Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-17, 22:56 Autor: Katarzyna Zawadzka

59. KFPP: Polska folkiem stoi? Tej nocy z pewnością. Ruszył koncert "Folkowe Opole"

Sebastian Karpiel-Bułecka, Folkowe Opole, 59KFPP [fot. Kasia Nowak]
Sebastian Karpiel-Bułecka, Folkowe Opole, 59KFPP [fot. Kasia Nowak]
"Folkowe Opole" wystartowało! To energetyczne muzyczne show w opolskim amfiteatrze jest drugim koncertem piątkowego wieczoru 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszono m.in. zespoły Golec uOrkiestra, Zakopower, Enej czy Future Folk i Piersi.
Lider grupy Piersi Adam Asanov podkreśla, że bardzo cieszy się, że w tym roku muzyka inspirowana folklorem doczekała się osobnego koncertu na festiwalu.

- Jakby nie było, jest to festiwal polskiej piosenki - mówi Asanov. - Ta folklorystyczna Polska jest na tyle piękna, że należy ją pokazywać, szanować i kultywować. Pamiętam, że od zawsze zespół Piersi, od czasu kiedy byłem jego fanem, od pierwszej płyty, od 1984 roku, posługiwał się tą muzyką folkową, więc nic się nie zmieniło - dodaje.

Członkinie zespołu Tulia podkreślają, że umiejętność posługiwania się białym śpiewem rozwijały od dzieciństwa. - Od małego w zespołach folklorystycznych rozwijałyśmy ten śpiew - mówią artystki. - Ale także naśladując inne zespołu np. Kapelę ze Wsi Warszawa. Starałyśmy się śpiewać tak jak oni. Tak, jak kiedyś bywało od małego, też słuchało się starszych znajomych naszych babć czy mamy. Każdy razem z nimi śpiewał - dodają.

Festiwal opolski zakończy się w poniedziałek (20.06) koncertem artystów związanych ze sceną alternatywną. Radio Opole jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Transmisja wszystkich koncertów również na naszej głównej antenie.
Adam Asanov
Tulia
Paweł i Łukasz Golcowie w Festiwalowym Studiu Radia Opol
Sebastian Karpiel-Bułecka w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Halina Młynkova w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Zobacz także

2022-06-18, godz. 00:28, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Folkowe Opole porwało publiczność [ZDJĘCIA] Od 'Lornetki' przez 'Czerwone korale' po 'Bystrą wodę'. Drugi koncert pierwszego dnia 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu porwał publiczność do zabawy. To było 'Folkowe Opole'. Wszyscy zaproszeni do koncertu wykonawcy potwierdzali… » więcej 2022-06-17, godz. 22:39, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Nie licząc godzin czy wakacji z blondynką. Wspomnieniowy koncert "Od Opola Do Opola" na rozpoczęcie festiwalu [DUŻO ZDJĘĆ, FILMY] Pierwszy koncert 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zgromadził komplet publiczności, która gromkimi brawami oklaskiwała znanych wykonawców. Koncert był okazją, by przypomnieć wielkie festiwalowe przeboje. » więcej 2022-06-17, godz. 21:14, Wiadomości z regionu "Tu czuć tę atmosferę". W Strefie Widza w opolskim rynku można oglądać wszystkie koncerty 59. KFPP To już tradycja. Jak co roku w opolskim rynku stanęła Strefa Widza. Niektórzy przyszli tam, bo nie zdążyli kupić biletu do amfiteatru, a inni chcieli po prostu obejrzeć 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki pod chmurką na telebimie… » więcej 2022-06-17, godz. 20:32, Kultura i rozrywka Opolski festiwal wystartował! 59. edycja muzycznego święta rozpoczyna się od podsumowania roku "Od Opola do Opola" [ZDJĘCIA, FILMY] Usłyszeliśmy hymn Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a to oznacza, że już po raz 59. w Amfiteatrze Tysiąclecia rozpoczęła się wielka impreza muzyczna! » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »