Radio Opole » Interwencja Radia Opole » Posłuchaj audycji: » Szklana pułapka - co dalej ze sprawą ginięcia…
2023-12-01, 17:30 Autor: Krzysztof Dobrowoslki, oprac. Agnieszka Lubczańska

Szklana pułapka – co dalej ze sprawą ginięcia ptaków w zderzeniu z budynku CUP w Opolu? [INTERWENCJA]

CUP Opole [fot. Jarosław Madzia]
CUP Opole [fot. Jarosław Madzia]
Wracamy do sprawy poruszonej w paśmie interwencyjnym Radia Opole w tym roku już dwukrotnie (16 i 20 października), a dotyczącej przykrych incydentów polegających na zderzaniu się przelatujący ptaków ze szklanym budynkiem Centrum Usług Publicznych w Opolu.

Ptaki, nie widząc szklanej przeszkody, giną na miejscu. Po naszej interwencji zarządca budynków wyraził chęć rozwiązania problemu i skontaktował się z Opolskim Towarzystwem Przyrodniczym na temat skutecznego zabezpieczenia
.
Nasze studio także dziś (01.12) odwiedził Łukasz Berlik, prezes Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego, który po ostatniej audycji na temat szklanej pułapki miał iść na spotkanie z przedstawicielem zarządcy obiektu.

Co ze spotkania wynikło, o czym rozmawiano? Jakie zalecenia zostały przekazane? Na czym polega to zjawisko, że ptaki nie widzą szklanej przeszkody i uderzają w szybę, często ginąc z tego powodu?
Z Łukaszem Berlikiem rozmawia Krzysztof Dobrowolski
Nasze studio odwiedził także Radosław Mazur, administrator budynku Centrum Usług Publicznych w Opolu, który 20 października po audycji interwencyjnej Radia Opole spotkał się z Łukaszem Berlikiem. Jakie są jego spostrzeżenia, w jakim stopniu te porady TOW zostaną wykorzystane i kto sfinansuje te przedsięwzięcia, które mają zabezpieczać ptaki przed zderzeniami?
Z Radosławem Mazurem rozmawia Krzysztof Dobrowolski
Tematem zajął się Krzysztof Dobrowolski.

Zobacz także

2024-02-29, godz. 16:30 Ulica Chełmońskiego w Opolu jako drogowa antywizytówką miasta [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji "Pływający" chodnik, który jest przeglądem sztuki budowlanej i materiałów brukarskich z ostatniego półwiecza. Do tego droga z historyczną kostką, miejscami… » więcej 2024-02-29, godz. 12:10 Czy w Opolu brakuje publicznych toalet? [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audycji O organizację na Małym Rynku w Opolu publicznej toalety wnioskują właściciele działających tam punktów gastronomicznych. Okolica jest coraz popularniejszym… » więcej 2024-02-26, godz. 15:45 Wielbiciele zwierząt mają coraz bardziej dogodne warunki zabierania czworonogów do przestrzeni publicznych, a to wielki… Okazuje się, że już blisko co druga osoba ma alergię i jak tłumaczą specjaliści nie łatwo będzie odwrócić te statystyki. Epidemia alergii jest już… » więcej 2024-02-23, godz. 13:40 "Nic mi się nie zaświeciło, że to może być oszustwo" [INTERWENCJA] „Mamo, zepsuł mi się telefon - to jest mój nowy numer. Zapisz sobie” - wiadomość takiej treści otrzymała jedna ze słuchaczek Radia Opole. Niewiele… » więcej 2024-02-22, godz. 14:07 Bezdomność wymaga pomocy, ale na czym ona powinna polegać i dlaczego nie każde pomaganie jest dobre [INTERWENCJA] „Na jaką pomoc mogą liczyć bezdomni w Oleśnie?” – telefon z takim pytaniem trafił na interwencyjną skrzynkę Radia Opole. To jedno z takich pytań… » więcej 2024-02-21, godz. 14:40 "Ciarki przechodzą słuchając historii o znęcaniu się nad zwierzętami" [INTERWENCJA] Los zwierząt wielu słuchaczom Radia Opole nie jest obojętny, trafiają do nas m.in. sygnały o problemach, jakie towarzyszą interwencjom osób chroniących… » więcej 2024-02-20, godz. 15:30 Wyprzedzanie na autostradzie przez duże samochody ciężarowe - czy to jest dozwolone? [INTERWENCJA] Tym razem o bezpieczeństwie na autostradach. Na prośbę naszego słuchacza, sprawdzimy czy wciąż obowiązują na autostradzie przepisy związane z wyprzedzaniem… » więcej 2024-02-19, godz. 15:10 Kto wozi nas po mieście? Słuchacz Radia Opole pyta o kompetencje taksówkarzy [INTERWENCJA] - posłuchaj całej audy… Na taksówkarza, który nie zna topografii Opola, poskarżył nam się jeden z naszych słuchaczy. Czy jednak na pewno był to taksówkarz? A jeśli nawet, to… » więcej 2024-02-16, godz. 15:55 Czemu zamiatarki jeżdżą wieczorami, kiedy jest mniejszy dostęp do powierzchni zabrudzonych? [INTERWENCJA] Jaki jest sens wysyłania sprzętu do zamiatania ulic, gdy są na nich zaparkowane samochody i nie da się swobodnie dojechać do najbardziej zabrudzonych miejsc?… » więcej 2024-02-15, godz. 14:10 "Nic o nas, bez nas". Mieszkańcy Kolonii Gosławickiej nie chcą magazynu odpadów [INTERWENCJA] - posłuchaj całej … Mieszkańcy Kolonii Gosławickiej w Opolu obawiają się inwestycji związanej z utworzeniem składowiska odpadów. Prywatny inwestor wystąpił do urzędu po… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »