Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-17, 19:33 Autor: Katarzyna Zawadzka

Groszowy Most "Festiwalowy" otwarty! [ZDJĘCIA]

Otwarcie Mostu Festiwalowego w Opolu, 59. KFPP
Otwarcie Mostu Festiwalowego w Opolu, 59. KFPP
Most Festiwalowy został otwarty! Można nim przekroczyć Młynówkę w Opolu i udać się prosto do amfiteatru. Mowa oczywiście o Moście Groszowym, który na czas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki zmienił swój wygląd. Zorganizowano także happening, któremu towarzyszyły występy taneczne i wspólne śpiewanie piosenki z repertuaru grupy 2plus1 pt. "Chodź, pomaluj mój świat".
Malowidło na moście festiwalowym stworzyli studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, w tym Karolina Saletnik. - Pomysł zrodził się od Gosi Wolak. Ona także jest studentką na Wydziale Sztuki. Zaprojektowała to jako płytę winylową. Co roku jest coś innego. Najpierw było pianino, a później klucze wiolinowe. W tym roku mamy płytę winylową. Aby coś takiego namalować, trzeba myśleć przestrzennie, mieć projekt na papierze i wizualizacje na moście. Połowa roboty to jest rozplanowanie tego wszystkiego - mówi.

Otwarcie mostu uświetniła młodzież, która uczęszcza na zajęcia wokalne do Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu, a wśród nich Hanna Elektorowicz. - Bardzo czuję tę energię tego wydarzenia i jest taka wewnętrzna radość, która prowadzi człowieka, a on cieszy się życiem po prostu - mówi młoda wokalistka. - Nie ma tego smutku, który był przy ostatnich kwarantannach. Czuję, że zaczynam znowu żyć - dodaje.

- To jest dla mnie nowe doświadczenie - mówi Katarzyna Juruć, która także uczy się śpiewu w MDK-u. - Przygotowania były dosyć spontaniczne, ponieważ pomysł zrodził się dosyć nagle. W tym tygodniu spotkaliśmy się, zrobiliśmy próby i jesteśmy tutaj - dodaje.

Wstęgę na Moście Festiwalowym uroczyście przecięli: wiceprezydent Opola - Maciej Wujec i współautorka malowidła - Karolina Saletnik.
Karolina Saletnik
Hanna Elektorowicz

Zobacz także

2022-06-17, godz. 18:00, Kultura i rozrywka 59. KFPP: próby generalne przed koncertem pełnym legendarnych przebojów! [FILM, ZDJĘCIA] Dzień w opolskim amfiteatrze upływa pod znakiem prób generalnych przed 59. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. Po 'Folkowym Opolu' przyszedł czas na przygotowania do koncertu 'Od Opola do Opola. Największe gwiazdy. Legendarne… » więcej 2022-06-17, godz. 16:00, Kultura i rozrywka W Opolu czuć już atmosferę festiwalową. Nie brakuje tzw. imprez towarzyszących W stolicy regionu czuć już atmosferę festiwalową. To nie tylko okolicznościowy wystrój miasta, ale też wydarzenia, które ruszają dziś (17.06) na kilka godzin przed rozpoczęciem 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Pierwszą… » więcej 2022-06-17, godz. 14:15, Kultura i rozrywka 59. KFPP. Na ludową nutę! Próby generalne przed "Folkowym Opolem" Przed południem w opolskim amfiteatrze rozpoczęły się próby generalne przed 59. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. W koncercie 'Folkowe Opole' na scenie pojawią się między innymi Golec uOrkiestra, Zakopower, Halina Mlynkova… » więcej 2022-06-17, godz. 13:20, Wiadomości z regionu 59. KFPP: orkiestra Grzegorza Urbana zgłasza gotowość do święta polskiej muzyki. Zagra w niej 45 muzyków Bez niej Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki nie byłby aż tak widowiskowy i głośny. Mowa o kilkudziesięcioosobowej orkiestrze, która już od wtorku (14.06) ćwiczy razem z artystami w opolskim amfiteatrze. W tym roku orkiestra będzie… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »