Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-09-22, 08:27 Autor: Justyna Krzyżanowska

Rusza cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Ewelina Laxy]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Ewelina Laxy]
Zdjęcie ilustracyjne, Modraszka (Cyanistes caeruleus) [fot. Łukasz Berlik, Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze]
Zdjęcie ilustracyjne, Modraszka (Cyanistes caeruleus) [fot. Łukasz Berlik, Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze]
Już w najbliższy weekend ruszy piąta edycja Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych. W programie wędrówki po znanych i nieznanych miejscach w Opolu i okolicach. W tym toku organizatorzy zaplanowali trzy wycieczki.
Podczas pierwszej z nich uczestnicy poznają przyrodę, historię i zabytki Gosławic, Zawady i Kępy. W programie także spacer po okolicy kamieniołomów cementowni Silesia i Odra. Długość trasy to ok. 16 km, udział w wycieczce będzie można jednak zakończyć wcześniej. Przewodnikami wycieczki będą Łukasz Berlik i Łukasz Furowicz. Zbiórka na przystanku Pużaka - Pętla o godz. 9:50 w sobotę 25.09.2021 r.

Druga wycieczka będzie okazją do poznania przyrody, historii i zabytków Grotowic i Przywór – uczestnicy wybiorą się m.in. nad lokalne zbiorniki wodne i do lasu. Długość pełnej trasy to ok. 20 km, udział w wycieczce będzie można jednak zakończyć znacznie wcześniej (np. na stacji kolejowej w Przyworach). Przewodnikami wycieczki będą Łukasz Berlik i Łukasz Furowicz. Zbiórka na przystanku Oświęcimska - Złota o godz. 9:40 w niedzielę 26.09.2021 r.

Podczas trzeciej i ostatniej z cyklu tegorocznych wycieczek uczestnicy poznają przyrodę, historię i zabytki Kolonii Gosławickiej, Suchego Boru, Kamionki, Falmirowic, a trasę zakończą w Chrząstowicach. Długość trasy to ok. 14 km, udział w wycieczce będzie można jednak zakończyć wcześniej (np. w Suchym Borze – uczestnicy wycieczki przejdą obok stacji kolejowej). Przewodnikami wycieczki będą Łukasz Berlik i Zbigniew Stańczak, były prezes Stowarzyszenia Miłośników Niwek. Będzie można ponadto wysłuchać lokalnych prelegentów. Zbiórka na przystanku Tysiąclecia - Kościół (czyli przed kościołem św. Jacka w Kolonii Gosławickiej) o godz. 9:45 w sobotę 09.10.2021 r.

Na cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych zaprasza Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze. Dodajmy, że zadanie publiczne „Opolskie Wycieczki Przyrodniczo-Historyczne 2021” jest współfinansowane przez Miasto Opole.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Radio Opole objęło cykl tegorocznych Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych patronatem medialnym.

Rusza cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych [fot. materiały organizatora]

Patronaty - polecamy

2021-10-15, godz. 18:43 Rusza kampania „Różowe Opole Kobiet Sukcesu. Pokonaj Raka – profilaktyka, wparcie i edukacja” Różowe Opole to kampania edukacyjna, skierowana do kobiet i ich bliskich, której celem jest zwiększenie wiedzy mieszkanek Opola i Opolszczyzny na temat ich… » więcej 2021-10-14, godz. 16:17 "Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było" - pierwszy koncert już w niedzielę! 'Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było' - to cykl koncertów poświęcony twórczości dwóch gigantów muzyki barokowej: Johannowi Sebastianowi… » więcej 2021-10-14, godz. 14:44 Przed nami Wojewódzki Dzień Szefa Kuchni – zapowiada się kolorowo i pysznie! Nauczyciele przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej województwa opolskiego zapraszają na kulinarny tydzień z okazji przypadającego 20 października… » więcej 2021-10-13, godz. 21:06 V Gala Opolszczyzna Aktywna Społecznie V Gala Opolszczyzna Aktywna Społecznie już w najbliższy poniedziałek (18.10) w Filharmonii Opolskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. » więcej 2021-10-13, godz. 19:41 Grażyna Łobaszewska gwiazdą X Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach Promowanie starych, dobrych gatunków muzycznych przez doświadczonych muzyków oraz wychodzenie naprzeciw młodym i ambitnym zespołom poszukującym inspiracji… » więcej 2021-10-11, godz. 15:13 Dzień otwarty zajezdni MZK Opole już w sobotę! Zwiedzanie zajezdni, poznanie tajników pracy dyspozytora i kierowcy oraz pierwsze szlify w obsługiwaniu autobusu - przed nami Dzień Otwarty Zajezdni MZK w Opolu… » więcej 2021-10-11, godz. 14:35 Tydzień pełen koncertów w opolskiej filharmonii Filharmonia Narodowa, koncert kameralny i powrót 'Koncertów rodzinnych' - w Filharmonii Opolskiej zapowiada się tydzień pełen wydarzeń. » więcej 2021-10-11, godz. 13:26 Koncert "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II" w szkole muzycznej w Opolu 'W hołdzie św. Janowi Pawłowi II' to tytuł koncertu, który odbędzie się w najbliższy piątek (15.10) w Sali Koncertowej im. Stanisława Śmiełowskiego… » więcej 2021-10-07, godz. 14:19 Zbliża się XXV Jubileuszowy Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” – zgłoszenia tylko do 1… Gmina Olszanka już po raz 25. zaprasza na wyjątkowy przegląd muzyczny „Tobie Polsko”, który od lat cieszy się zainteresowaniem mieszkańców. » więcej 2021-10-06, godz. 15:31 "Oddaj z kości garść miłości" - tak IX Liceum Ogólnokształcące w Opolu zachęca do oddania szpiku Od trzech lat październik, jest miesiącem świadomości idei dawstwa szpiku. W związku z tym, Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna IX”, postanowiło wśród… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »