Radio Opole » Dobrze być w formie
2021-02-06, 12:56 Autor: Natalia Kryjom-Barylak

Zmęczenie jest tylko iluzją. Łukasz Szczerba o treningu personalnym

Łukasz Szczerba, trener personalny [fot. Natalia Kryjom-Barylak]
Łukasz Szczerba, trener personalny [fot. Natalia Kryjom-Barylak]
Łukasz Szczerba, trener personalny [fot. Natalia Kryjom-Barylak]
Łukasz Szczerba, trener personalny [fot. Natalia Kryjom-Barylak]
Świadomość w kwestii zdrowia, zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej coraz bardziej wzrasta. Ludzie chcą korzystać z porad specjalistów oraz ćwiczyć pod okiem ekspertów. Pod nazwą trenera personalnego kryję się o wiele więcej niż możemy przypuszczać.
Trener osobisty to nie tylko osoba, która opracowuje plan treningu i nadzoruje jego przebieg. Do jego zadań należy także m.in. zaplanowanie diety oraz odpowiednia motywacja podopiecznego. Jak zaznacza trener personalny Łukasz Szczerba podczas zajęć ćwiczymy zarówno ciało jak i umysł - Często trzeba człowieka zmotywować, trzeba mu powiedzieć że da radę, szczególnie wtedy, kiedy pojawia się kryzys.

Głównym zadaniem trenera osobistego jest skomponowanie indywidualnego zestawu ćwiczeń, który uwzględnia stan zdrowia, poziom wytrenowania oraz cele ćwiczącego. Cel to zdaniem Łukasza priorytet - Twój cel to najważniejsza sprawa a trener stoi z boku, wspiera cię a jak się potkniesz to pomaga Ci wstać.

Regularne spotkania z trenerem osobistym pomagają nam utrzymywać systematyczność treningów, odpowiednią ich intensywność i przede wszystkim poprawność. Dzięki czemu osoby które trenują personalnie osiągają znacznie lepsze rezultaty niż te, które robią to często nieumiejętnie na własną rękę.

Jaka powinna być częstotliwość treningów, aby efekty były widoczne? Łukasz Szczerba odpowiada - Im więcej tym lepiej, ale oczywiście z głową, nie można przyjść na pierwszy trening i od razu ostro trenować przez siedem dni w tygodniu, bo nasz organizm nie jest do tego przyzwyczajony. Jeden lub dwa treningi z trenerem personalnym w tygodniu to jest taka optymalna wartość, plus oczywiście aktywność we własnym zakresie, żeby osoba dokładała coś od siebie.

Oprócz samych ćwiczeń niezwykle ważna jest świadomość żywieniowa i odpowiednio zbilansowana dieta, do której można dostosować trening personalny. W rozmowie Łukasz Szczerba opowiada jak ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia oraz dlaczego regeneracja to kluczowy element w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.
Rozmowa Natalii Kryjom-Barylak z Łukaszem Szczerbą

Dobrze być w formie

2021-10-24, godz. 16:51 Mateusz Gruntowski o tym, jak zdobywa się Koronę Polskich Ultramaratonów Aby zrealizować swój cel przebiegł 850 kilometrów. Mateusz Gruntowski z Niemodlina skompletował Koronę Polskich Ultramaratonów. Składa się na nią 10… » więcej 2021-10-22, godz. 07:43 Bartosz Malinowski o Wielkim Szlaku Himalajskim Bartosz Malinowski to znany w środowisku organizator trekkingów, wypraw w Himalaje i przewodnik górski. Ze słuchaczami Radia Opole podzielił się swoimi niezwykłymi… » więcej 2021-10-20, godz. 21:40 Ola Mirosław o rekordzie świata we wspinaczce na czas! Nasza rozmówczyni była gościem 10. Opolskiego Festiwalu Gór. Na antenie Radia Opole opowiedziała o swojej drodze do sukcesu, wytężonej pracy i wsparciu… » więcej 2021-10-19, godz. 08:45 Odwaga, siła i wyobraźnia. Cena wielkich marzeń Jak można realizować swoje marzenia? Jak chwytać chwile radości? Czym jest pasja życia? Dlaczego niektórzy decydują się na ekstremalne podróże, doświadczenia?… » więcej 2021-10-16, godz. 07:19 Powrót do źródłowego oprogramowania. Rozmowa z Paprodziadem Włodzimierz Dembowski opowiedział o swojej filozofii życia, współczesnym zagubieniu człowieka w gąszczu cywilizacji i potrzebie powrotu do natury. » więcej 2021-10-14, godz. 07:51 Rozmowy z roślinami. Joanna Bieniarz o więzi z naturą 'Roślinna' to tytuł książki w której Joanna Bieniarz opisuje swoją niezwykłą więź z roślinami. O tym jak dbać o dobry stan roślin, ale również dobro… » więcej 2021-10-12, godz. 07:13 Body positive, czyli ciałopozytywnosć. Rozmowa z dr Anną Czerner Ciałopozytywność ma być alternatywą dla wysoko wyśrubowanego i dość wąsko rozumianego kanonu piękna w kulturze. Temu zjawisku przyglądaliśmy się z… » więcej 2021-10-10, godz. 13:42 Postęp widać gołym okiem! O Gruzji opowiada Bartosz Małek Gruzja zachwyca turystów pięknem przyrody oraz krajobrazami. To świetne miejsce dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Opowiada… » więcej 2021-10-07, godz. 07:28 Taniec mocy. O spontanicznym ruchu oraz jego korzyściach Sławomir Gęściak Ciało jest siedzibą naszych emocji, które pod wpływem ruchu mogą się uwalniać w postaci śmiechu, płaczu czy nawet krzyku. To uzdrawiające doświadczenie… » więcej 2021-10-05, godz. 10:48 Jak zdobyć Kilimandżaro? Rozmowa z Patrykiem Szymańskim Aby postawić stopę na szczycie Kilimandżaro nie trzeba być alpinistą. Ze względu na strefę klimatyczną, wejście nie wymaga korzystania z raków i czekanów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »