Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu…
2022-06-08, 17:17 Autor: Agnieszka Lubczańska, http://renataprzemyk.art.pl/

Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu na antenie Radia Opole już we wtorek po 19:00

Renata Przemyk [fot. Sylwia Makris, źródło: https://www.facebook.com/renataprzemyk/]
Renata Przemyk [fot. Sylwia Makris, źródło: https://www.facebook.com/renataprzemyk/]
W jednym z plebiscytów znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku i nie mamy wątpliwości, że jak najbardziej zasłużenie. Renata Przemyk z zespołem już w najbliższy wtorek (14.06) wystąpi podczas Gali Jubileuszowej z okazji 70-lecia Radia Opole! Od godz. 19:00 zapraszamy na transmisję koncertu. To jeden z prezentów dla Was, drodzy słuchacze, bo – jak wiecie - na urodziny lubimy rozdawać prezenty. A urodziny to dla nas wyjątkowe, bo 70!
Radio Opole świętuje 70-lecie, a występująca na naszej gali artystka chwilę temu świętowała 30-lecie pracy twórczej premierą swojego albumu „Renata Przemyk i Mężczyźni”, na którym wystąpili m in.: John Porter, Adam Nowak, Buslav, Czesław Mozil, Leski, Marek Dyjak, Skubas, Wojciech Waglewski... Świętowanie jubileuszu 30-lecia zaczęli od Jarocina 2019, gdzie w 1989 r. z zespołem Ya Hozna artystka wystąpiła na zaproszenie Armii, zdobywając serca słuchaczy. Dostała w ten sposób „przepustkę” na alternatywną scenę, a w 1990 r. po rozwiązaniu Ya Hozny zaczęła solową karierą kontynuowaną z powodzeniem do dziś.
Renata Przemyk w Opolu

Artystka w Opolu występowała wielokrotnie, także na scenie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. To tu w 1991 za wykonanie utworu „Moja moc” otrzymała nagrodę im. Karola Musioła w konkursie „Premier”, a wcześniej - w 1989 roku - wystąpiła z utworem „Tortury” na Kabaretonie. W 1995 na finał 32. KFPP w koncercie "Przeboje i Premiery" zaprezentowała piosenkę "Ten taniec". Na KFPP pojawiła się także w 2011 i zaśpiewała utwór „Raz na milion lat” w koncercie „Kowalska/Ciechowski i goście”… W 2017 była gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu, Koncertów artystki w Opolu było potem sporo, m.in. w 2018 roku była gwiazdą Zimowej Giełdy Polskiej Piosenki i zaśpiewała piosenki Leonarda Cohena ze swojej płyty "Boogie Streeet". W zeszłym roku była przewodniczącą wyjątkowego w Opolu konkursu - II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych, wystąpiła także podczas wyjątkowego widowiska "Moja ziemio wyśniona" upamiętniającego 100. rocznicę III Powstania Śląskiego…

Biografia

Renata Przemyk urodziła się w Bielsku-Białej, po maturze zamieszkała w Katowicach, gdzie ukończyła bohemistykę, w 1994 roku przeniosła się do Krakowa, a pod koniec 1999 roku do podkrakowskiej wioski, gdzie w oddaleniu od zgiełku komponuje i aranżuje piosenki dla siebie, innych wykonawców i dla teatru. Większość jej płyt uzyskało status złotych za sprzedaż ponad 50.000 każdego tytułu, wielokrotnie były nominowane i nagradzane, przeważnie za indywidualność artystyczną. Współpracowała z wieloma artystami, zawsze jednak pozostaje producentem własnych przedsięwzięć i decyduje o ich charakterze. Wychodząc w swej muzyce od surowego, post punkowego brzmienia, poszerza konsekwentnie instrumentarium, eksperymentuje z brzmieniami i jest współproducentem własnych płyt. Od 1999 jest też kompozytorem własnych piosenek. Ma słabość do akordeonu… W plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku.

Więcej o artystce można dowiedzieć się z jej strony internetowej tu: Renata Przemyk.

Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu na antenie Radia Opole już 14 czerwca po 19:00
Radio Opole - jak powstało, jaką ma historię?

O historii Radia Opole można przeczytać m.in. tu: Historia Radia Opole. Fakt faktem, że po zakończeniu wojny prace trwały i wreszcie 18 czerwca 1952 r. uruchomiono Ekspozyturę Polskiego Radia w Opolu z siedzibą w willowym budynku przy ul. Zajączka 5 w dzielnicy „generalskiej”. Uruchomiono program lokalny w wymiarze… 15 min. dziennie. Za 2 lata opolska ekspozytura otrzymała pierwszy radiowóz, a program wzbogacono o audycje artystyczne. W końcu 1955 r. przystąpiono do prac adaptacyjnych w budynku przy ul. Piastowskiej 20, gdzie rozgłośnia mieściła się do 1994 r., a wkrótce podjęto decyzję o przekształceniu Ekspozytury Polskiego Radia w Opolu w Rozgłośnię Regionalną Polskiego Radia. Przełomowym rokiem w dziejach Radia był rok 1976, kiedy za dewizy kupiono szesnastośladowy zestaw do nagrań muzycznych i syntezator, dzięki czemu można było dokonywać nagrań stereofonicznych. Pierwszy program stereofoniczny został nadany w Opolu 6 lutego 1974 r, a 8 czerwca 1993 rozpoczęto próbną emisję programu lokalnego na tzw, wysokiej częstotliwości 101,2 Mhz….

A dziś? Sami mogą Państwo się przekonać: nadajemy 24 godziny na dobę na czterech kanałach równocześnie, a ostatnio także uruchomiliśmy na 96,5 FM specjalny kanał, czyli Festiwalowe Radio Opole.
Organizatorem koncertu Renaty Przemyk z zespołem z okazji 70-lecia rozgłośni jest Radio Opole. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. Piotr Gliński. Sponsorem jest Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. Partnerami koncertu są: Związek Artystów Wykonawców STOART i Agencja Artystyczna ADAPTER.

Zobacz także

2024-05-17, godz. 08:05 Jarecki Jazz Octet z koncertem w Studiu M już dziś. Nie zabraknie transmisji! Pianista i kompozytor Jan Jarecki postawił sobie za cel napisanie zupełnie nowych utworów na ośmioosobowy zespół, złożony z pięciu instrumentów dętych… » więcej 2024-05-22, godz. 14:19 Michał Bober z zespołem wystąpi w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA I TELEDYSK] Tytuł utworu „To, co było” Michała Bobera z zespołem w Studio M im. SBB. Michał Bober z zespołem wystąpił w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu… » więcej 2024-04-19, godz. 11:40 Koncert Michała Bobera już dziś w Studiu M. Wejściówek już nie ma, ale będzie transmisja! Muzyka pop z domieszką jazzowych brzmień oraz tanecznych rytmów z elementami retro – taka muzyczna uczta szykuje się 19 kwietnia w Studiu M im. SBB Radia… » więcej 2024-03-25, godz. 12:18 "Brudne" piosenki zabrzmiały w Studiu M im. SBB w Radiu Opole [ZDJĘCIA, TELEDYSK] Na kolejny koncert do Studia M im. SBB Radio Opole zaprosiło zespół Brudno, czyli projekt muzyczny gitarzysty T.Love Jacka "Perkoza" Perkowskiego. Grupa w Radiu… » więcej 2024-03-08, godz. 14:10 Przebojowy rock z popowymi melodiami zabrzmi 22 marca w Studiu M. Szykujcie się na koncert Brudno! Przebojowy rock z popowymi melodiami, do tego pulsujący bas, surowe w brzmieniu solówki, trochę elektroniki i wyraziste teksty piosenek – taka muzyka zabrzmi… » więcej 2024-03-07, godz. 09:38 Warszawski zespół gospel nagrywał perkusję w Studiu M im. SBB Z Potrzeby Serc to warszawski, chrześcijański zespół gospel, który działa przy Akademickim Kościele św. Anny. Wokaliści i instrumentaliści to muzycy… » więcej 2024-02-27, godz. 10:16 Podróż przez elektroniczne dźwięki. Duet Kępiński Kowalonek w Studiu M [ZDJĘCIA, TELEDYSK] Elektroniczne dźwięki duetu Kępiński/Kowalonek wypełniły Studio M Radia Opole. Na scenie wystąpili Miro Kępiński znany jako kompozytor i producent muzyki… » więcej 2024-02-16, godz. 08:08 43 lata temu ukazała się płyta SBB nagrana w całości w Radiu Opole Piąta płyta SBB w katalogu Polskich Nagrań, pt. "Memento z banalnym tryptykiem", ukazała się 16 lutego 1981 roku, kiedy zespół formalnie już nie istniał… » więcej 2024-02-09, godz. 20:20 Duet Kępiński Kowalonek z koncertem w Studiu M. Będzie transmisja na antenie i stream na stronie Radia Opole! Oryginalny elektroniczny duet stworzony przez wielokrotnie nagrodzonego kompozytowa i producenta muzyki filmowej Mira Kępińskiego oraz kompozytora, autora tekstów… » więcej 2024-02-06, godz. 14:13 "Eksperymentów sporo". Popkultura i publiczność w Studiu M Radia Opole W Studiu M imienia SBB Radia Opole swoje utwory z dwóch poprzednich płyt i premierowe piosenki z nowego krążka, który dopiero się ukaże, zaprezentowała… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »