Radio Opole » Patronaty - polecamy
2024-02-21, 19:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

Pięć spektakli w trzy dni, a do tego spotkania i debaty. Rusza V Opolski Maraton Teatralny

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu [fot. materiały teatru, źródło: https://www.facebook.com/teatropole]
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu [fot. materiały teatru, źródło: https://www.facebook.com/teatropole]
Od 1 do 3 marca potrwa V Opolski Maraton Teatralny. To wyjątkowa okazja, by w zaledwie trzy dni nadrobić wszystkie repertuarowe zaległości w oglądaniu najnowszych spektakli Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, poznać młodą generację twórców i twórczyń teatralnych oraz wziąć udział w teatralnych debatach.
Dla jednych Opolski Maraton Teatralny to doskonała okazja, by nadrobić zaległości, z kolei pasjonaci teatru będą mieli okazję w pakiecie i po promocyjnej cenie obejrzeć, co już widzieli - raz jeszcze, a do tego spotkać się po spektaklach z ich twórcami.

Więcej o wydarzeniu w audycji Rewiry kultury Katarzyna Zawadzka rozmawiała z dyrektorem teatru Norbertem Rakowskim. Rozmowa jest do posłuchania poniżej.W corocznym przeglądzie najnowszych i najciekawszych produkcji Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu w ramach V Opolskiego Maratonu Teatralnego będzie można obejrzeć pięć spektakli:
Zobacz program V Opolskiego Maratonu Teatralnego.

Ważnym wydarzeniem tegorocznego maratonu będzie debata o polskim systemie teatralnym na tle systemów innych państw europejskich.

W trakcie dwóch paneli zagraniczni partnerzy opolskiego teatru zaprezentują szczegółowe rozwiązania zastosowane w ich krajach. Z kolei przedstawiciele polskiego środowiska teatralnego dyskutować nad postulatami zmian w polskim systemie teatralnym. Z kolei przedstawiciele polskiego środowiska teatralnego dyskutować będą nad pomysłami i problemami, z którymi mierzą się osoby twórcze i zarządzające w teatrach. Spotkanie będzie punktem wyjścia do dalszych prac oraz dialogu z decydentami w sprawie postulowanych zmian w ustawie o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Na te panele wymagane są zaproszenia.

Pełny program oraz informacje dotyczące biletów i karnetów można znaleźć na stronie teatru - zobacz tu.

Radio Opole V Opolski Maraton Teatralny objęło patronatem medialnym.
Plakat

Patronaty - polecamy

2024-04-17, godz. 16:31 Koncert "W cieniu wiedeńskich wież" już w piątek w filharmonii Johannesa Brahmsa 'Koncert podwójny a-moll na skrzypce i wiolonczelę' oraz Antona Brucknera V Symfonia Es-dur - to dwa dzieła, które wybrzmią w najbliższy… » więcej 2024-04-17, godz. 15:58 Sylwia Chutnik o bojowniczkach z warszawskiego getta 19 kwietnia minie 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego… » więcej 2024-04-17, godz. 13:51 W Brzegu zmierzą się w udzielaniu pierwszej pomocy W Zespole Szkół Medycznych w Brzegu w najbliższą sobotę (20.04) odbędą się VII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora ZSM w Brzegu. W zawodach… » więcej 2024-04-16, godz. 15:17 III Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne w Głogówku To wydarzenie skierowane do chórów, zespołów śpiewaczych, organistów, scholi, sióstr zakonnych, kapłanów oraz osób indywidualnych, które chciałyby… » więcej 2024-04-16, godz. 11:48 Na co w tym tygodniu zaprasza Muzeum Śląska Opolskiego? W czwartek (18.04) spotkanie ze znanym ichtiologiem, a w sobotę (20.04) zajęcia dla dzieci i III Spotkanie Opolskich Regionalistów - to wydarzenia zaplanowane… » więcej 2024-04-16, godz. 08:58 Poezja Baczyńskiego w klimatach rapowo-jazzowych na płycie "Oddycha miasto" - posłuchaj rozmowy z twórcą! Fundacja Dla Dziedzictwa przygotowała muzyczną propozycję, która ma przybliżyć poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego młodym odbiorcom. 'Baczyński Projekt'… » więcej 2024-04-15, godz. 21:39 Spotkanie z przedstawicielami społeczności romskiej w Polsce już we wtorek w Opolu O historii i współczesności Romów - jednej z czterech, zamieszkujących Polskę uznanych mniejszości etnicznych - opowie już w najbliższy wtorek (16.04)… » więcej 2024-04-15, godz. 09:21 O rodzicielstwie zastępczym podyskutują w czwartek w Opolu Integracja środowisk zajmujących się rodzinną pieczą zastępczą oraz propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego w społeczeństwie województwa opolskiego… » więcej 2024-04-15, godz. 08:42 I Międzynarodowa Konferencja "Nowoczesne trendy badawcze w naukach biomedycznych" na UO Goście z Europy, USA, Japonii, Tajwanu, panele szkoleniowe, dyskusje i debaty - to wszystko już od środy (17.04) na Uniwersytecie Opolskim w ramach 3-dniowej… » więcej 2024-04-12, godz. 17:48 "Soczysty Dzień Zdrowego Jedzenia w Staszicu" Pełen smakowitych atrakcji oraz wartościowych inspiracji dotyczących zdrowego odżywiania szykowanych jest w najbliższy piątek (19.04) w Zespole Szkół Zawodowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »