Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Arkadiusz Wiśniewski o festiwalu piosenki, stratach…
2020-08-25, 14:55 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Arkadiusz Wiśniewski o festiwalu piosenki, stratach budżetu Opola z powodu pandemii i inwestycjach

Arkadiusz Wiśniewski o
- Kopertę zawsze dostaję parę sekund przed wejściem na scenę, więc jest to niespodzianka - powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski o nagrodach, jakie będzie wręczał pod tegorocznego festiwalu piosenki polskiej.
Dodał, że tegoroczny 57. KFPP będzie miał wyjątkowo uroczystą oprawę. Trwać ma 4 dni. Wyraził zadowolenie, że ta wielka impreza o ogromnym znaczeniu dla polskiej kultury jednak się odbędzie – mimo pandemii.

- Cieszę się, że telewizja publiczna i miasto wytrwały w determinacji, by festiwal przeprowadzić – podkreślił Arkadiusz Wiśniewski.

Z powodu pandemii budżet Opola stracił około 30 mln złotych dochodów. Ale nasz gość zastrzegł, że miasto wcale nie zamierza rezygnować z kluczowych inwestycji.

- Pół miliarda na pewno nam się nie uda zrealizować – powiedział o portfelu inwestycyjnym w tym roku. Jednak dodał, że prawdopodobnie uda się zrealizować portfel na poziomie roku poprzedniego, czyli ok. 300 milionów złotych. To wynik stabilizujący dla miasta.

Arkadiusz Wiśniewski przyznał, że na niektórych inwestycjach doszło do pewnego spowolnienia prac, ale spowodowała to pandemia. Jednak w kluczowych inwestycjach terminy są długie, więc liczy na to, że wykonawcy nadrobią stracony czas.

Zobacz także

2020-11-02, godz. 14:25 Kamil Bortniczuk o aktualnych wydarzeniach społecznych i politycznych - To jest dobra propozycja, którą zapowiadaliśmy od dnia, gdy Trybunał Konstytucyjny wydał swoją decyzję - w ten sposób poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk… » więcej 2020-10-30, godz. 15:46 Młodzieżowa Loża Radiowa o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej i protestach na ulicach polskich… Zaproszenie do rozmowy w Radiu Opole przyjęli: Paulina Klag (Forum Młodych Socjaldemokratów, SLD), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Michał Maliński… » więcej 2020-10-30, godz. 15:04 Marcelina Zawisza o tym, że nie dziwi się emocjom na protestach ws. aborcji - Aby protesty się zakończyły, rząd PiS musi zrozumieć, że to, co się wydarzyło jest nieakceptowane przez większość społeczeństwa - powiedziała w… » więcej 2020-10-30, godz. 14:00 Janusz Kowalski o tym, że odbieranie prawa do życia dzieciom z zespołem Downa jest niedopuszczalne - Jestem za tym, żeby standard pomocy opieki matkom nad dziećmi niepełnosprawnymi się poprawił, ale nie ma mojej zgody na to, żeby np. pani Marcelina Zawisza… » więcej 2020-10-29, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską o Strajku Kobiet i reakcji na wyrok… Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, a także szefowa tej partii na Opolszczyźnie. » więcej 2020-10-27, godz. 14:02 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym ( 27.10.) programie z cyklu " Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc komentowali… » więcej 2020-10-27, godz. 13:50 "Magazyn Międzynarodowy" Piotra Cywińskiego i Piotra Semki Europę dusi spadek liczby ludności, masowa migracja, deindustrializacja, upadek edukacji i kultury, wzrost brutalnej przestępczości i powiększanie się długu… » więcej 2020-10-26, godz. 15:17 Paweł Kukiz o potrzebnej pomocy dla artystów i branży koncertowej, protestach ws. wyroku TK o aborcji eugenicznej i… - Rozmowy toczą się w dwóch obszarach, jedna dotyczy techniki i tej branży estradowej, drugi aspekt to muzycy – mówił w Loży Radiowej Paweł Kukiz, Kukiz’15… » więcej 2020-10-26, godz. 13:12 Violetta Porowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, ustawie covidowej, procesie TVP kontra poseł… - Ten wyrok jest kontynuacją wyroków z 1997 roku, bo wtedy też takie wyroki były. Przyzwyczailiśmy się do tego, że takie są zapisy, natomiast niewiele… » więcej 2020-10-23, godz. 17:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »