Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-04-07, 14:09 Autor: AL/źródło: Biuro Prasowe: Szczyt Klimatyczny TOGETAIR. Polski Multimedialny Raport Klimatyczny

Poznaj Polski Multimedialny Raport Klimatyczny podczas II Szczytu Klimatycznego TOGETAIR

I Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2021 już 21-23 kwietnia. Wydarzeniu będzie towarzyszyła prezentacja Polskiego Multimedialnego Raportu Klimatycznego
To pierwsze tak kompleksowe ujęcie zagadnień poruszonych podczas I Szczytu Klimatycznego 2020, a także podsumowanie dyskusji wokół kluczowych dla Polski wyzwań ekologicznych. Mowa o Polskim Multimedialnym Raporcie Klimatycznym, który zostanie zaprezentowany przed II Szczytem Klimatycznym TOGETAIR 2021 (21-23 kwietnia). Będzie zawierał rekomendacje ekspertów, naukowców, strony społecznej, samorządów, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców. Sam szczyt to 3 dni debat nt. ochrony klimatu. Odbędzie się od 21 do 23 kwietnia i będzie wydarzeniem w 100% dostępnym online na żywo z głównego studia w Warszawie oraz z Brukseli.
Raport będzie dostępny w całości tu: https://togetair.eu/

Polski Multimedialny Raport Klimatyczny

Raport ma służyć jako narzędzie edukacji ekologicznej poprzez promocje działań proekologicznych, czystych technologii i najlepszych praktyk. Ma stanowić źródło informacji o aktualnych i przyszłych działaniach rządu i podległych mu instytucji, a także samorządów, nauki i biznesu związanych z zagadnieniami polskiej polityki klimatycznej i ochrony środowiska. Będzie przetłumaczony na j. angielski, niemiecki i francuski, promowany w mediach zagranicznych i kolportowany w ośrodkach decyzyjnych UE i państw członkowskich. Ma być narzędziem podczas kolejnej tury negocjacji New Green Deal. Będzie skupiał w jednym miejscu tezy, rekomendacje oraz dobre praktyki związane z ochroną klimatu i środowiska naturalnego.

W raporcie znajdą się odpowiedzi na takie pytania jak:
 • Jak powinien wyglądać miks energetyczny Polski w 2030, 40 i 50 roku?
 • Co zrobić, by uporać się z masą odpadów, które zalegają na wysypiskach, a często też lądują w oceanach i zatruwają nas milionami cząstek mikroplastiku?
 • W jaki sposób zabezpieczyć regiony narażone na pustynnienie i uchronić rolnictwo przed fatalnymi skutkami suszy?
 • Jak rozprawić się definitywnie ze smogiem, który wciąż spowija polskie miasta i wsie?
 • Co zrobić, by model gospodarki obiegu zamkniętego stał się realną alternatywą dla dzisiejszego, wciąż dominującego schematu linearnej produkcji, w którym utknęło wielu przedsiębiorców?
 • Jak zachęcić regiony do przyjęcia uchwał antysmogowych oraz zachęcić gminy do udziału w walce ze smogiem oraz redukcji niskiej emisji zanieczyszczającej wsie i miasta.
Szczyt Klimatyczny TOGETAIR

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR to 3-dniowe (21-23.04) wydarzenie online w formule hybrydowej, transmitowane z kongresowego studia telewizyjnego w Warszawie oraz z Brukseli, podczas którego omówione zostaną konsekwencje zmian klimatycznych, kwestie sprawiedliwej transformacji oraz jak zrobić, aby w naszym kraju było czyste powietrze. Szczyt jest przestrzenią dla ogólnopolskiej debaty o klimacie i ochronie środowiska w Polsce.

Jego celem jest zainicjowanie wspólnych działań wszystkich sektorów kraju: rządu, samorządów, nauki, biznesu, NGOSów i mediów, na rzecz ochrony środowiska oraz stworzenia ambitnej, racjonalnej ekonomicznie polskiej polityki klimatycznej.

Wydarzenie organizowane jest pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz patronatem kluczowych dla ekologii Ministerstw, z czynnym udziałem przedstawicieli strony rządowej, marszałków województw i samorządowców, a także z udziałem przedstawicieli średniego i dużego biznesu, nauki, lokalnych społeczności oraz organizacji pozarządowych.

Poznaj Polski Multimedialny Raport Klimatyczny!Panele wydarzenia podzielone są według 5 bloków tematycznych / żywiołów:
 • Ogień
- Energia przeszłości, czyli co zrobić z węglem i paliwami kopalnymi?
- Energia przyszłości - co powinno być filarem na czas budowy nowoczesnej, zielonej Polski?
 • Powietrze
- Susze, mała retencja i wyzwania gospodarki wodnej na lokalnym gruncie
- Przyszłość rzek i woda w ujęciu krajowym
 • Ziemia
- Gospodarka komunalna w gminach - potrzeby inwestycyjne, zaszłości na rynku, systemowe luki
- Przyszłość plastiku, recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym
 • Woda
- Smog: redukcja emisji w sektorze budownictwa
- Zielony transport przyszłości
 • Człowiek
- Świat po pandemii, a przed kryzysem klimatycznym
- Wpływ klimatu na zdrowie człowieka.

Szczyt Klimatyczny TOGETAIR odbędzie się w całości online. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Więcej informacji poniżej w załącznikach oraz tu: https://togetair.eu

Organizatorem Szczytu Klimatycznego TOGETAIR jest Fundacja Czyste Powietrze.
Poznaj Polski Multimedialny Raport Klimatyczny!

Patronaty - polecamy

2021-05-05, godz. 22:51 Spotkanie z Andrzejem Stasiukiem Fani pisarstwa Andrzeja Stasiuka długo musieli czekać na powieść. Ale jest! Doczekali się! Rzecz nosi tytuł 'Przewóz' i jest już dostępna na 'księgarskich… » więcej 2021-05-05, godz. 21:48 „Piękno w architekturze: Harmonia miejsca” - konferencja PWSZ w Nysie 'Piękno w architekturze: Harmonia miejsca' - to tytuł międzynarodowej konferencji naukowo-technicznej, która odbędzie się od 13 do 14 maja w Państwowej… » więcej 2021-05-04, godz. 13:11 Zawody konne w skokach przez przeszkody już wkrótce w "Ostrodze" Ludowy Klub Jeździecki 'Ostroga' w Opolu zaprasza na Otwarte Regionalne Zawody w skokach przez przeszkody. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-16 maja na tamtejszym… » więcej 2021-05-04, godz. 12:42 Orkiestra na statku "Opolanin" w rejs po Odrze w Opolu ruszy w sobotę Już w najbliższą sobotę (08.05) w Opolu zabrzmi muzyka płynąca ze statku. Wszystko za sprawą orkiestr, które wyruszą w rejs po rzece w ramach doskonale… » więcej 2021-05-04, godz. 12:01 III Krajowy Kongres Forów Skarbników w tym roku on-line To jedna z najważniejszych przestrzeni dla dyskusji o finansach samorządów! Mowa o III Krajowym Kongresie Forów Skarbników, który w tym roku odbędzie się… » więcej 2021-04-30, godz. 17:13 Filharmonia zaprasza na majówkę z koncertami online Filharmonia Opolska w długi weekend zaprasza do słuchania koncertów online. Wybrać coś dla siebie można spośród dwóch kameralnych duetów, a niedługo… » więcej 2021-04-29, godz. 14:15 Dzień Flagi RP już w niedzielę. Poznaj miniprzewodnik „Biało-Czerwona”! Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest 2 maja. Od lat wojewódzkie obchody tego święta odbywały się w Moszczance. W tym roku ze względu na… » więcej 2021-04-28, godz. 14:52 Eliminacje Mistrzostw Europy 2022: Polska - Słowenia. Transmisja na Radio Opole 3 SPORT już w czwartek o 20:00 Szykuje się okazja do wspólnego pokibicowania naszym szczypiornistom! Przed Biało-Czerwonymi decydujące spotkania eliminacji Mistrzostw Europy 2022. Już w… » więcej 2021-04-26, godz. 14:07 Konkurs dla wokalistów, jakiego jeszcze nie było, wystartował! Autorskie, wokalne wykonanie jednej z 12 piosenek - hitów opolskiego festiwalu, w duecie z orkiestrą w nowych aranżacjach przygotowanych przez dyrygenta Mariusza… » więcej 2021-04-26, godz. 12:07 Propozycje Prudnickiego Ośrodka Kultury na najbliższy weekend Kulturalna Majówka on-line to propozycja Prudnickiego Ośrodka Kultury na najbliższy weekend (1-3.05). W programie: oprowadzanie kuratorskie po wystawie fotografii… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »