godnie… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »