Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Arkadiusz Wiśniewski o festiwalu piosenki, stratach…
2020-08-25, 14:55 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Arkadiusz Wiśniewski o festiwalu piosenki, stratach budżetu Opola z powodu pandemii i inwestycjach

Arkadiusz Wiśniewski o
- Kopertę zawsze dostaję parę sekund przed wejściem na scenę, więc jest to niespodzianka - powiedział prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski o nagrodach, jakie będzie wręczał pod tegorocznego festiwalu piosenki polskiej.
Dodał, że tegoroczny 57. KFPP będzie miał wyjątkowo uroczystą oprawę. Trwać ma 4 dni. Wyraził zadowolenie, że ta wielka impreza o ogromnym znaczeniu dla polskiej kultury jednak się odbędzie – mimo pandemii.

- Cieszę się, że telewizja publiczna i miasto wytrwały w determinacji, by festiwal przeprowadzić – podkreślił Arkadiusz Wiśniewski.

Z powodu pandemii budżet Opola stracił około 30 mln złotych dochodów. Ale nasz gość zastrzegł, że miasto wcale nie zamierza rezygnować z kluczowych inwestycji.

- Pół miliarda na pewno nam się nie uda zrealizować – powiedział o portfelu inwestycyjnym w tym roku. Jednak dodał, że prawdopodobnie uda się zrealizować portfel na poziomie roku poprzedniego, czyli ok. 300 milionów złotych. To wynik stabilizujący dla miasta.

Arkadiusz Wiśniewski przyznał, że na niektórych inwestycjach doszło do pewnego spowolnienia prac, ale spowodowała to pandemia. Jednak w kluczowych inwestycjach terminy są długie, więc liczy na to, że wykonawcy nadrobią stracony czas.

Zobacz także

2020-11-06, godz. 12:43 Prof. Piotr Stec o tym jak prawo reguluje strajki na uczelniach wyższych - Uczelnie to jedno z miejsc gdzie można wyrażać swoje poglądy. W prawie uczelni jest zapisana możliwość organizacji manifestacji i strajków studenckich… » więcej 2020-11-05, godz. 14:16 "Wspólna sprawa" - debata naszych ekspertów o nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem i widmie lockdownu Zaproszenie do naszej debaty przyjęli dr Artur Żurakowski (ekonomista), Grzegorz Kuliś (BCC), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa) oraz Grzegorz… » więcej 2020-11-05, godz. 11:27 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wicemarszałek sejmu Małgorzatą Gosiewską - Od początku było widać, że ten ruch jest silnie inspirowany politycznie - powiedziała w Loży Radiowej Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu, komentując… » więcej 2020-11-04, godz. 13:57 Dr Tomasz Greniuch o akcji "Zamordowani-Niepochowani" - Poszukujemy ponad 100 tysięcy ludzi, którzy się nie odnaleźli, ludzi którzy zostali zgładzeni. My, Polacy, powinniśmy odnaleźć te szczątki i godnie… » więcej 2020-11-04, godz. 13:49 Dr Marek Kawa o zaciętej walce Trumpa i Biden'a o fotel prezydencki - Obaj kandydaci idą łeb w łeb w cząstkowych wynikach wyborów. Ameryka dawno nie widziała tak zaciętej i wyrównanej walki o fotel prezydenta - powiedział… » więcej 2020-11-03, godz. 14:05 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce" o wyborach w USA, sporze wokół aborcji i Seanie Connerym W dzisiejszym cyklu pojawiło się sporo tematów, które nawiązywały do sporu jaki toczy się wokół wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej… » więcej 2020-11-03, godz. 14:17 Dr Stanisław Niewiński o Chinach, które podobno wygrały z koronawirusem i o tym, jakie mogą być relacje na linii… - Myślę, że Chiny wolałyby, aby to Trump wygrał te wybory. Może to wynikać z tego, ze Donald Trump nie do końca dobrze dogaduje się z Europą, a to jest… » więcej 2020-11-02, godz. 14:50 Dr hab. Adam Drosik, prof. UO o wyborach prezydenckich w USA - Wszyscy, którzy interesują się tym tematem liczą, przeliczają i wydaje się, że to Joe Biden wygra wybory w USA, ale okaże się to ostatecznie 3 listopada… » więcej 2020-11-02, godz. 14:36 Łukasz Szewczyk o postulatach przedstawicieli branży gastronomicznej Sztab Kryzysowy Gastronomii Polskiej domaga się od władz planu ratunkowego dla branży, zagrożonej upadkiem po wprowadzeniu ograniczeń związanych z pandemią… » więcej 2020-11-02, godz. 14:29 Ryszard Galla o protestach związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego - Pytanie jest, na ile ten projekt ma szansę zostać przyjęty przez parlament, a po drugie, jak przyjmą go kobiety, społeczeństwo - w ten sposób poseł Mniejszości… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »