Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu…
2022-06-08, 17:17 Autor: Agnieszka Lubczańska, http://renataprzemyk.art.pl/

Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu na antenie Radia Opole już we wtorek po 19:00

Renata Przemyk [fot. Sylwia Makris, źródło: https://www.facebook.com/renataprzemyk/]
Renata Przemyk [fot. Sylwia Makris, źródło: https://www.facebook.com/renataprzemyk/]
W jednym z plebiscytów znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku i nie mamy wątpliwości, że jak najbardziej zasłużenie. Renata Przemyk z zespołem już w najbliższy wtorek (14.06) wystąpi podczas Gali Jubileuszowej z okazji 70-lecia Radia Opole! Od godz. 19:00 zapraszamy na transmisję koncertu. To jeden z prezentów dla Was, drodzy słuchacze, bo – jak wiecie - na urodziny lubimy rozdawać prezenty. A urodziny to dla nas wyjątkowe, bo 70!
Radio Opole świętuje 70-lecie, a występująca na naszej gali artystka chwilę temu świętowała 30-lecie pracy twórczej premierą swojego albumu „Renata Przemyk i Mężczyźni”, na którym wystąpili m in.: John Porter, Adam Nowak, Buslav, Czesław Mozil, Leski, Marek Dyjak, Skubas, Wojciech Waglewski... Świętowanie jubileuszu 30-lecia zaczęli od Jarocina 2019, gdzie w 1989 r. z zespołem Ya Hozna artystka wystąpiła na zaproszenie Armii, zdobywając serca słuchaczy. Dostała w ten sposób „przepustkę” na alternatywną scenę, a w 1990 r. po rozwiązaniu Ya Hozny zaczęła solową karierą kontynuowaną z powodzeniem do dziś.
Renata Przemyk w Opolu

Artystka w Opolu występowała wielokrotnie, także na scenie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. To tu w 1991 za wykonanie utworu „Moja moc” otrzymała nagrodę im. Karola Musioła w konkursie „Premier”, a wcześniej - w 1989 roku - wystąpiła z utworem „Tortury” na Kabaretonie. W 1995 na finał 32. KFPP w koncercie "Przeboje i Premiery" zaprezentowała piosenkę "Ten taniec". Na KFPP pojawiła się także w 2011 i zaśpiewała utwór „Raz na milion lat” w koncercie „Kowalska/Ciechowski i goście”… W 2017 była gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu, Koncertów artystki w Opolu było potem sporo, m.in. w 2018 roku była gwiazdą Zimowej Giełdy Polskiej Piosenki i zaśpiewała piosenki Leonarda Cohena ze swojej płyty "Boogie Streeet". W zeszłym roku była przewodniczącą wyjątkowego w Opolu konkursu - II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych, wystąpiła także podczas wyjątkowego widowiska "Moja ziemio wyśniona" upamiętniającego 100. rocznicę III Powstania Śląskiego…

Biografia

Renata Przemyk urodziła się w Bielsku-Białej, po maturze zamieszkała w Katowicach, gdzie ukończyła bohemistykę, w 1994 roku przeniosła się do Krakowa, a pod koniec 1999 roku do podkrakowskiej wioski, gdzie w oddaleniu od zgiełku komponuje i aranżuje piosenki dla siebie, innych wykonawców i dla teatru. Większość jej płyt uzyskało status złotych za sprzedaż ponad 50.000 każdego tytułu, wielokrotnie były nominowane i nagradzane, przeważnie za indywidualność artystyczną. Współpracowała z wieloma artystami, zawsze jednak pozostaje producentem własnych przedsięwzięć i decyduje o ich charakterze. Wychodząc w swej muzyce od surowego, post punkowego brzmienia, poszerza konsekwentnie instrumentarium, eksperymentuje z brzmieniami i jest współproducentem własnych płyt. Od 1999 jest też kompozytorem własnych piosenek. Ma słabość do akordeonu… W plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku.

Więcej o artystce można dowiedzieć się z jej strony internetowej tu: Renata Przemyk.

Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu na antenie Radia Opole już 14 czerwca po 19:00
Radio Opole - jak powstało, jaką ma historię?

O historii Radia Opole można przeczytać m.in. tu: Historia Radia Opole. Fakt faktem, że po zakończeniu wojny prace trwały i wreszcie 18 czerwca 1952 r. uruchomiono Ekspozyturę Polskiego Radia w Opolu z siedzibą w willowym budynku przy ul. Zajączka 5 w dzielnicy „generalskiej”. Uruchomiono program lokalny w wymiarze… 15 min. dziennie. Za 2 lata opolska ekspozytura otrzymała pierwszy radiowóz, a program wzbogacono o audycje artystyczne. W końcu 1955 r. przystąpiono do prac adaptacyjnych w budynku przy ul. Piastowskiej 20, gdzie rozgłośnia mieściła się do 1994 r., a wkrótce podjęto decyzję o przekształceniu Ekspozytury Polskiego Radia w Opolu w Rozgłośnię Regionalną Polskiego Radia. Przełomowym rokiem w dziejach Radia był rok 1976, kiedy za dewizy kupiono szesnastośladowy zestaw do nagrań muzycznych i syntezator, dzięki czemu można było dokonywać nagrań stereofonicznych. Pierwszy program stereofoniczny został nadany w Opolu 6 lutego 1974 r, a 8 czerwca 1993 rozpoczęto próbną emisję programu lokalnego na tzw, wysokiej częstotliwości 101,2 Mhz….

A dziś? Sami mogą Państwo się przekonać: nadajemy 24 godziny na dobę na czterech kanałach równocześnie, a ostatnio także uruchomiliśmy na 96,5 FM specjalny kanał, czyli Festiwalowe Radio Opole.
Organizatorem koncertu Renaty Przemyk z zespołem z okazji 70-lecia rozgłośni jest Radio Opole. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. Piotr Gliński. Sponsorem jest Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. Partnerami koncertu są: Związek Artystów Wykonawców STOART i Agencja Artystyczna ADAPTER.

Zobacz także

2020-06-25, godz. 22:47 Zespół Bohema zagrał w Studiu M dla widowni w internecie [ZDJĘCIA, FILM] W drugim koncercie w czasach pandemii w legendarnym Studiu M imienia SBB wystąpił zespół Bohema. Pochodząca z naszego regionu grupa zaprezentowała materiał… » więcej 2020-06-24, godz. 10:31 Grupa Bohema 25 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB - zapraszamy na transmisję! Jak to możliwe, że jeszcze tu nie zagrali? Już niebawem to się zmieni! Grupa Bohema 25 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB. Koncert rozpocznie się o godz… » więcej 2020-06-18, godz. 22:06 Pierwsza transmisja online koncertu w Studiu M im. SBB. Zespół Cukier w Radiu Opole! Zespół Cukier wystąpił w Studiu M imienia SBB Radia Opole. Koncert odbył się bez publiczności, dlatego też nie było aplauzu i bisów. Grupa zagrała w… » więcej 2020-06-24, godz. 11:40 Ten Cukier nie szkodzi, a dodaje energii - zapraszamy, by skosztować! 18 czerwca duet wystąpi w Studiu M im. SBB - zobacz… Prezentują oryginalne podejście do rapu. Przełamują formę typowego brzmienia hip-hopowego, łącząc elektronikę, rock, jazz i techno. Zespół Cukier, bo… » więcej 2020-02-27, godz. 21:36 Elektroniczne, a jednocześnie delikatne i klasyczne brzmienia w Studiu M im. SBB [FILM, ZDJĘCIA] Chilloutowa mieszanka alternatywy i pop z domieszką elektroniki i klasycznych brzmień w Studiu M im. SBB Radia Opole. Gwiazdą czwartkowego koncertu tym razem… » więcej 2020-01-17, godz. 10:09 Wirtuozka skrzypiec oczarowała publiczność zgromadzoną w Studiu M im. SBB Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Kamila Malik, bo o niej mowa, gra na skrzypcach od 7. roku życia. Jako jedna z nielicznych łączy wirtuozerię klasycznych brzmień z muzyką rozrywkową. Gra… » więcej 2019-12-13, godz. 07:01 Dekadę na scenie uczcili koncertem. Pop Marlej wystąpił w Studiu M im. SBB Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Zespól Pop Marley powstał w 2009 roku w Opolu. To grupa muzyków, pochodzących z formacji, z różnych miast. Wcześniej związani byli z takimi zespołami… » więcej 2019-12-06, godz. 08:02 Wrocławski zespół EKHTO zaczarował elektroniką Studio M im. SBB [FILM, ZDJĘCIA] Grupa wystąpiła w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opole. Zespół, który czerpie inspiracje z muzyki lat 80. ubiegłego wieku zaprezentował oryginalne… » więcej 2019-11-24, godz. 20:39 „Od Młynarskiego do Falkiewicza, czyli swing po polsku” . Anna Panas z koncertem w Radiu Opole [FILM, ZDJĘCIA] Anna Panas to jedna z najciekawszych polskich wokalistek swingowych. Podczas koncertu w Studiu M im. SBB Radia Opole, wykonała standardy jazzowe do tekstów Wojciecha… » więcej 2019-11-14, godz. 21:35 Kraina Łagodności zagościła w Radiu Opole. Zespół Ponad Chmurami zagrał w Studiu M im. SBB [FILM, ZDJĘCIA] Bohaterem czwartkowego koncertu w naszej rozgłośni był zespół Ponad Chmurami, który tworzą Katarzyna i Nikodem Jacukowie. Mają na swoim koncie już kilka… » więcej
1011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »