Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-19, 13:48 Autor: Monika Matuszkiewicz

59. KFPP: ruszyły próby do trzeciego dnia festiwalu. Na początek koncert "To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje" [ZDJĘCIA, FILM]

Łukasz Zagrobelny - próba generalna do koncertu "To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje [fot. Marcin Boczek]
Łukasz Zagrobelny - próba generalna do koncertu "To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje [fot. Marcin Boczek]
W ten weekend opolski amfiteatr nie cichnie. Przed nami trzeci dzień 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Początek 20:15. Na razie artyści ćwiczą przed głównym występem. Na początek ruszyły próby generalne do koncertu "To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje". Zobaczymy takie gwiazdy jak między innymi Olga Bończyk, Robert Rozmus, czy Krzysztof Iwaneczko.
Jednym z wokalistów, jakiego będziemy mogli dziś wieczorem podziwiać podczas koncertu jest Łukasz Zagrobelny, który wykona dwie piosenki. Jedna solo - "Poszukaj muszli na brzegu", a druga w duecie - "Bella Bella Donna".

- Utwór "Znajdziesz mnie znowu", czyli znana chyba wszystkim bardziej "Muszla" Zbigniewa Wodeckiego, czyli piosenka, która Zbigniew Wodecki debiutował tutaj w Opolu. Utwór jest fantastyczny, bardzo lubię go śpiewać. Mam cichą nadzieję, że opolska publiczność przyłączy się do odśpiewania refrenów, które są bardzo skomplikowane. Ja może w skrócie je przypomnę: "Na na na na, znajdziesz mnie znowu, na na na na, zatrzymasz, na na na, na".

Na deskach opolskiego amfiteatru zaprezentuje się także Filip Gurłacz, który zaśpiewa jeden z największych polskich hitów wakacyjnych - " Idziemy na plażę".

- Tu jest bardzo dużo luzu, żartujemy sobie, znamy się z połową ekipy, więc jest w ogóle bardzo fajna atmosfera i czekamy na finał. To będzie na pewno coś innego, niż podczas koncertów, w których brałem udział dotychczas. To jest muzyka rozrywkowa, to jest powitanie lata. Tu ma być show, rozrywka, zabawa i myślę, że tego mogą się spodziewać widzowie.

Dodajmy, że koncert "To już lato, czyli wakacyjne opolskie przeboje" rozpocznie się o godzinie 22:00.
Łukasz Zagrobelny
Filip Gurłacz

Zobacz także

2022-06-18, godz. 23:18, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Urodzinowy koncert Justyny Steczkowskiej czarował dźwiękami, oprawą i kreacjami [ZDJĘCIA] Swoją karierę muzyczną zaczynała od śpiewania w zespołach rockowych i jazzowych. Na deskach opolskiego amfiteatru debiutowała w 1994 roku zdobywając 'Karolinkę'. Wydała 17 albumów studyjnych i koncertowała po całym świecie. Mowa… » więcej 2022-06-18, godz. 22:47, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Karolina Lizer razy trzy! Nagrody Premier jadą do Warszawy. ZAiKS docenił również autorów utworu "Tylko Tu" [ZDJĘCIA, FILM] Tegoroczny konkurs 'Premier' 59. KFPP w Opolu należał do Karoliny Lizer. To właśnie ona z piosenką 'Czysta woda' zgarnęła trzy główne nagrody. » więcej 2022-06-18, godz. 22:15, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Przed nami wielkie urodziny. Dziewczyna szamana w Opolu świętuje podwójny jubileusz [ZDJĘCIA] 50. urodziny i ćwierć wieku na scenie. Justyna Steczkowska podczas dzisiejszego wieczoru w opolskim amfiteatrze w ramach 59. KFPP będzie miała swój jubileuszowy recital zatytułowany 'Dziewczyna szamana'. Artystka zaśpiewa dziewięć… » więcej 2022-06-18, godz. 20:42, Kultura i rozrywka 59. KFPP: Dziesięć premierowych piosenek na tegorocznym festiwalu. Ruszył wieczór konkursowy [ZDJĘCIA] Pierwszym koncertem sobotniego festiwalowego wieczoru są Premiery. Usłyszymy dziesięciu wykonawców w zróżnicowanych gatunkowo utworach. Wśród wykonawców między innymi Stanisława Celińska czy Wojciech Cugowski. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »