Radio Opole » Sport i turystyka
2018-09-25, 23:00 Autor: Grzegorz Frankowski

Puchar Polski nie dla Polonii. Drużyna z Głubczyc przegrała z Chrobrym Głogów 0:8

Polonia Głubczyce przegrała z Chrobrym Głogów 0:8 w 1/32 PP - [fot: Mirosław Szozda]
Na 1/32 finału zakończyła się przygoda Polonii Głubczyce w rozgrywkach piłkarskiego Pucharu Polski. Podopieczni trenera Tomasza Owczarka przegrali u siebie z przedstawicielem Fortuna I ligi, Chrobrym Głogów aż 0:8.
Goście bardzo szybko, bo już w 4 minucie objęli prowadzenie. Konrad Kaczmarek strzałem głową z najbliższej odległości pokonał Roberta Poźniaka. Pięć minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, finalizując szybką akcje swojego zespołu. W kolejnych minutach dominacja Chrobrego nie podlegała dyskusji, czego efektem dwie kolejne bramki. Najpierw do siatki trafił Jakub Bach (17 min.), a potem gola samobójczego zaliczył Kacper Fedorowicz (43 min.). Gospodarze ambitnie próbowali zdobyć chociaż jedną bramkę, ale czujnie grający blok defensywy Chrobrego na to nie pozwolił.

W drugiej połowie głogowianie nie forsowali już tak wysokiego tempa, ale i tak z dużą łatwością przedostawali się w okolice pola karnego gospodarzy. W 58 min. padła kolejna bramka dla I-ligowca. Niezdecydowanie obrońców Polonii wykorzystał Szymon Nowicki i plasowanym strzałem podwyższył rezultat. Potem bramkarza IV-ligowca pokonali jeszcze Konrad Kaczmarek (63 min.), Maciej Kona (72 min.) i Jakub Bach (83 min.), który ustalił wynik meczu na 8:0 dla drużyny z Głogowa.

- Grający trzy klasy wyżej głogowianie od pierwszej do ostatniej minuty spotkania byli poza naszym zasięgiem - tłumaczy trener IV-ligowca Tomasz Owczarek. - Chrobry pokazał nam nasze słabości, wykorzystał wszystko w stu procentach, co miał do wykorzystania. Za dużo trochę tych bramek straciliśmy, nie ma co mówić, za dużo naszych własnych błędów. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, ale za łatwo oddaliśmy kilka bramek - dodaje trener Owczarek.
Tomasz Owczarek

Sport i turystyka

2024-06-11, godz. 11:00 Cross Country Running już w ten weekend w Baborowie Ponad 7 kilometrów będzie liczyć główny dystans tegorocznego 33. Biegu Baborowa im. Edwarda Gorczyńskiego. Trasa została wyznaczona po drogach miejscowego… » więcej 2024-06-10, godz. 17:30 Brzeskie piłkarki z Pucharem Tymbarku. Były najlepsze na Stadionie Narodowym Piłkarki UKS Szkolnej Akademii Piłkarskiej z Brzegu wygrały Puchar Tymbarku na Stadionie Narodowym w Warszawie. » więcej 2024-06-09, godz. 16:43 Szczypiorniści Politechniki Opolskiej najlepszą akademicką drużyną w kraju Drużyna Politechniki Opolskiej została akademickim mistrzem Polski w piłce ręcznej mężczyzn. W finale rozegranym w Stegu Arenie w Opolu gospodarze zawodów… » więcej 2024-06-09, godz. 14:08 Były rekordy szybkości i frekwencji. Za nami XI Bieg Nyski 11. Bieg Nyski okazał się najszybszy z dotychczasowych. Pobito rekordy trasy w kategorii mężczyzn i kobiet. Po raz pierwszy wystartowało w biegu blisko 950… » więcej 2024-06-08, godz. 11:00 Tenisowy turniej dla amatorów z okazji Dni Opola Dwudniowy turniej rozegrany zostanie w następny weekend (15-16.06) w czterech tenisowych ośrodkach w Opolu. » więcej 2024-06-06, godz. 15:12 Nysa ma stary-nowy stadion. W sobotę otwarcie obiektu Polonii Nysa Nowe trybuny na ok. 2 tysiące widzów, zadaszenie, nowa murawa, szatnie i oświetlenie. Dodatkowo nowoczesna bieżna, przeznaczona do treningu lekkoatletycznego… » więcej 2024-06-05, godz. 17:15 Górnik Zabrze, GKS Katowice i jedna niespodzianka. Plan przygotowań Odry Opole do nowego sezonu 16 czerwca Odra Opole rozpocznie przygotowania do sezonu 2024/2025 Fortuna 1. Ligi. W planie 6 sparingów z drużynami z ekstraklasy i 2. Ligi oraz obóz przygotowawczy… » więcej 2024-06-05, godz. 14:45 Uczcili pamięć Jerzego Klempela - najwybitniejszego piłkarza ręcznego w historii Już po raz 19. młodzi szczypiorniści z całego województwa uczcili pamięć Jerzego Klempela - wybitnego piłkarza ręcznego, który swoją przygodę z tym… » więcej 2024-06-05, godz. 12:45 Katarzyna Połeć dłużej w Opolu. UNI Opole kompletuje kadrę na kolejny sezon Katarzyna Połeć przedłużyła kontrakt z opolską 'Watahą'. Doświadczona środkowa będzie reprezentowała barwy UNI Opole także w sezonie 2024/2025. Będzie… » więcej 2024-06-05, godz. 11:03 Reprezentant Francji nowym rozgrywającym PSG Stali Nysa PSG Stal Nysa rozpoczęła kompletowanie składu na nowy sezon Polskiej Ligi Siatkówki. Siódmy zespół poprzednich rozgrywek poinformował ostatnio, że w kolejnym… » więcej