Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-12-06, 18:27 Autor: Agnieszka Lubczańska

XIII Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki od środy do czwartku

XII Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki [fot. https://pixabay.com/pl]
XII Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki [fot. https://pixabay.com/pl]
Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki "Zielony Feniks" już po raz trzynasty organizuje w Opolu Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki. Tegoroczny poświęcony będzie problemom ekonomicznym w energetyce. Oficjalne otwarcie w najbliższą środę (08.12) o godz. 10:00 w Centrum Konferencyjnym Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 16.
W pierwszym dniu odbędzie się konferencja "Samorząd dla Samorządu", sympozjum naukowe oraz uroczystej gala podczas, której wręczone zostaną nagrody Zielonego Feniksa za rok 2020 i 2021. Statuetki są przyznawane w trzech kategoriach: za wdrożone projekty i technologie, badania naukowe oraz popularyzację idei ekoenergetyki. Gala rozpocznie się w auli Politechniki Opolskiej przy ul. Katowickiej 48 o godz. 17:00.

Potężne wzrosty cen energii elektrycznej, paliwa gazowego, ciepła dezorganizują rozwojowe plany samorządów. Podczas konferencji "Samorząd dla Samorządu" przeanalizowana zostanie kwestia czy klaster, bądź spółdzielnia energetyczna - to remedium na obecne bolączki. W ramach "dobrych praktyk" przedstawione zostaną rozwiązania udane i te, z którymi były problemy. W tym samym dniu na wydarzeniu gościć będą diagności z całej Polski, którzy wezmą udział w EkoMotoForum.

Drugi dzień Festiwalu, to konferencja "Biznes dla Samorządu" i wyjazd studialny do Oławy. W czasie konferencji zaprezentowane zostaną najnowsze technologie, mające zastosowanie w energetyce opartej o odnawialne źródła energii.

Ogólnopolskiemu Festiwalowi Ekoenergetyki towarzyszyć będą wystawy nagrodzonych prac w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla dzieci obrazującym wykorzystanie wiatru, słońca i wody w energetyce.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na specjalnie stronie tu: Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki. Szczegółowy program znajduje się w zakładce tu: Program Festiwalu.

Radio Opole XIII Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki objęło patronatem medialnym.

Patronaty - polecamy

2022-01-18, godz. 15:12 Nowość spod znaku smooth jazzu, czyli Patrycjusz Cyran z płytą „Chillout” „Ten smooth jazzowy saksofonista z cała pewnością zaprosi wszystkich odbiorców do intensywnego chilloutowania przy dżwiękach swojego magicznego instrumentu”… » więcej 2022-01-18, godz. 10:28 Wydarzenie sezonu Filharmonii Opolskiej. Światowa gwiazda w Opolu! Ten koncert niewątpliwie będzie wydarzeniem sezonu. Orkiestrę Filharmonii Opolskiej poprowadzi Kristjan Järvi. To współczesny człowiek renesansu - jest… » więcej 2022-01-12, godz. 11:37 "Hej! Kolęda, Kolęda"... W Komprachcicach po raz trzynasty odbędzie się Festiwal Kolęd i Pastorałek Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na XIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…”. Wydarzenie odbędzie… » więcej 2022-01-11, godz. 12:57 "Z chemią za pan brat". Weź udział w konkursie chemicznym! Uczniowie klas siódmych i ósmych ze wszystkich szkół podstawowych na Opolszczyźnie, ponownie będą mogli sprawdzić swoją znajomość chemii. Rusza bowiem… » więcej 2022-01-11, godz. 11:03 Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania Już po raz 15. prudniccy motocykliści zrzeszeni w Opolskim Towarzystwie Motocyklowym zapraszają na wspólne kolędowanie. Spotkanie odbędzie się w najbliższą… » więcej 2022-01-05, godz. 15:57 Gale Noworoczne w Filharmonii Opolskiej Już w ten czwartek (06.01) w Filharmonii Opolskiej rusza cykl siedmiu koncertów, którymi muzycznie przywitamy 2022 rok. Od lat pierwsze dni stycznia w Filharmonii… » więcej 2022-01-04, godz. 20:54 "Dziadek do orzechów" w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego już 19 stycznia w Filharmonii Opolskiej! Klasyka baletu w świątecznym spektaklu w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego. Już 19 stycznia w Filharmonii Opolskiej będzie okazja obejrzenia 'Dziadka… » więcej 2021-12-21, godz. 22:05 Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski w Filharmonii Opolskiej, czyli Sylwester z "Blues Brothers" Dla wszystkich, którzy jeszcze nie mają pomysłu, gdzie spędzić w tym roku Sylwestra, z pomocą przychodzi Filharmonia Opolska. Na ten wyjątkowy wieczór… » więcej 2021-12-20, godz. 15:34 „Tryptyk Śląski” Wojciecha Ciuraja na winylu już dostępny w formie ekskluzywnego boxu! Z okazji setnej rocznicy Powstań Śląskich, Wojciech Ciuraj - historyk z wykształcenia, Ślązak z urodzenia i twórca z pasji - postanowił połączyć swoje… » więcej 2021-12-14, godz. 14:17 XXXII Strzelecki Bieg uliczny im. Euzebiusza Ferta Już w sobotę (18.12) wystartuje 32. Strzelecki Bieg Uliczny im. Euzebiusza Ferta w Strzelcach Opolskich. Przed uczestnikami 15-kilometrowa trasa. Bieg wystartuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »