Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » EUROWYBORY Sławomir Kłosowski, europoseł PiS o…
2019-03-27, 12:57 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

EUROWYBORY Sławomir Kłosowski, europoseł PiS o ACTA 2, polskim sektorze transportowym i swojej poprawce wniesionej do prawa unijnego, która, jeśli zostanie przyjęta, umożliwi finansowanie infrastruktury gazowej

Sławomir Kłosowski o ACTA 2
- Niestety ACTA 2 zostało przegłosowane - powiedział w Loży Radiowej Sławomir Kłosowski europoseł PiS. - Było to, według gazety Frankfurter Allgemeine Zeitung, swego rodzaju porozumienie pomiędzy Niemcami a Francją. Francja poparła ACTA 2 w zamian za gwarancję braku sprzeciwu dla budowy Nord Stream 2. Internauci stracą możliwość wolnego wypowiadania się i korzystania z internetu. Tego typu interesy załatwiane kosztem dostępu do internetu nie powinno mieć miejsca - uważa europoseł Kłosowski.
- To oburzające, że coś takiego ma miejsce w Europie, powołującej się na standardy i wszelkie możliwe wartości, które są potem spychane na margines - mówił gość Loży Radiowej.
Sławomir Kłosowski powiedział, że zablokowano dyskusję nad poprawkami, które były przygotowane. - W świątyni demokracji odrzucono możliwość głosowania nad poprawkami, które miały złagodzić skutki ograniczeń w korzystaniu z internetu. Nie łudziłbym się, że kraje UE będą miały swobodę, na tym rynku rządzą potentaci. To oni będą decydowali o tym jakie będą filtry i jak będą działały - stwierdził.

Dla użytkownika internetu, zdaniem Sławomira Kłosowskiego, ACTA 2 skutkują jedną wielką dezorganizacją, wieloma znakami zapytania, bo nie wiadomo jak będzie z linkowaniem treści, czy nie pojawi się za chwilę podatek od linkowania, czy prywatny internauta będzie mógł z tych treści skorzystać lub czy nie przyjdzie do niego faktura za korzystanie z tej treści.
- Nie jestem przeciwnikiem twórców i wydawców, szanuję ich prawa, natomiast jeśli mają oni zastrzeżenia wobec Facebooka i You Tube, niech dochodzą swoich praw w procesach cywilnych.

Rozmawialiśmy także o kwestii delegowania pracowników w transporcie.
- Mamy promyk nadziej dlatego, że okazało się że prezydium PE wycofało z głosowań pakiet mobilności, czyli dyrektywę, która miała uderzyć w Polski sektor transportowy. Mam nadzieję, że zostało to odłożone na kolejną kadencję Parlamentu Europejskiego - powiedział europoseł Kłosowski. - Polski sektor transportowy jest ogromnym konkurentem dla transportu niemieckiego i francuskiego. Oby tak się stało, że PE przestanie zajmować się szkodzeniem polskiemu transportowi - dodał.

Kolejną sprawą, jaką zajmie się dzisiaj PE, jest poprawka Sławomira Kłosowskiego dotycząca funduszu regionalnego i funduszu spójności. Jej przyjęcie umożliwiłoby finansowanie ze środków europejskich infrastruktury gazowej. - Nie mamy infrastruktury połączeń gazowych północ-południe. Brak finansowania tych połączeń rozprowadzających gaz jest ogromnym utrudnieniem. Jednak niemiecka agencja ochrony środowiska sprzeciwia się, aby jakikolwiek kraj finansował infrastrukturę gazową na swoim terenie. - Niemcy angażują się w Nord Stream 2, czyli im wolno w to się angażować? Znowu mamy podwójne standardy w Unii Europejskiej. Gdybyśmy wprowadzili do Polski więcej gazu i zasilania gazem, odbiłoby się to pozytywnie na jakości powietrza. Walka z zanieczyszczeniem klimatu jest poruszana tylko, kiedy to się opłaca największym państwom.

Głosowanie nad poprawką wniesioną przez europosła Sławomira Kłosowskiego dzisiaj (27.03) po godzinie 17.00

Zobacz także

2021-12-08, godz. 14:29 Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic o finansowych dylematach samorządów i sukcesach drużyny futsalowej Dreman Futsal… - Inwestycyjnie jesteśmy przygotowani bardzo dobrze, gorzej jest z dochodami bieżącymi - mówił w Południowej Loży Radiowej Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic… » więcej 2021-12-08, godz. 09:42 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, że 4 fala w regionie nie odpuszcza, o obostrzeniach i o szczepieniach - Mamy już dwa powiaty, w których krzywa zakażeń nie rośnie tak zdecydowanie jak do tej pory i kolejne dwa lub trzy, w których krzywa się wypłaszcza, a… » więcej 2021-12-07, godz. 17:41 Agata Lika z PL 2050 o planie na gospodarkę i potrzebnej rzetelnej kampanii o szczepieniach - Nasz plan na gospodarkę powstawał przy udziale ekspertów - mówiła w Popołudniowej Loży Agata Lika, przewodnicząca opolskich struktur Polski 2050 Szymona… » więcej 2021-12-07, godz. 14:59 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc Jak UE gumkuje "Boże Narodzenie", przed czym przestrzega Papież Franciszek: "Usiłowało to robić wiele dyktatur". Lewica domaga się od rządu zaostrzenia… » więcej 2021-12-07, godz. 09:33 Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych szczepieniach na covid i pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu - Chcemy to wprowadzić, bo jesteśmy odpowiedzialni. Widzimy co się dzieje. Dziennie umiera około 500 osób - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał… » więcej 2021-12-06, godz. 17:03 Dr Diana Rokita-Poskart o swoich badaniach dot. wpływu studentów na rozwój miast - Ostatnio badałam dlaczego studenci z Polski wyjeżdżają na Ukrainę na studia - powiedziała dr. Diana Rokita-Poskart Katedry Polityki Regionalnej i Rynku… » więcej 2021-12-06, godz. 11:11 Poseł MN Ryszard Galla o wprowadzeniu progu wyborczego dla mniejszości i umowie koalicyjnej nowego rządu w Niemczech - Nie wiem czy pan poseł Kowalski zdaje sobie sprawę w jaki sposób dokonuje zamieszania. Na najbliższą środę jestem umówiony z wiceministrem Rzymkowskim… » więcej 2021-12-06, godz. 09:04 Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski o zmniejszeniu finansowania j. niemieckiego dla mniejszości i wprowadzenie progu… - Od roku 2019, kiedy w kampanii wyborczej obiecałem walkę na rzecz przywrócenia symetrii w relacjach polsko-niemieckich, dotrzymuję słowa. W piątek ogłosiłem… » więcej 2021-12-03, godz. 17:55 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie ws. Podwyżek cen biletów w Opolu i rozmowach Tuska z węgierską opozycją Gośćmi Loży byli dziś Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, PO), Jan Zimoch (stow. Od Nowa) i Amadeusz Hofman (Lewica). » więcej 2021-12-03, godz. 11:33 Antoni Konopka o programie ochrony środowiska na lata 2021-2027 i zmianach w uchwale antysmogowej - W trakcie prac nad planem konsultowaliśmy się z samorządami ankietyzowane były samorządy i instytucje, zadawane były pytania o planowane przedsięwzięcia… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »