Radio Opole » Kronika sportowa Radia Opole
2023-07-05, 14:42 Autor: IAR/#Turkowska

Wręczenie nagród dla medalistów Igrzysk Europejskich

słodycze, zdjęcie poglądowe. [fot. elements.envato.com]
Wszystkie medale Igrzysk Europejskich będą traktowane tak jak występ na Mistrzostwach Europy - powiedział Kamil Bortniczuk podczas spotkania z medalistami w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Dotyczy to zarówno nagród, jak i stypendiów. Minister sportu i turystyki podkreślił, że na Igrzyskach Europejskich w Krakowie polscy zawodnicy zdobyli łącznie 50 krążków: 13 złotych, 19 srebrnych i 18 brązowych.
„Myślę, że udało nam się wspólnie zorganizować bardzo dobrą imprezę, najlepszą imprezę w historii Polski. Wspólnie - mam tutaj na myśli Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Polski Komitet Olimpijski, polskie związki sportowe pomagały nam w organizacji i relacjach z federacjami europejskimi i przede wszystkim was sportowców” - mówił Kamil Bortniczyk.

O sukcesie polskich zawodników mówił też prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Radosław Piesiewicz, który przypomniał ślubowanie sportowców tuż przed wyjazdem na Igrzyska. „Życzyłem sobie i wam 34 medali, bo tyle zdobyliśmy w sumie w poprzednich dwóch edycjach: w Baku 20, 14 w Mińsku, a wy zrobiliście coś niesamowitego, zdobyliście 50 medali. To była najliczniejsza grupa sportowców 374 wystąpiło podczas Igrzysk Europejskich i to wam należą się brawa, dziękuję za to co zrobiliście” - zauważył prezes PKOl.

Każdy medalista otrzymał samochód z bagażnikiem wypełnionym słodyczami. Zdobywcom złotych krążków wręczono również zegarki. Najmłodszy medalista Igrzysk Europejskich Marek Pokwap otrzymał od prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego nagrodę specjalną. „Bo ma 17 lat więc Polski Komitet Olimpijski ufundował mu kurs na prawo jazdy. Jak zda to samochód będzie czekał do odbioru, myślę, że tutaj i pan prezes Dulnik i pan prezes Korol będą mieli wtedy przyjemność wydać panu Markowi ten samochód. My jako PKOl ufundowaliśmy i mam nadzieję, że za pierwszym razem pan zda” - wyjaśnił Radosław Piesiewicz.

Za 387 dni rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Kronika sportowa Radia Opole

2024-06-11, godz. 22:54 LN - Leon i Bieniek znaleźli się w kadrze na turniej w Lublanie Przyjmujący Wilfredo Leon oraz środkowy Mateusz Bieniek znaleźli się w składzie reprezentacji Polski siatkarzy na trzeci turniej Ligi Narodów w Lublanie. » więcej 2024-06-11, godz. 22:54 ME - Andrejczyk 10. w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk (58,29 m) zajęła dziesiąte, a Marcelina Witek-Konofał (55,42 m) - ostatnie, 12. miejsce w finale rzutu oszczepem podczas lekkoatletycznych… » więcej 2024-06-11, godz. 22:53 ME - Wiesiołek 17. w dziesięcioboju Paweł Wiesiołek z dorobkiem 7707 punktów zajął 17. miejsce w dziesięcioboju podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. » więcej 2024-06-11, godz. 22:52 ME - Kobielski 6. w skoku wzwyż Norbert Kobielski zajął 6. miejsce w skoku wzwyż podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. » więcej 2024-06-11, godz. 19:37 ME - Złote medale w programie technicznym dla Alexandri i Gonzaleza Reprezentantka Austrii Vasiliki Alexandri oraz Hiszpan Denis Gonzalez zostali w Belgradzie mistrzami Europy w pływaniu artystycznym w programie technicznym solistek… » więcej 2024-06-11, godz. 19:16 Włochy - Baroni nowym trenerem rzymskiego Lazio Marco Baroni został nowym trenerem piłkarzy Lazio. Zastąpił Chorwata Igora Tudora, który rozstał się z rzymskim klubem zaledwie po trzech miesiącach. » więcej 2024-06-11, godz. 17:07 NHL - Drugie zwycięstwo Panthers w wielkim finale Hokeiści Florida Panthers pokonali Edmonton Oilers 4:1 w drugim meczu wielkiego finału ligi NHL. » więcej 2024-06-11, godz. 16:24 WTA w Nottingham - Fręch awansowała do 2. rundy Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy tenisowego turnieju na trawiastych kortach w Nottingham. » więcej 2024-06-11, godz. 16:22 ME - Jaroszewski: Lewandowski nie zagra z Holandią! Robert Lewandowski nie zagra z Holandią - w pierwszym meczu piłkarskiej reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy. » więcej 2024-06-11, godz. 16:17 Złoto Kaczmarek na 400 m i srebro Włodarczyk w rzucie młotem Natalia Kaczmarek czasem 48,98 poprawiła rekord Polski w biegu na 400 m i zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. Za nią uplasowały… » więcej