Radio Opole » Patronaty - polecamy
2022-05-22, 15:59 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Prawa dziecka - pacjenta. Teoria a praktyka” - konferencja on-line na UO

„Prawa dziecka - pacjenta. Teoria a praktyka” - konferencja on-line na UO już w piątek (27.05) [fot. https://pixabay.com/pl]
„Prawa dziecka - pacjenta. Teoria a praktyka” - konferencja on-line na UO już w piątek (27.05) [fot. https://pixabay.com/pl]
Studencka Poradnia Społeczno-Prawna Bona Fides oraz Centrum Badań Praw Podstawowych Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Opolskiego zapraszają na V Ogólnopolską Konferencję Naukową „Prawa dziecka - pacjenta. Teoria a praktyka”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek (27.05). Konferencja organizowana jest zdalnie za pośrednictwem Google Meet; aby wziąć w niej udział wystarczy zalogować się do swojego konta Google. Początek o godz. 10:00.
Konferencja ma być okazją do dyskusji i refleksji na temat różnych aspektów dotyczących poszanowania praw dzieci i rodziców w systemie ochrony zdrowia. Wystąpienia będą się koncentrować wokół tematyki instytucjonalnej ochrony pacjenta małoletniego. Szczegółowy program zamieszczamy w załączniku poniżej.

Wśród tematów:
  • bezpieczne urodzenie i ustalenie pochodzenia dziecka,
  • prawa noworodków i ich rodziców,
  • rzeczywistość opieki okołoporodowej,
  • prawa dziecka pacjenta,
  • prawa rodziców dzieci pacjentów,
  • psychologiczne i pedagogiczne aspekty realizacji prawa do ochrony zdrowia dziecka,
  • postulaty de lege ferenda dotyczące praw dziecka pacjenta,
  • aktualne problemy przedstawicieli zawodów medycznych związane z realizacją praw małoletnich pacjentów.
Spotkanie będzie dostępne już 15 minut przed rozpoczęciem konferencji. Aby wziąć udział w konferencji wystarczy zalogować się do swojego konta Google, a następnie "kliknąć” w link, który automatycznie przekieruje do spotkania - kliknij w link.

Skład komitetu organizacyjnego konferencji tworzą: dr hab. Paweł Sobczyk, prof. UO, dr Magdalena Gołowkin- Hudała oraz dr Aleksandra Wilk.

Organizatorami wydarzenia są Uniwersytecka Studencka Poradnia Prawna Klinika Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, Centrum Badań Praw Podstawowych Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Opolskiego oraz Studencka Poradnia Społeczno – Prawna Bona Fides. Radio Opole V Ogólnopolską Konferencję Naukową „Prawa dziecka - pacjenta. Teoria a praktyka” objęło patronatem medialnym.

Patronaty - polecamy

2022-07-01, godz. 15:22 "Nasze najlepsze" - od 4 do 7 lipca ruszają w Nysie międzynarodowe spotkania eksperckie dotyczące edukacji nieforma… Każda forma edukacji nieformalnej ma bardzo duży pozytywny wpływ na uczestników, w szczególności tych, którzy na co dzień nie mają środków, możliwości… » więcej 2022-07-01, godz. 10:59 Konkurs cukierniczy „Słodki dywan kwietny” - zgłoszenia przyjmowane są do 30 września To propozycja dla cukierników, florystów cukierniczych, w tym dla firm, osób prowadzących działalność gospodarczą, osób prywatnych i Kół Gospodyń Wiejskich… » więcej 2022-06-29, godz. 14:26 Zespół Pieśni i Tańca Opole w tym roku kończy 70 lat! To najstarszy i największy zespół taneczny Opolszczyzny. W tym roku obchodzi swoje 70. urodziny. Z tej okazji już w najbliższy piątek (01.07) w Amfiteatrze… » więcej 2022-06-29, godz. 13:34 Drwale z całej Europy zmierzą się w ten weekend w Bobrowie Najlepsi drwale w Europie powalczą w ten weekend (2-3.07) o tytuł mistrza. Do Bobrowy w gminie Rudniki przyjadą zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec… » więcej 2022-06-28, godz. 15:00 Festyn rodzinny "Powitanie wakacji z PPO" już w niedzielę w Strzelcach Opolskich Na rodzinny piknik „Powitanie wakacji z PPO” zaprasza w najbliższą niedzielę (03.07) PPO Przedsiębiorstwo Państwowe. Wydarzenie rozpocznie się o godz… » więcej 2022-06-28, godz. 14:10 XII Fire Truck Show od piątku do niedzieli w Główczycach XII Fire Truck Show, czyli Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych od piątku (01.07) do niedzieli (03.07) szykuje się w Główczycach - małej wiosce koło… » więcej 2022-06-28, godz. 13:06 Największy piknik militarny w regionie już w weekend w Baborowie Piknik militarny ''Południowa Opolszczyzna'' szykowany jest w najbliższy weekend (2-3.07) w Baborowie. Ma być największym tego typu wydarzeniem w regionie… » więcej 2022-06-25, godz. 15:21 "Onkorejs granicami Polski" z hasłem ,,Rak to nie wyrok" rusza w trasę. We wtorek okazja na spotkanie w Nysie W niedzielę (26.06) rozpoczyna się VII Onkorejs granicami Polski. To ogólnopolska akcja, której celem jest aktywizacja osób dotkniętych chorobą nowotworową… » więcej 2022-06-24, godz. 12:48 II Bieg po kwiat paproci - na sportowo w Borach Niemodlińskich Duża dawka ruchu na świeżym powietrzu. W sobotę 25 czerwca odbędzie się II Bieg po kwiat paproci. Organizatorzy - Gospodarstwo Rybackie Niemodlin oraz Dobre… » więcej 2022-06-24, godz. 11:15 Gwiazdy skoku wzwyż znów zmierzą się w Opolu Przed nami 16. Opolski Festiwal Skoków. Na listach startowych najbardziej znanego mityngu skoku wzwyż w Polsce nie zabraknie gwiazd z kraju i zagranicy: wśród… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »