Radio Opole » Audycje Radia Opole

RAMÓWKA ŚWIĄTECZNA 2022 – pasmo główne

Ramówka obowiązuje w dni świąteczne 2022 roku – szczegóły poniżej.


01.01.2022 NOWY ROK (sobota)

Wiadomości region, kraj, świat: 08:00-22:00

02:00-06:00 SYLWESTROWA NOC Z RADIEM OPOLE

06:05-07:00 OBIEŻYŚWIAT – Barbara Tyslik

07:00-11:00 MAMY ŚWIĘTO – Dawid Rajwa / Jakub Biel
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:05 Poranna rozmowa Radia Opole – Jan Poniatyszyn
08:40 Pole minowe – Piotr Cywiński / Michał Rachoń
09:40 Eko wyścig – Justyna Marcińska
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera

11:05-12:00 KONCERT NOWROCZNY – Małgorzata Ślusarczyk

12:05-14:00 OPOLSKI KONCERT ŻYCZEŃ – Agnieszka Kurenda-Szmit i Żaneta Plotnik-Krumpietz

14:05-19:00 OPOLSKA LISTA POLSKIEJ PIOSENKI – podsumowanie roku 2021 – Witold Sułek

19:05-22:00 7:00 P.M. – Piotr Metz

22:10-01:00 DOBRE GRANIE W RADIU OPOLE – Tomasz Wojtyłko

01:00-06:00 PASMO POWTÓRKOWE



06.01.2022 ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI (czwartek)

Wiadomości region, kraj, świat:
06:00-22:00

06:05-07:00 EFFATHA – Wiktoria Konieczna
06:15 Słowo na Święto Trzech Króli

07:00-11:00 MAMY ŚWIĘTO – Dawid Rajwa / Jakub Biel
07:00 Transmisja Mszy Świętej z opolskiej Katedry
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Jan Poniatyszyn
08:40 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
09:15 Słuchajcie dzieci – Justyna Marcińska
09:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki

11:05-12:00 ŚWIĄTECZNA LOŻA RADIOWA – Aneta Skomorowska-Kobza / Joanna Matlak

12:05-14:00 ORSZAK TRZECH KRÓLI – Dawid Rajwa

14:05-17:00 OPOLSKA LISTA POLSKIEJ PIOSENKI – Witold Sułek

17:05-20:00 MUZYKA NOWA – Piotr Metz

20:05-22:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE – Beata Granatowska / Ireneusz Prochera
21:15 Studio Reportażu – Marian Staszyński

22:05-23:00 FORUM WIARY – Dawid Rajwa
22:50 Głos z Jasnej Góry – Malwina Tkacz

23:00-01:00 MUZYKA BEZ SŁÓW – Jacek Mielcarek

01:00-06:00 PASMO POWTÓRKOWE



17.04.2022 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Wiadomości region, kraj, świat: 08:00-22:00

06:00-8:00 Transmisja Mszy Świętej rezurekcyjnej z opolskiej Katedry

08:05-11:00 MAMY ŚWIĘTO – Dawid Rajwa / Jakub Biel
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
09:15 Słuchajcie dzieci – Justyna Marcińska
09:40 Słowo na Wielkanoc Biskupa Opolskiego
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek
10:50 Komentarz tygodnia – Piotr Semka / Piotr Gociek

11:05-12:00 ŚWIĄTECZNA LOŻA RADIOWA – Aneta Skomorowska-Kobza / Joanna Matlak

12:05-14:00 OPOLSKI KONCERT ŻYCZEŃ – Agnieszka Kurenda-Szmit i Żaneta Plotnik-Krumpietz

14:05-17:00 OPOLSKA LISTA POLSKIEJ PIOSENKI – Witold Sułek

17:05-18:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY – Jan Poniatyszyn

18:05-20:00 MÓJ OPOLSKI DOM – Halina Nabrdalik
19:05 Spod znaku Rodła – Halina Nabrdalik
19:30 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik

20:05-21:00 CZAS MNIEJSZOŚCI – Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

21:05-22:00 CAŁY NASZ SPORT – Grzegorz Frankowski / Mariusz Chałupnik

22:05-23:00 FORUM WIARY – Dawid Rajwa
22:50 Głos z Jasnej Góry – Malwina Tkacz

23:00-01:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ – Marzena i Jacek Mielcarkowie

01:00-06:00 PASMO POWTÓRKOWE



18.04.2022 PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Wiadomości region, kraj, świat:
06:00-22:00

06:05-07:00 EFFATHA – Wiktoria Konieczna
06:15 Słowo na Poniedziałek Wielkanocny

07:00-11:00 MAMY ŚWIĘTO – Dawid Rajwa / Jakub Biel
07:00 Transmisja Mszy Świętej z opolskiej Katedry
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
09:15 Słuchajcie dzieci – Justyna Marcińska
09:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki

11:05-12:00 ŚWIĄTECZNA LOŻA RADIOWA – Aneta Skomorowska-Kobza / Joanna Matlak

12:05-14:00 OPOLSKI KONCERT ŻYCZEŃ – Agnieszka Kurenda-Szmit i Żaneta Plotnik-Krumpietz

14:05-17:00 OPOLSKA LISTA POLSKIEJ PIOSENKI – Witold Sułek

17:05-18:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY – Jan Poniatyszyn

18:05-20:00 MÓJ OPOLSKI DOM – Halina Nabrdalik
19:05 Spod znaku Rodła – Halina Nabrdalik
19:30 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik

20:05-21:00 CZAS MNIEJSZOŚCI – Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

21:05-22:00 CAŁY NASZ SPORT – Grzegorz Frankowski / Mariusz Chałupnik

22:05-23:00 FORUM WIARY – Dawid Rajwa
22:50 Głos z Jasnej Góry – Malwina Tkacz

23:00-01:00 JAZZOFONIA – Jacek Mielcarek

01:00-06:00 PASMO POWTÓRKOWE



01.05.2022 ŚWIĘTO PRACY (niedziela)

Wiadomości region, kraj, świat: 06:00-22:00

06:05-07:00 EFFATHA –Wiktoria Konieczna
06:15 Słowo na święto

07:05-11:00 MAMY ŚWIĘTO – Dawid Rajwa / Jakub Biel
07:00 Transmisja Mszy Świętej z opolskiej Katedry
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
09:15 Słuchajcie dzieci – Justyna Marcińska
09:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek

11:05-12:00 ŚWIĄTECZNA LOŻA RADIOWA – Aneta Skomorowska-Kobza / Joanna Matlak

12:05-14:00 OPOLSKI KONCERT ŻYCZEŃ – Agnieszka Kurenda-Szmit i Żaneta Plotnik-Krumpietz

14:05-17:00 OPOLSKA LISTA POLSKIEJ PIOSENKI – Witold Sułek

17:05-18:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY – Jan Poniatyszyn

18:05-20:00 MÓJ OPOLSKI DOM – Halina Nabrdalik
19:05 Spod znaku Rodła – Halina Nabrdalik
19:30 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik

20:05-21:00 CZAS MNIEJSZOŚCI – Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

21:05-22:00 CAŁY NASZ SPORT – Grzegorz Frankowski / Mariusz Chałupnik

22:05-23:00 FORUM WIARY – Dawid Rajwa
22:50 Głos z Jasnej Góry – Malwina Tkacz

23:00-01:00 JAZZOFONIA – Jacek Mielcarek

01:00-06:00 PASMO POWTÓRKOWE



03.05.2022 Święto Konstytucji 3 Maja (wtorek)

Wiadomości region, kraj, świat: 06:00-22:00

06:05-07:00 EFFATHA – Wiktoria Konieczna
06:15 Słowo na święto

07:05-11:00 MAMY ŚWIĘTO – Dawid Rajwa / Jakub Biel
07:00 Transmisja Mszy Świętej z opolskiej Katedry
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
09:15 Słuchajcie dzieci – Justyna Marcińska
09:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki

11:05-12:00 ŚWIĄTECZNA LOŻA RADIOWA – Aneta Skomorowska-Kobza / Joanna Matlak

12:05-14:00 TRANSMISJA Z UROCZYSTOŚCI 3-MAJOWYCH – relacje z Opola i regionu – dyżurny wydawca redakcji informacji

14:05-17:00 OPOLSKA LISTA POLSKIEJ PIOSENKI – Witold Sułek

17:05-20:00 MUZYKA NOWA – Piotr Metz

20:05-21:00 KONCERT SYMFONICZNY MUZYKI POLSKIEJ – z okazji święta Konstytucji 3 Maja – Małgorzata Ślusarczyk

21:05-22:00 CAŁY NASZ SPORT – Grzegorz Frankowski / Mariusz Chałupnik

22:05-23:00 FORUM WIARY – Dawid Rajwa
22:50 Głos z Jasnej Góry – Malwina Tkacz

23:00-01:00 MUZYKA BEZ SŁÓW – Jacek Mielcarek

01:00-06:00 PASMO POWTÓRKOWE



16.06.2022 BOŻE CIAŁO (czwartek)

Wiadomości region, kraj, świat: 06:00-22:00

06:05-07:00 EFFATHA – Wiktoria Konieczna
06:15 Słowo na Boże Ciało

07:05-11:00 MAMY ŚWIĘTO – Dawid Rajwa / Jakub Biel
07:00 Transmisja Mszy Świętej z opolskiej Katedry
08:05 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
09:15 Słuchajcie dzieci – Justyna Marcińska
09:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki

11:05-12:00 ŚWIĄTECZNA LOŻA RADIOWA – Aneta Skomorowska-Kobza / Joanna Matlak

12:05-14:00 ŚWIĘTO BOŻEGO CIAŁA W OPOLU I W REGIONIE – relacje reporterów i opolskie tradycje związane z tym świętem

14:05-17:00 OPOLSKA LISTA POLSKIEJ PIOSENKI – Witold Sułek

17:05-20:00 MUZYKA NOWA – Piotr Metz

20:05-22:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE – Beata Granatowska / Ireneusz Prochera
21:15 Studio Reportażu – Marian Staszyński

22:05-23:00 FORUM WIARY – Dawid Rajwa
22:50 Głos z Jasnej Góry – Malwina Tkacz

23:00-01:00 MUZYKA BEZ SŁÓW – Jacek Mielcarek

01:00-06:00 PASMO POWTÓRKOWE



15.08.2022 WNIEBOWZIĘCIE NMP (poniedziałek)

Wiadomości region, kraj, świat: 06:00-22:00

06:05-07:00 EFFATHA – Wiktoria Konieczna
06:15 Słowo na Wniebowzięcie NMP

07:05-11:00 MAMY ŚWIĘTO – Dawid Rajwa / Jakub Biel
07:00 Transmisja Mszy Świętej z opolskiej Katedry
08:05 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
09:15 Słuchajcie dzieci – Justyna Marcińska
09:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki

11:05-14:00 ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO – tradycje, historia, relacja z uroczystości w Opolu i Brzegu

14:05-17:00 OPOLSKA LISTA POLSKIEJ PIOSENKI – Witold Sułek

17:05-18:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY – Jan Poniatyszyn

18:05-20:00 MÓJ OPOLSKI DOM – Halina Nabrdalik
19:05 Spod znaku Rodła – Halina Nabrdalik
19:30 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik

20:05-21:00 CZAS MNIEJSZOŚCI – Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

21:05-22:00 CAŁY NASZ SPORT – Grzegorz Frankowski / Mariusz Chałupnik

22:05-23:00 FORUM WIARY – Dawid Rajwa
22:50 Głos z Jasnej Góry – Malwina Tkacz

23:00-01:00 JAZZOFONIA – Jacek Mielcarek

01:00-06:00 PASMO POWTÓRKOWE



01.11.2022 DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (wtorek)

Wiadomości region, kraj, świat: 06:00-22:00

06:05-07:00 EFFATHA – Wiktoria Konieczna
06:15 Słowo na Dzień Wszystkich Świętych

07:05-11:00 MAMY ŚWIĘTO – Dawid Rajwa / Jakub Biel
07:00 Transmisja Mszy Świętej z opolskiej Katedry
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
09:15 Słuchajcie dzieci – Justyna Marcińska
09:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki

11:05-12:00 ŚWIĄTECZNA LOŻA RADIOWA – Aneta Skomorowska-Kobza / Joanna Matlak

12:05-17:00 WSPOMINAMY TYCH, KTÓRZY ODESZLI

17:05-18:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY – Jan Poniatyszyn

18:05-20:00 MÓJ OPOLSKI DOM – Halina Nabrdalik
19:05 Spod znaku Rodła – Halina Nabrdalik
19:30 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik

20:05-21:00 CZAS MNIEJSZOŚCI – Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

21:05-22:00 CAŁY NASZ SPORT – Grzegorz Frankowski /Mariusz Chałupnik

22:05-23:00 FORUM WIARY – Dawid Rajwa
22:50 Głos z Jasnej Góry – Malwina Tkacz

23:00-01:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI – Witold Sułek

01:00-06:00 PASMO POWTÓRKOWE



11.11.2022 NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI (piątek)

Wiadomości region, kraj, świat: 06:00-22:00

06:05-11:00 MAMY ŚWIĘTO – Dawid Rajwa / Jakub Biel
07:00 Transmisja Mszy Świętej z opolskiej Katedry
08:15 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
09:15 Słuchajcie dzieci – Justyna Marcińska
09:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki

11:05-12:00 ŚWIĄTECZNA LOŻA RADIOWA – Aneta Skomorowska-Kobza / Joanna Matlak

12:05-14:00 NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – transmisja z uroczystości wojewódzkich i relacje reporterów z regionu – dyżurny wydawca oraz reporterzy Radia Opole

14:05-17:00 OPOLSKA LISTA POLSKIEJ PIOSENKI – Witold Sułek

17:05-18:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY – Jan Poniatyszyn

18:05-20:00 MÓJ OPOLSKI DOM – Halina Nabrdalik
19:05 Spod znaku Rodła – Halina Nabrdalik
19:30 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik

20:05-22:00 CAŁY NASZ SPORT – Grzegorz Frankowski / Mariusz Chałupnik

22:05-23:00 FORUM WIARY – Dawid Rajwa
22:50 Głos z Jasnej Góry – Malwina Tkacz

23:00-01:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ – Marzena i Jacek Mielcarkowie

01:00-06:00 PASMO POWTÓRKOWE



24.12.2022 WIGILA BOŻEGO NARODZENIA (sobota)

Wiadomości region, kraj, świat: 06:00-18:00

06:05-07:00 OBIEŻYŚWIAT – Barbara Tyslik

07:05-11:00 MAMY WEEKEND – Dawid Rajwa / Jakub Biel
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Pole minowe - Piotr Cywiński / Michał Rachoń
09:40 Eko wyścig – Justyna Marcińska
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera

11:05-12:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA – Joanna Matlak

12:05-15:00 DWANAŚCIE WIGILIJNYCH POTRAW – dziennikarki i dziennikarze Radia Opole

15:05-18:00 PRZY WIGILIJNYM STOLE Z RADIEM OPOLE

18:05-22:00 KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

22:00-24:00 HISTORIA PARAFII, z której Radio Opole przeprowadzi transmisję Mszy Świętej – Pasterki

00:00-02:00 TRANSMISJA PASTERKI

02:00-06:00 KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK



25.12.2022 BOŻE NARODZENIE (niedziela)

Wiadomości region, kraj, świat: 06:00-22:00

06:05-07:00 EFFATHA – Wiktoria Konieczna
06:15 Słowo na Boże Narodzenie

07:05-10:00 MAMY ŚWIĘTO – Dawid Rajwa / Jakub Biel
07:00 Transmisja Mszy Świętej z opolskiej Katedry
08:05 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
09:15 Słuchajcie dzieci – Justyna Marcińska
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek

10:05-12:00 KONCERT POLSKICH KOLĘD NA BOŻE NARODZENIE

12:05-14:00 OPOLSKI KONCERT ŻYCZEŃ – Agnieszka Kurenda-Szmit i Żaneta Plotnik-Krumpietz

14:05-17:00 OPOLSKA LISTA POLSKIEJ PIOSENKI – Witold Sułek

17:05-18:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY – Jan Poniatyszyn

18:05-20:00 MÓJ OPOLSKI DOM – Halina Nabrdalik
19:05 Spod znaku Rodła – Halina Nabrdalik
19:30 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik

20:05-21:00 CZAS MNIEJSZOŚCI – Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

21:05-22:00 KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

22:05-23:00 FORUM WIARY – Dawid Rajwa
22:50 Głos z Jasnej Góry – Malwina Tkacz

23:00-01:00 POWTÓRKA TRANSMISJI PASTERSKI

01:00-06:00 KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK



26.12.2022 DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Wiadomości region, kraj, świat: 06:00-22:00

06:05-07:00 EFFATHA – Wiktoria Konieczna
06:15 Słowo na drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

07:05-11:00 MAMY ŚWIĘTO – Dawid Rajwa / Jakub Biel
07:00 Transmisja Mszy Świętej z opolskiej Katedry
08:05 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
09:15 Słuchajcie dzieci – Justyna Marcińska

11:05-12:00 MUZYKA NA BOŻE NARODZENIE – Małgorzata Ślusarczyk

12:05-14:00 OPOLSKI KONCERT ŻYCZEŃ – Agnieszka Kurenda-Szmit i Żaneta Plotnik-Krumpietz

14:05-17:00 KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

17:05-18:00 ŚLADAMI KRESOWEJ ATLANTYDY – Jan Poniatyszyn

18:05-20:00 MÓJ OPOLSKI DOM – Halina Nabrdalik
19:05 Spod znaku Rodła – Halina Nabrdalik
19:30 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik

20:05-21:00 CZAS MNIEJSZOŚCI – Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim

21:05-22:00 KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

22:05-23:00 FORUM WIARY – Dawid Rajwa
22:50 Głos z Jasnej Góry – Malwina Tkacz

23:00-01:00 JAZZOFONIA – Jacek Mielcarek

01:00-06:00 PASMO POWTÓRKOWE



31.12.2022 SYLWESTER (sobota)

Wiadomości region, kraj, świat: 06:00-18:00

01:00-06:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU

06:05-07:00 OBIEŻYŚWIAT – Barbara Tyslik

07:05-11:00 MAMY SYLWESTRA – Dawid Rajwa / Jakub Biel
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 Poranna rozmowa Radia Opole – Aneta Skomorowska-Kobza
08:40 Pole minowe – Piotr Cywiński / Michał Rachoń
09:40 Eko wyścig – Justyna Marcińska
10:40 Czwarta władza – Ireneusz Prochera Prochera

11:05-12:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA – Joanna Matlak

12:05-15:00 REWIRY KULTURY – Katarzyna Zawadzka

15:05-19:00 SYLWESTROWA ROGRZEWKA – Witold Sułek

19:00-22:00 7:00 P.M. – Piotr Metz

22:00-01:00 DOBRE (SYLWESTROWE) GRANIE – Tomasz Wojtyłko

01:00-06:00 TANECZNIE DO ŚWITU
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »