Radio Opole » Opolskie klasycznie (DAB+) » W AUDYCJI OPOLSKIE KLASYCZNIE... » Audycja op. 43: Festiwalowy czas w świecie klas… » Beethoven i jego ekipa. Podsumowanie festiwalu w…
2017-09-19, 12:59 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Beethoven i jego ekipa. Podsumowanie festiwalu w Głogówku

Reprezentacja Beethovena © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Reprezentacja Beethovena © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kinga Markowska © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kinga Markowska © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Aleksander Devosges Cuber © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Aleksander Devosges Cuber © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Oskar Koziołek-Goetz
Oskar Koziołek-Goetz
Rozmowa podsumowująca XXV Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku (cz. 1)
Rozmowa podsumowująca XXV Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku (cz. 2)
Jeśli festiwal odbywa się po raz 25., to nie ma żartów. To już jest bogata tradycja. A w dodatku nie chodzi o "jakieś tam" wydarzenie, tylko święto muzyczne, upamiętniające wizytę kompozytora (zupełnie przypadkowo, jednego z najbardziej znanych w świecie!). Podczas tegorocznego, XXV Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku, odbyło się aż 6 niezwykłych koncertów, w 3 różnych obiektach. Całość zainaugurowała wystawa zatytułowana "Polyphonie. Inspiracje muzyczne Petera Reinholda". I wszystko jasne. A jednak wciąż pozostaje wiele pytań i... wrażeń do oswojenia.

Właśnie dlatego, że podczas festiwalu działo się wiele, myśli i wrażenia zebrali współtwórcy festiwalu: Aleksander Devosges Cuber czyli dyrektor Muzeum Regionalnego w Głogówku, będący jednocześnie dyrektorem festiwalu, Kinga Markowska - także reprezentująca muzeum i silnie zaangażowana w organizację festiwalu - oraz pochodzący z okolic Głogówka śpiewak, Oskar Koziołek-Goetz, który w tym roku poprowadził część koncertów.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »