Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni…
2023-03-16, 14:55 Autor: Monika Matuszkiewicz, Jakub Biel (oprac. AL)

Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy Straż Miejska zawsze ma prawo to zrobić? [INTERWENCJA]

Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy straż miejska zawsze ma prawo to zrobić? O tym dziś w paśmie interwencyjnym [Maciej Marciński]
Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy straż miejska zawsze ma prawo to zrobić? O tym dziś w paśmie interwencyjnym [Maciej Marciński]
Od Armii Krajowej, przez Chabry, po Zaodrze - na każdym osiedlowym parkingu w Opolu znajdzie się samochód bądź samochody, po których widać, że od dłuższego czasu nie były używane. Okazuje się, że usunięcie „wraków” może być sporym problemem, o czym przekonują mieszkańcy Opola.

Dziś
(16.03) w programie interwencyjnym Radia Opole sprawdzaliśmy, jak pozbyć się porzuconych samochodów z przestrzeni miejskiej i czy straż miejska zawsze ma prawo to zrobić.
Kiedy może interweniować w sprawie wraków policja, o to zapytaliśmy oficer prasową Komendy Miejskiej Policji w Opolu Agnieszkę Nierychłę.
Agnieszka Nierychła
Po Opolu w poszukiwaniu porzuconych samochodów wybrał się nasz reporter Jakub Biel. Okazuje się, że przypadków porzuconych samochodów jest coraz więcej. Są samochody stojące latami, ale zdarzają się też sprawy załatwiane szybko. Taki przypadek dotyczył rozbitego samochodu pozostawionego przy Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Opolu przy ul. Chmielowickiej, ale niestety miejsce to upatrzyli sobie chętni pozbycia się swoich wraków, o czym opowiedziała nam Tatiana Filipkowska, dyrektor DPS.
Tatiana Filipkowska
- Porzucone samochody to jakiś horror - mówi naszemu reporterowi Jerzy Oloś, mieszkaniec osiedla Chabry. - Zabierają miejsce nam, mieszkańcom tego bloku. Administracja w ogóle nie reaguje. Na tym małym odcinku są trzy maszyny, a w całym mieście ile ich jest? Nie zgłasza się – zabieramy na strzeżony parking. Tam stoi rok, nikt nie przychodzi – do kasacji albo do licytacji.
Jerzy Oloś, mieszkaniec osiedla Chabry w Opolu
Jak wygląda procedura usunięcia porzuconego samochodu, o to zapytaliśmy zastępcę komendanta Staży Miejskiej w Opolu Beatę Szpakowską.
Beata Szpakowska
Czy zawsze jest tak, że da się usunąć porzucony samochód? Okazuje się, że nie zawsze są do tego podstawy...
Beata Szpakowska
12

Zobacz także

2023-03-24, godz. 13:45 Jak sadzić żeby nie przesadzić? Sadzenie drzew - wydaje się mieć same pozytywne strony. Jednak co jeśli ktoś posadzi drzewo np. tuż przy wejściu do naszego domu, co w przyszłości może… » więcej 2023-03-23, godz. 13:17 Lista uwag do opolskiego MZK Sporo zastrzeżeń do działania Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu mają słuchacze, którzy zgłosili się z interwencją do Radia Opole. Mieszkańcy… » więcej 2023-03-22, godz. 13:15 Co z niszczejącymi terenami w centrum Opola? Zamiast służyć mieszkańcom śródmieścia w Opolu od lat niszczeją, porastają krzakami i tylko odstraszają. Mowa o terenach po byłych kortach przy ul… » więcej 2023-03-21, godz. 12:40 Mieszkaniec Opola vs straż miejska, spór o blokadę samochodową [INTERWENCJA] "Dostaję blokadę na samochód, bo strażnicy miejscy nie znają przepisów" - skarży się mieszkaniec Opola. Mężczyzna niemal codziennie parkuje na skwerku… » więcej 2023-03-20, godz. 13:28 Niepełnosprawni judocy z Opola bez dotacji sportowej [INTERWENCJA] Jak dzielone są pieniądze na sport w Opolu? Chodzi o podział miejskiej kasy w ramach tzw. dotacji jednorocznych na sport. W klubie ćwiczy 12 judoków - zawodników… » więcej 2023-03-17, godz. 15:32 "To jest dramat" – alarmuje słuchaczka oburzona ilością śmieci w okolicach dworca Opole Zachodnie [INTERWENCJA] Nasyp kolejowy w okolicach dworca Opole Zachodnie tonie w śmeciach. Idąc chodnikiem, wzdłuż parkingu i torów, niemal na każdym kroku można znaleźć wyrzucone… » więcej 2023-03-16, godz. 14:55 Porzucone samochody. Jak pozbyć się ich z przestrzeni miejskiej i czy Straż Miejska zawsze ma prawo to zrobić? [IN… Od Armii Krajowej, przez Chabry, po Zaodrze - na każdym osiedlowym parkingu w Opolu znajdzie się samochód bądź samochody, po których widać, że od dłuższego… » więcej 2023-03-15, godz. 12:01 Pies w domu, opiekun w pracy. Agresywny anonim na wycieraczce [INTERWENCJA] "Paskudztwa, kundlowate, ujadające mordy, które niszczą życie ludziom" - to cytat z anonimu, jaki na swojej wycieraczce znalazła mieszkanka Opola. Jest właścicielką… » więcej 2023-03-14, godz. 12:22 Obwodnica Lędzin dyskusje wzbudza. Pojawił się piąty jej wariant, czy ma szansę na realizację? [INTERWENCJA] Wiele zastrzeżeń i długa dyskusja - tak wyglądało spotkanie odnośnie planowanej budowy obwodnicy Lędzin koło Opola, które odbyłos iena początku lutego… » więcej 2023-03-13, godz. 11:59 Kontrowersje wokół planu budowy Centrum Zielonej Transformacji w Opolu Centrum Zielonej Transformacji ma powstać za 3 lata obok Zakładu Komunalnego w Opolu. Inwestycja od początku budziła wątpliwości, szczególnie wśród mieszkańców… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »