Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-21, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Co dalej z niedokończoną budową w centrum Kluczborka? Magistrat wystąpił na drogę sądową

Budynek przy ulicy Ściegiennego w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Budynek przy ulicy Ściegiennego w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Budynek przy ulicy Ściegiennego w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Budynek przy ulicy Ściegiennego w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Na drogę sądową wystąpiła gmina Kluczbork przeciwko właścicielom niedokończonego od wielu lat budynku przy ulicy Ściegiennego w centrum miasta.
Uwagę mieszkańców zwróciło między innymi niezabezpieczone okno piwniczne, w którym wybito deski. - Właścicielka kolejny raz nie odebrała postanowienia o rozprawie, ale sąd zdecydował, że w ciągu dwóch miesięcy informacja musi zostać dostarczona - mówi Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka.

- W tej sprawie reagowało starostwo, tu brakuje książki budowy, tu nie ma aktualnego projektu ani innych rzeczy pozwalających prowadzić tę budowę. Tyle, że to jest własność i my jesteśmy trochę pod ścianą. Przecież gmina nie zareaguje jak terrorysta, tylko musi działać zgodnie z prawem, a to niestety trwa.

Zdaniem burmistrza, budynek przy ulicy Ściegiennego jest przykładem tego, jak prywatyzacje lat 90. odbijają się czkawką. - Ten obiekt powinien zniknąć lub zostać dokończony - ocenia.

- Pod względem architektonicznym to jest przecież dziwoląg z wieżyczkami. Nie wiadomo, do jakiego okresu historycznego on nawiązuje. Istnieje natomiast procedura, przy której uznaniu własność części budynku przestanie istnieć dla osób mających ten budynek.

Obecnie budynek jest wystawiony na sprzedaż. Właścicielka nie zgodziła się na rozmowę z reporterem Radia Opole.
Jarosław Kielar 1
Jarosław Kielar 2

Wiadomości z regionu

2024-06-17, godz. 17:17 "Chciałabym wszystko uporządkować". Jest nowa prezes stadniny w Prudniku Anetta Sałacka została prezesem Stadniny Koni Prudnik. Taką propozycję otrzymała od dyrekcji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie. Zastąpiła… » więcej 2024-06-17, godz. 16:25 "Ten pies gnił za życia". Wolontariusze TOZ interweniowali w Opolu 90-letni mężczyzna wykopał dół w ogródku i czekał aż jego schorowany pies sam skona. Czworonóg miał gnić żywcem. Wszystko działo się w Opolu. O takim… » więcej 2024-06-17, godz. 15:45 Wypadek na krajowej 45, koło Zimnic Wielkich. 3 osoby poszkodowane [AKTUALIZACJA] Do groźnego wypadku doszło na DK 45 na wysokości Zimnic Wielkich. Zderzyły się tam 3 samochody. » więcej 2024-06-17, godz. 15:35 Nowy DPS w Opolu oficjalnie otwarty Funkcjonalny i w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych. Tak prezentuje się nowy Dom Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu. Blisko setka podopiecznych… » więcej 2024-06-17, godz. 14:51 "Zmiany w szkolnictwie muszą nastąpić". Minister nauki w Opolu [ZDJĘCIA] Rozmowy na temat projektu nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, kwestia finansowania badań naukowych i wynagrodzeń pracowników - to główne tematy, jakie… » więcej 2024-06-17, godz. 13:06 Stop "drifterom" w mieście. Akcja w Nysie Miejskich drifterów wzięli pod lupę nysy policjanci. W sobotni wieczór przeprowadzili zmasowaną akcję kontroli aut. Skupili się na tych, które w znaczący… » więcej 2024-06-17, godz. 12:45 Kierowca-recydywista poszedł na rekord. Na razie nie pojeździ Mandat na 5 tysięcy złotych dostał kierowca, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość w miejscowości Rzepcze, w gminie Głogówek. Mężczyzna… » więcej 2024-06-17, godz. 11:28 Nyscy ratownicy przygotowani do wakacyjnych zajęć. Na wyposażeniu między innymi podwodny dron Ratownicy z nyskiego WOPR działający na tamtejszym akwenie gotowi do sezonu. Już od początku czerwca pełnią 24-godzinne dyżury na stanicy. Uzupełniają… » więcej 2024-06-17, godz. 11:15 Daria Pawlak zastąpi tymczasowo Floriana Cieciora na stanowisku wójta Chrząstowic W gminie Chrząstowice nastąpiła czasowa zmiana na stanowisku wójta. W wyborach samorządowych 7 kwietnia zwyciężył tam Florian Ciecior, jednak 27 kwietnia… » więcej 2024-06-17, godz. 09:30 Minister nauki i szkolnictwa wyższego wizytuje opolskie uczelnie. Będzie namawiał do łączenia uczelni - Chcemy odwiedzić wszystkie 16 województw. Rozmawiamy z rektorami uczelni państwowych i prywatnych. Celem tych wizyt jest przekazanie planów ministerstwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »