Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-09-15, 16:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

15 reprezentacji zmierzy się w turnieju Toga Cup

Centrum Sportu w Opolu [fot.mosir.opole.pl]
Centrum Sportu w Opolu [fot.mosir.opole.pl]
Pod okiem byłego selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej Jerzego Brzęczka na obiektach Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz w Opolu w najbliższy czwartek (16.09) wystąpi 15 reprezentacji ośrodków szkolno-wychowawczych z całego województwa. Turniej pod nazwą Toga Cup wraz z wieloma partnerami organizuje Opolska Fundacja Działajmy Razem. Spotkanie potrwa od 9:00 do 14:00.
Turniej adresowany jest do dzieci z niepełnosprawnością umysłową, które będą miały okazję wyjść z domów, ze szkół i spotkać się w miłej atmosferze na świeżym powietrzu, zintegrować społecznie i pograć w piłkę. To okazja do stworzenie szans na rozwój sportowych talentów, pokazanie radości z gry i współzawodnictwa. Uczestniczące w turnieju szkoły będą rywalizowały w ramach Mistrzostw Europy. Każda ze szkół będzie reprezentować inny kraj europejski i grupę, w której odbędą się rozgrywki. Następnie będzie półfinał i finał. Spotkanie będzie mieć formę festynu. Między meczami dla dzieci będą zapewnione gry i zabawy, animacje, "dmuchańce". Zapewniony będzie też poczęstunek.

Współorganizatorami wydarzenia są Fundacja "Ludzki Gest" Jakuba Błaszczykowskiego, Opolski Związek Piłki Nożnej, a także Kapelan Sportu Opolskiego. Na turnieju swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele władz samorządowych, a także adwokaci, sędziowie, radcy prawni i prokuratorzy. Wisienką na torcie będzie mecz prawnicy kontra reszta świata.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Patronaty - polecamy

2021-10-15, godz. 18:43 Rusza kampania „Różowe Opole Kobiet Sukcesu. Pokonaj Raka – profilaktyka, wparcie i edukacja” Różowe Opole to kampania edukacyjna, skierowana do kobiet i ich bliskich, której celem jest zwiększenie wiedzy mieszkanek Opola i Opolszczyzny na temat ich… » więcej 2021-10-14, godz. 16:17 "Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było" - pierwszy koncert już w niedzielę! 'Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było' - to cykl koncertów poświęcony twórczości dwóch gigantów muzyki barokowej: Johannowi Sebastianowi… » więcej 2021-10-14, godz. 14:44 Przed nami Wojewódzki Dzień Szefa Kuchni – zapowiada się kolorowo i pysznie! Nauczyciele przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej województwa opolskiego zapraszają na kulinarny tydzień z okazji przypadającego 20 października… » więcej 2021-10-13, godz. 21:06 V Gala Opolszczyzna Aktywna Społecznie V Gala Opolszczyzna Aktywna Społecznie już w najbliższy poniedziałek (18.10) w Filharmonii Opolskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. » więcej 2021-10-13, godz. 19:41 Grażyna Łobaszewska gwiazdą X Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach Promowanie starych, dobrych gatunków muzycznych przez doświadczonych muzyków oraz wychodzenie naprzeciw młodym i ambitnym zespołom poszukującym inspiracji… » więcej 2021-10-11, godz. 15:13 Dzień otwarty zajezdni MZK Opole już w sobotę! Zwiedzanie zajezdni, poznanie tajników pracy dyspozytora i kierowcy oraz pierwsze szlify w obsługiwaniu autobusu - przed nami Dzień Otwarty Zajezdni MZK w Opolu… » więcej 2021-10-11, godz. 14:35 Tydzień pełen koncertów w opolskiej filharmonii Filharmonia Narodowa, koncert kameralny i powrót 'Koncertów rodzinnych' - w Filharmonii Opolskiej zapowiada się tydzień pełen wydarzeń. » więcej 2021-10-11, godz. 13:26 Koncert "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II" w szkole muzycznej w Opolu 'W hołdzie św. Janowi Pawłowi II' to tytuł koncertu, który odbędzie się w najbliższy piątek (15.10) w Sali Koncertowej im. Stanisława Śmiełowskiego… » więcej 2021-10-07, godz. 14:19 Zbliża się XXV Jubileuszowy Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” – zgłoszenia tylko do 1… Gmina Olszanka już po raz 25. zaprasza na wyjątkowy przegląd muzyczny „Tobie Polsko”, który od lat cieszy się zainteresowaniem mieszkańców. » więcej 2021-10-06, godz. 15:31 "Oddaj z kości garść miłości" - tak IX Liceum Ogólnokształcące w Opolu zachęca do oddania szpiku Od trzech lat październik, jest miesiącem świadomości idei dawstwa szpiku. W związku z tym, Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna IX”, postanowiło wśród… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »