Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » Bartosz Maziarz: trwa wojna hybrydowa - spodziewajmy…
2024-06-11, 08:33 Autor: Ireneusz Prochera

Bartosz Maziarz: trwa wojna hybrydowa - spodziewajmy się jej nasilenia

Bartosz Maziarz: trwa wojna hybrydowa - spodziewajmy się jej nasilenia
- Celem wojny hybrydowej jest wprowadzenie niepokoju wśród społeczeństw Unii Europejskiej, skłócenie wewnętrzne jej państw, bo im słabsza Unia tym silniejsza Rosja.- przekonywał w Porannej Rozmowie Radia Opole dr Bartosz Maziarz, politolog i ekspert bezpieczeństwa z Uniwersytetu Opolskiego.
- Z przekonania powiem, że polskie służby zapobiegają większości aktów sabotażu, ale nie da się zapobiec wszystkim, tak jak nie da się powstrzymać wszystkich aktów terrorystycznych. Chodzi o to, by skutki aktów sabotażu były jak najmniejsze, by dało się te sytuacje kryzysowe jak najszybciej opanować.- dodał ekspert.

Dr Maziarz odniósł się także do dyskusji dotyczącej prawa użycia broni przez polskich żołnierzy, odbywających służbę na wschodniej granicy Polski. Zalecał ostrożność w liberalizowaniu tych zasad, wskazując, że może to doprowadzić do dalszej eskalacji napięcia, bo przez granicę napływają nie tylko migranci.

-Te działania są zainicjowane przez służby białoruskie i rosyjskie. To nie są przypadki, że ci ludzie mogą być uzbrojeni, że dochodzi do różnego rodzaju prowokacji, bo migranci w ten sposób zwyczajnie nie postępują. I teraz wyobraźmy sobie, że komuś puszczą nerwy. Na to też czekają Rosjanie, by to wykorzystać propagandowo - przekonywał gość Radia Opole.

Zobacz także

2024-06-19, godz. 08:39 Zbigniew Kubalańca: polityka to gra kompromisów a ja coś o tym wiem -Myślę, że do 10 lipca ta sprawa powienna się wyjaśnić. Troszkę niezrozumiałe jest to, że przez ponad miesiąc było czterech członków zarządu, a teraz… » więcej 2024-06-18, godz. 08:30 Tomasz Kostuś: koniec pracy komisji ds. wyborów kopertowych najwcześniej pod koniec lipca - Nic się nie zmieniło! Komisje śledcze mają swoją rolę, swoje funkcje. Chcemy dociec prawdy i rozliczyć tych, którzy odpowiadają za niegospodarność… » więcej 2024-06-17, godz. 09:16 "Przestrzegam przed łatwym studiowaniem 100% online" - minister nauki Dariusz Wieczorek w Radiu Opole -Planujemy zmianę ustawy o szkolnictwie wyższym. Dzisiaj jednoznacznie zmieniamy naszą politykę i to nie będzie tak, że minister sobie wymyśli jakieś zapisy… » więcej 2024-06-14, godz. 09:00 "Nie chciałbym, żeby województwem zarządzali ludzie bez ambicji". Szymon Ogłaza w Radiu Opole Gościem Porannej Rozmowy Radia Opole w piątek 14 czerwca był nowy marszałek województwa opolskiego Szymon Ogłaza. Naszego rozmówcę pytaliśmy o kierunek… » więcej 2024-06-13, godz. 09:27 "Chciałbym, żeby nikt nie podniósł ręki i nie zrobił zamachu na te pieniądze" - Andrzej Buła o swojej misji w Parlamencie… - Na pewno chciałbym przede wszystkim pracować w takiej komisji merytorycznej, która jest najbardziej powiązana z samorządem terytorialnym. Widzę, że będę… » więcej 2024-06-12, godz. 08:57 Bartosz Ryszka: nienajlepsze nastroje opolskich przedsiębiorców Wzrost kosztów działalności doskwiera opolskim firmom - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole prezes Opolskiej Izby Gospodarczej Bartosz Ryszka. Szczególne… » więcej 2024-06-10, godz. 09:43 Czy europoseł z Opolszczyzny pomoże w rozwoju regionu? Prof. Adam Drosik w Radiu Opole Mandat europosła dla polityka z Opolszczyzny to duża szansa dla regionu - tak uważa gość Porannej Rozmowy Radia Opole, politolog, prof. UO Adam Drosik, którego… » więcej 2024-06-07, godz. 08:38 Rafał Tkacz: dwa mandaty więcej w tych wyborach do Parlamentu Europejskiego dla Polski - Wybory do Parlamentu Europejskiego są specyficzne, bo liczba mandatów przypadająca na dany okręg jest ruchoma. Polacy mają w tym roku do obsadzenia 53… » więcej 2024-06-06, godz. 08:45 Andrzej Buła: bezpieczeństwo mieszkańców Unii jest najważniejsze - Pandemia i wojna w Ukrainie pokazały, że bezpieczeństwo, także to indywidualne mieszkańców Unii jest najważniejsze. Uważam, że powinno być w centrum… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »