Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-17, 10:30 Autor: Tomasz Cichoń

Dziury omijają slalomem. Kierowcy skarżą się na fatalny stan drogi z Chocianowic do Lasowic Małych

Dziury na drodze z Lasowic Malych do Chocianowic fot. Tomasz Cichoń
Dziury na drodze z Lasowic Malych do Chocianowic fot. Tomasz Cichoń
Dziury na drodze z Lasowic Malych do Chocianowic fot. Tomasz Cichoń
Dziury na drodze z Lasowic Malych do Chocianowic fot. Tomasz Cichoń
Dziury na drodze z Lasowic Malych do Chocianowic fot. Tomasz Cichoń
Dziury na drodze z Lasowic Malych do Chocianowic fot. Tomasz Cichoń
Kierowcy korzystający z drogi powiatowej Chocianowice - Lasowice Małe, koło Kluczborka skarżą się na fatalny stan nawierzchni. Dziury są na kilku odcinkach tej 4-kilometrowej trasy i wystarczy moment nieuwagi, by uszkodzić oponę a nawet zawieszenie. Ubytki w drodze są od dawna, a mieszkańcy mają już swoje sposoby na podróż tą trasą.
- No, jest ich tam trochę. Jak dziury były, tak są. Slalomem, slalomem. No, jak się nie wpadnie w dziurę, to się tam raczej nic nie stanie, jak się umie omijać. Jak się rzadko jeździ, to później można zapomnieć, w którym miejscu jaka dziura się znajduje - mówi Radiu Opole mieszkaniec Chocianowic.

- Mamy wykonawcę wybranego w przetargu, który sukcesywnie naprawia uszkodzoną nawierzchnię na zarządzanych przez nas drogach. Na ten moment wykonawca jest na odcinku dróg Jamy - Bąków - Chocianowice - Lasowice Male. Na moją wiedzę wykonawca zbliża się do miejscowości Bąków. Idąc tym szlakiem dróg powiatowych na odcinku przedmiotowym Chocianowice - Lasowice Małe, jeżeli warunki pogodowe by pozwoliły, to byłaby ta droga na tym odcinku naprawiana pod koniec przyszłego tygodnia - mówi sekretarz powiatu kluczborskiego Adam Radom.

- Naprawa drogi polega na uzupełnianiu ubytków masą na gorąco - dodaje Adam Radom.
Starostwo w Kluczborku zarządza 360 kilometrami dróg, 200 kilometrów wymaga bezwzględnych remontów. Do tej pory ubytki uzupełniono na odcinkach o łącznej długości 120 kilometrów.
Mieszkaniec Chocianowic
Adam Radom - sekretarz powiatu kluczborskiego

Wiadomości z regionu

2024-07-18, godz. 21:37 Opóźnienia na kolei po śmiertelnym wypadku pod Oławą. Ruch na linii Brzeg - Oława wstrzymany Mamy wstrzymany ruch pociągów na linii kolejowej Brzeg - Oława. Generuje spore opóźnienia na linii Opole - Wrocław i Brzeg - Oława. Dziś (18.07) wieczorem… » więcej 2024-07-18, godz. 20:41 Rekrutacja do szkół średnich w Opolu przebiegła spokojnie. Miejsc wystarczyło dla wszystkich chętnych Zakończyła się rekrutacja do szkół średnich. W stolicy regionu dla uczniów przygotowano 1700 miejsc w liceach, technikach i szkołach branżowych. Jak informuje… » więcej 2024-07-18, godz. 20:00 Master Truck w Polskiej Nowej Wsi. Zmiana organizacji ruchu na czas imprezy Master Truck, czyli zlot tuningowanych ciężarówek, rusza już w piątek (19.07). Organizatorzy spodziewają się wielu pojazdów i odwiedzających największą… » więcej 2024-07-18, godz. 17:31 Opole: kiedy zostanie dokończona ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Częstochowskiej? Będzie kolejny fragment ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Częstochowskiej w Opolu. Trakt ma poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. » więcej 2024-07-18, godz. 17:23 Sześć miejsc opieki krótkoterminowej uruchamia DPS w Prószkowie Dom Pomocy Społecznej w Prószkowie uruchomi od 1 sierpnia ofertę opieki krótkoterminowej dla osób starszych i niepełnosprawnych, które wymagają całodobowej… » więcej 2024-07-18, godz. 16:15 Prudnik: remont podwórka bez pozwoleń. Mieszkańcy złożyli skargę na sąsiada Nadzór budowlany zatrzymał remont podwórka przy kamienicy w Prudniku. Prace prowadził mieszkaniec, który nie miał na to dokumentów. Materiał zapewniła… » więcej 2024-07-18, godz. 15:30 Kąpielisko Bolko kolejnym punktem na trasie "Mistrzowskiego Lata z Radiem Opole" [ZDJĘCIA, FILM] Słoneczna aura, czysta woda i piaszczysta plaża przyciągnęły rodziny z dziećmi na kapielisko Bolko w Opolu. To właśnie z tego miejsca nadawało dziś (18.07)… » więcej 2024-07-18, godz. 15:05 Ruszyła zbiórka podpisów w sprawie CPK. "To obywatelski projekt ustawy" Rozpoczęła się zbiórka pod obywatelskim projektem ustawy, która ma zobowiązać obecny rząd do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. » więcej 2024-07-18, godz. 14:34 Ukradł damskie garnitury i chciał je sprzedać w butiku obok. Teraz grozi mu kilka lat więzienia Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który miał ukraść dwa damskie garnitury ze sklepu odzieżowego w Namysłowie. 32-latek uciekł z towarem wartym tysiąc… » więcej 2024-07-18, godz. 14:30 Modernizacja peronów w regionie. Jesienią zakończą się prace w Zawadzkiem i Kolonowskiem W listopadzie zakończą się prace nad przystankami kolejowymi Zawadzkie i Kolonowskie w województwie opolskim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »