Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu…
2022-06-08, 17:17 Autor: Agnieszka Lubczańska, http://renataprzemyk.art.pl/

Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu na antenie Radia Opole już we wtorek po 19:00

Renata Przemyk [fot. Sylwia Makris, źródło: https://www.facebook.com/renataprzemyk/]
Renata Przemyk [fot. Sylwia Makris, źródło: https://www.facebook.com/renataprzemyk/]
W jednym z plebiscytów znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku i nie mamy wątpliwości, że jak najbardziej zasłużenie. Renata Przemyk z zespołem już w najbliższy wtorek (14.06) wystąpi podczas Gali Jubileuszowej z okazji 70-lecia Radia Opole! Od godz. 19:00 zapraszamy na transmisję koncertu. To jeden z prezentów dla Was, drodzy słuchacze, bo – jak wiecie - na urodziny lubimy rozdawać prezenty. A urodziny to dla nas wyjątkowe, bo 70!
Radio Opole świętuje 70-lecie, a występująca na naszej gali artystka chwilę temu świętowała 30-lecie pracy twórczej premierą swojego albumu „Renata Przemyk i Mężczyźni”, na którym wystąpili m in.: John Porter, Adam Nowak, Buslav, Czesław Mozil, Leski, Marek Dyjak, Skubas, Wojciech Waglewski... Świętowanie jubileuszu 30-lecia zaczęli od Jarocina 2019, gdzie w 1989 r. z zespołem Ya Hozna artystka wystąpiła na zaproszenie Armii, zdobywając serca słuchaczy. Dostała w ten sposób „przepustkę” na alternatywną scenę, a w 1990 r. po rozwiązaniu Ya Hozny zaczęła solową karierą kontynuowaną z powodzeniem do dziś.
Renata Przemyk w Opolu

Artystka w Opolu występowała wielokrotnie, także na scenie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. To tu w 1991 za wykonanie utworu „Moja moc” otrzymała nagrodę im. Karola Musioła w konkursie „Premier”, a wcześniej - w 1989 roku - wystąpiła z utworem „Tortury” na Kabaretonie. W 1995 na finał 32. KFPP w koncercie "Przeboje i Premiery" zaprezentowała piosenkę "Ten taniec". Na KFPP pojawiła się także w 2011 i zaśpiewała utwór „Raz na milion lat” w koncercie „Kowalska/Ciechowski i goście”… W 2017 była gościem Małej Akademii Piosenki w Opolu, Koncertów artystki w Opolu było potem sporo, m.in. w 2018 roku była gwiazdą Zimowej Giełdy Polskiej Piosenki i zaśpiewała piosenki Leonarda Cohena ze swojej płyty "Boogie Streeet". W zeszłym roku była przewodniczącą wyjątkowego w Opolu konkursu - II Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych, wystąpiła także podczas wyjątkowego widowiska "Moja ziemio wyśniona" upamiętniającego 100. rocznicę III Powstania Śląskiego…

Biografia

Renata Przemyk urodziła się w Bielsku-Białej, po maturze zamieszkała w Katowicach, gdzie ukończyła bohemistykę, w 1994 roku przeniosła się do Krakowa, a pod koniec 1999 roku do podkrakowskiej wioski, gdzie w oddaleniu od zgiełku komponuje i aranżuje piosenki dla siebie, innych wykonawców i dla teatru. Większość jej płyt uzyskało status złotych za sprzedaż ponad 50.000 każdego tytułu, wielokrotnie były nominowane i nagradzane, przeważnie za indywidualność artystyczną. Współpracowała z wieloma artystami, zawsze jednak pozostaje producentem własnych przedsięwzięć i decyduje o ich charakterze. Wychodząc w swej muzyce od surowego, post punkowego brzmienia, poszerza konsekwentnie instrumentarium, eksperymentuje z brzmieniami i jest współproducentem własnych płyt. Od 1999 jest też kompozytorem własnych piosenek. Ma słabość do akordeonu… W plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku.

Więcej o artystce można dowiedzieć się z jej strony internetowej tu: Renata Przemyk.

Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu na antenie Radia Opole już 14 czerwca po 19:00
Radio Opole - jak powstało, jaką ma historię?

O historii Radia Opole można przeczytać m.in. tu: Historia Radia Opole. Fakt faktem, że po zakończeniu wojny prace trwały i wreszcie 18 czerwca 1952 r. uruchomiono Ekspozyturę Polskiego Radia w Opolu z siedzibą w willowym budynku przy ul. Zajączka 5 w dzielnicy „generalskiej”. Uruchomiono program lokalny w wymiarze… 15 min. dziennie. Za 2 lata opolska ekspozytura otrzymała pierwszy radiowóz, a program wzbogacono o audycje artystyczne. W końcu 1955 r. przystąpiono do prac adaptacyjnych w budynku przy ul. Piastowskiej 20, gdzie rozgłośnia mieściła się do 1994 r., a wkrótce podjęto decyzję o przekształceniu Ekspozytury Polskiego Radia w Opolu w Rozgłośnię Regionalną Polskiego Radia. Przełomowym rokiem w dziejach Radia był rok 1976, kiedy za dewizy kupiono szesnastośladowy zestaw do nagrań muzycznych i syntezator, dzięki czemu można było dokonywać nagrań stereofonicznych. Pierwszy program stereofoniczny został nadany w Opolu 6 lutego 1974 r, a 8 czerwca 1993 rozpoczęto próbną emisję programu lokalnego na tzw, wysokiej częstotliwości 101,2 Mhz….

A dziś? Sami mogą Państwo się przekonać: nadajemy 24 godziny na dobę na czterech kanałach równocześnie, a ostatnio także uruchomiliśmy na 96,5 FM specjalny kanał, czyli Festiwalowe Radio Opole.
Organizatorem koncertu Renaty Przemyk z zespołem z okazji 70-lecia rozgłośni jest Radio Opole. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. Piotr Gliński. Sponsorem jest Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. Partnerami koncertu są: Związek Artystów Wykonawców STOART i Agencja Artystyczna ADAPTER.

Zobacz także

2022-09-09, godz. 21:43 Krzysztof Kobyliński z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wybitny pianista i kompozytor jazzowy Krzysztof Kobyliński wystąpił z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole. To muzyk zorientowany w kierunku jazzu, ale… » więcej 2022-09-09, godz. 14:52 Koncert poświęcony cichym bohaterkom Powstań Śląskich "Niezwykłe Kobiety" – we wtorek zapraszamy na szczególny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole. To artystyczny projekt poświęcony cichym bohaterkom Powstań… » więcej 2022-09-01, godz. 11:33 Krzysztof Kobyliński z koncertem w Radiu Opole Krzysztof Kobyliński, jeden z najczęściej słuchanych w świecie polskich jazzmanów, wystąpi z koncertem piano solo w Studiu M im. SBB Radia Opole. Zapraszamy… » więcej 2022-07-19, godz. 17:03 "Prorok XVII" Marka Latarnika Pędziwiatra z koncertu w Studiu M im. SBB Radia Opole [FILM] Nagranie zostało zarejestrowane podczas koncertu Marka Pędziwiatra w Studiu M im. SBB 27 kwietnia 2022. Utwór "Prorok XVII" nie znalazł się na płycie "Marianna"… » więcej 2022-06-22, godz. 21:21 Zakuka debiutuje płytą „Kukułeczka”! Posłuchaj pochodzących ze Śląska Opolskiego melodii i ludowych tekstów - Tu nic absolutnie nie jest przypadkowe, trzeba posłuchać, bo tu jest duży kawałek naszej historii… - tak o tej płycie mówiła Żaneta Plotnik-Krumpietz… » więcej 2022-06-08, godz. 17:17 Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu na antenie Radia Opole już we wtorek po 19:00 W jednym z plebiscytów znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku i nie mamy wątpliwości, że jak najbardziej zasłużenie. Renata Przemyk… » więcej 2022-06-08, godz. 11:08 Rock'n'rollowy koncert Marty Zalewskiej w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] W rock'n'rollową podróż zabrała gości Studia M im. SBB Radia Opole - Marta Zalewska, który wystąpiła na naszej scenie wraz z zespołem. Były nawiązania… » więcej 2022-05-31, godz. 20:20 Marta Zalewska z zespołem 7 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB Zadebiutowała na 53. KFPP w Opolu piosenką 'Skrzydła' i to był punkt zwrotny. Jako laureatka konkursu Czwórki Polskiego Radia wydała autorski album zatytułowany… » więcej 2022-05-28, godz. 20:31 "Pojedynek u Mielcarków" - Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpili w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA… Na scenie Studia M im. SBB odbył się "Pojedynek u Mielcarków". Mogliśmy usłyszeć utwory w wykonaniu Magdaleny i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz… » więcej 2022-05-23, godz. 15:15 Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpią w Studiu M im. SBB - koncert już w sobotę "Pojedynek u Mielcarków", podczas którego wystąpią Magdalena i Krzysztof Krakowscy kontra Krzysztof Nurkiewicz to wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »