Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » O fatalnym stanie drogi z Chocianowic do Lasowic…
2024-05-23, 09:52 Autor: Dawid Rajwa, Tomasz Cichoń, oprac. AL

O fatalnym stanie drogi z Chocianowic do Lasowic Małych i o świątecznej opiece medycznej w powiecie prudnickim [INTERWENCJA]

Dziury na drodze z Lasowic Malych do Chocianowic [fot. Tomasz Cichoń]
Dziury na drodze z Lasowic Malych do Chocianowic [fot. Tomasz Cichoń]
Uwagi dotyczące świątecznej opieki medycznej w Prudniku zgłosiła nam niedawno jedna ze słuchaczek. W jaki sposób opieka jest zorganizowana i czy takie funkcjonowanie jest wystarczające, by zaspokoić potrzeby mieszkańców? Tym tematem zajęliśmy się w magazynie interwencyjnym.

Kolejną sprawę zgłosił nam mieszkaniec korzystający z drogi powiatowej Chocianowice - Lasowice Małe, koło Kluczborka skarżąc się na fatalny stan nawierzchni. To drugi temat, którym postanowiliśmy zając się w audycji
.
Zaczynamy od Prudnika. Mieszkanka ma zastrzeżenia w sprawie świątecznej opieki medycznej na terenie powiatu prudnickiego. Starsza pani nie zdążyła odebrać telefonu potwierdzającego wizytę, w efekcie czego nie doczekała się lekarza.

- Chciałam złożyć interwencję, jak pracuje nasza świąteczna służba zdrowia w Prudniku. Zgłosiłam się w piątek o godzinie 17:30 na wizytę świąteczną, chciałam, żeby mi lekarz przedłuż ul receptę, bo zaczyna mi brakować leków. Przekazano mi, że lekarz zadzwoni. Czekałam do godziny 22:00, nikt się nie odezwał . W końcu nie wytrzymałam, dzwonię i powiedziano mi w ten sposób, że proszę czekać doktor się odezwie, bo jest na wizytach domowych. Nagle zadzwonił telefon, ale ja akurat była czymś zajęta i nie zdążyłam do telefonu dolecieć. Oddzwoniłam, ale okazało się, że pan doktor wyjechał na wizyty domowe, a więc kazano mi dalej czekać. Czekałam do 20 po 23:00. Nikt się nie odezwał – żali się słuchaczka, prosząc o interwencję w tej sprawie.
Telefon słuchaczki
O wyjaśnienie poprosiliśmy dra Zdzisława Imiołka, dyrektora do spraw medycznych w Prudnickim Centrum Medycznym (PCM). Co usłyszeliśmy?

Lekarze POZ-tu do godziny 18:00 mają obowiązek przyjmować swoich pacjentów. Od godziny 18:00 do 8:00 rano oraz w dni świąteczne przez całą dobę te świadczenia realizuje PCM.

- Prosząc o taką wizytę musimy pamiętać, że lekarz wyjeżdżając na wizyty domowe odwiedza wielu pacjentów i wizyta może się opóźnić. Drugi raz ma prawo, czy lekarz czy pielęgniarka, która rejestruje przedzwonić do pacjenta, żeby się upewnić czy w danym momencie pacjent jest na miejscu, żeby to nie był niepotrzebny wyjazd, bo teren jest jednak rozległy. My swoim działaniem obejmujemy cały powiat. To są pacjenci nie tylko prudniccy, ale równie dobrze mogą oni być z każdej wioski naszego powiatu - wyjaśnia doktor.
Zdzisław Imiołek
Podczas audycji jeden ze słuchaczy tak skomentował zgłoszoną przez słuchaczkę sprawę.
Telefon
Kolejny temat zgłosił nam mieszkaniec Chocianowic, który zauważa, że kierowcy korzystający z drogi powiatowej Chocianowice - Lasowice Małe, koło Kluczborka skarżą się na fatalny stan nawierzchni. Dziury są na kilku odcinkach tej 4-kilometrowej trasy i wystarczy moment nieuwagi, by uszkodzić oponę, a nawet zawieszenie. Ubytki w drodze są od dawna...
- No, jest ich tam trochę. Jak dziury były, tak są. Slalomem, slalomem. No, jak się nie wpadnie w dziurę, to się tam raczej nic nie stanie, jak się umie omijać. Jak się rzadko jeździ, to później można zapomnieć, w którym miejscu jaka dziura się znajduje - mówi Radiu Opole mieszkaniec Chocianowic.
Telefon od słuchacza
Na miejscu pojawił się nasz reporter i potwierdził, że droga jest w fatalnym stanie.
12

Zobacz także

2024-06-17, godz. 12:48 Ptakobójczy proceder na opolskim Śródmieściu [INTERWENCJA] Rok temu alarmowaliśmy o niepokojącym zjawisku – ptaki, które masowo rozbijały się o szyby budynków. Mimo upływu czasu, sytuacja nie uległa poprawie… » więcej 2024-06-07, godz. 13:36 Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? [INTERWENCJA] Dlaczego psy i koty mogą podróżować autokarem, a szynszyle nie? To pytanie zadaje jedna z naszych słuchaczek, która chciała z gryzoniem przemieścić się… » więcej 2024-06-06, godz. 13:14 Namysłowski plac zabaw kością niezgody mieszkańców [INTERWENCJA] W samym sercu osiedla przy ulicy Reymonta w Namysłowie, wśród otaczających go bloków, powstał nowy plac zabaw. Owo miejsce stało się ulubionym punktem… » więcej 2024-06-05, godz. 14:32 Policja poszukuje sprawcy okrutnego postrzelenia kotki w Starych Siołkowicach [INTERWENCJA] Na początku maja w Starych Siołkowicach doszło do tragicznego zdarzenia – kotka opiekująca się piątką młodych kociaków nagle zniknęła. Jakiś czas… » więcej 2024-06-04, godz. 13:02 Dramatyczna sytuacja w Walcowni Rur "Andrzej" [INTERWENCJA] Hutnicy Walcowni Rur "Andrzej" w Zawadzkiem oraz związkowcy z NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego walczą o miejsca pracy i swój byt. Dziś (4.06) odbywa… » więcej 2024-06-03, godz. 12:20 Brak udogodnień dla niepełnosprawnych w Skoroszycach: Jakie działania podejmuje urząd? [INTERWENCJA] Zgodnie z ustawą każdy obiekt użyteczności publicznej musi być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jednak nie wszystkie miejsca spełniają… » więcej 2024-05-29, godz. 16:30 50 lat małżeństwa, a na medal za to i tak trzeba się naczekać. Dlaczego tak jest? - pyta słuchacz [INTERWENCJA] Swym życiem dają innym małżeństwom piękny przykład - przykładni jubilaci, którzy za wieloletnie, trwałe małżeństwo wyróżniani są Medalami za Długoletnie… » więcej 2024-05-28, godz. 14:33 Sytuacja zagrożenia - jak możemy zachować się na wypadek kataklizmu i czy można się do tego przygotować? [INTER… - Schronów nie ma, nie ma ustawy o obronie cywilnej. Tu chodzi nie o straszenie, ale działanie. Miejmy świadomość. To nie jest straszenie - mówi Jacek Gaj… » więcej 2024-05-27, godz. 16:13 Opole: Przejścia dla pieszych na tej ulicy brakuje. Czy jest szansa, że się kiedyś pojawi? [INTERWENCJA] Wracamy do tematu, którym zajęliśmy się w minionym tygodniu, ale nie wszystko zostało w związku z problemem powiedziane. Problem dotyczy braku przejścia… » więcej 2024-05-24, godz. 14:42 Uciążliwy hałas na ulicy Fabrycznej. Mieszkańcy Lewina Brzeskiego skarżą się na instalację odstraszającą ptaki… Na problemy z hałasem skarżą się mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim. Firma, która graniczy z ich posesjami, zamontowała instalację odstraszającą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »