Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych…
2021-12-07, 09:33 Autor: Joanna Matlak

Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych szczepieniach na covid i pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu

Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych szczepień na covid i pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu
- Chcemy to wprowadzić, bo jesteśmy odpowiedzialni. Widzimy co się dzieje. Dziennie umiera około 500 osób - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał Kalinowski, współprzewodniczący Lewicy w regionie i zarazem pracownik szpitala tymczasowego w Opolu. Naszego gościa pytaliśmy o pomysły Lewicy na walkę z pandemią. Wśród nich jest m.in. obowiązkowe szczepienie na covid dla dorosłych.
- Niektórzy mówią, że covid to taka cięższa grypa. Między 2017 a 2018 rokiem mieliśmy epidemię grypy w Polsce, ale podczas tej epidemii zmarło niecałe 200 osób. A na covid codziennie umiera 500 - podkreślił gość Radia Opole.

Przypomnijmy, Lewica w niedzielę ogłosiła swój plan walki z pandemią. Zdaniem polityków należy wprowadzić m.in. obowiązkowe szczepienia na covid dla dorosłych i grzywny dla niezaszczepionych. - Polityk powinien umieć podejmować trudne decyzje. Tego oczekuje od Prawa i Sprawiedliwości - dodał Kalinowski.

- Dla mnie radykalizmem jest 500 osób które dziennie umiera, a które nie powinny umierać. Pracuję w szpitalu tymczasowym, byłem wczoraj, będę dzisiaj i jutro. Jest jedna wielka masakra; widzę jak ludzie umierają, jak są intubowani, widzę ich strach i łzy w oczach gdy są przyjmowani do szpitala, widzę jak nie potrafią złapać oddechu - mówił Michał Kalinowski.

- Trzeba to zastopować. Nie chcę lockdownów, chcę wrócić do normalnej rzeczywistości - podkreślił.

- Czy radykalizmem jest szczepienie się na krztusiec, gruźlicę czy polio? Część z nas nawet tych chorób nie zna. Szczepionka nie jest w 100% skuteczna, po szczepieniu możemy zachorować, ale przejdziemy chorobę znacznie lepiej i łagodniej - przekonywał nasz gość.

Michała Kalinowskiego, który pracuje w szpitalu tymczasowym jako fizjoterapeuta, pytaliśmy o najcięższe przypadki z jakimi się spotkał.

- To był wysportowany 28-letni chłopak, bez żadnych chorób współistniejących. Trafił do nas do USK, trafił na ECMO, walczył o życie przez miesiąc. I nie dał rady. Takich osób jest więcej. Była pani 46-letnia, która do końca swego życia nie wierzyła w covida. Już jej z nami nie ma. Były też przypadki rodzin, które trafiały do szpitala i musiały się ze sobą żegnać.

Zobacz także

2021-11-09, godz. 10:46 Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej o wyborach wewnętrznych w partii, zarządzie regionu opolskiego oraz tym, czy… - Dziękuje za kolejny kredyt zaufania, przy jednym głosie wstrzymującym się - powiedział poseł Witold Zembaczyński przewodniczący Nowoczesnej na Opolszczyźnie… » więcej 2021-11-08, godz. 17:09 Stanisław Niewiński o badaniach nad klasyczną chińską myślą polityczną w kontekście wpływu na współczesne … Gościem Radia Opole był dziś dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu oraz wykładowca na Uniwersytecie Opolskim. Doktor… » więcej 2021-11-08, godz. 13:35 Katarzyna Czochara o migrantach szturmujących granicę, Polskim Ładzie i inwestycjach w opolskich samorządach, zmianach… - Sytuacja na granicy wschodniej jest naprawdę bardzo trudna. Powiem po raz kolejny krytyczne słowa w kierunku opozycji, kiedy ta sytuacja w ogóle się pojawiła:… » więcej 2021-11-08, godz. 09:00 Marcin Oszańca, nowy prezes PSL na Opolszczyźnie o "odbiciu" powiatu kluczborskiego, współpracy z Niemcami i Ślązakami… - Jeżeli chodzi o powiat kluczborski to widzę możliwość współpracy z opcją, która sprawuje władzę - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marcin Oszańca… » więcej 2021-11-05, godz. 19:17 "Młodzieżowa Loża Radiowa" o tym, że Polska wraz z innymi państwami zdecydowała o odejściu od węgla Podczas konferencji klimatycznej COP 26 Polska wraz z innymi państwami zdecydowała o odejściu od węgla. Jak ten ruch oceniają partyjne młodzieżówki, które… » więcej 2021-11-05, godz. 15:33 Michał Wojczyszyn z PNT w Opolu o programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i ułatwieniach dla start'upów… Michał Wojczyszyn z Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu mówił dziś o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, który rozpocznie się w poniedziałek (08.11)… » więcej 2021-11-04, godz. 11:12 Dr Jarosław Mijas, konsultant wojewódzki ds. pediatrii o pandemii kompensacyjnej, braku miejsc w szpitalach dla dzieci… - Mamy tak zwaną epidemię kompensacyjną - powiedział w Porannej Loży Radiowej dr Jarosław Mijas, konsultant wojewódzki ds. pediatrii. - Mieliśmy lockdown… » więcej 2021-11-04, godz. 11:11 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" W środę Rada Polityki Pieniężnej znów podniosła stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego i jest to wskaźnik wyższy, niż spodziewali się tego… » więcej 2021-11-04, godz. 09:38 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 4 fali pandemii w regionie i apelu do personelu medycznego - Są pierwsze efekty. Lekarze zgłaszają się do pracy w szpitalu tymczasowym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-11-03, godz. 17:33 Dr hab. Witold Potwora o badaniach dotyczących innowacyjnych firm w regionie i planach badawczych na kolejne lata - Przyczyną podjęcia badań nad innowacyjnością opolskich przedsiębiorstw był wcześniejszy referat, który był pokłosiem badań prowadzonych na rzecz… » więcej
1011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »