Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Rajmund Miller o trudnej sytuacji szpitali i Funduszu…
2022-10-24, 18:10 Autor: Ireneusz Prochera

Rajmund Miller o trudnej sytuacji szpitali i Funduszu Medycznym

Rajmund Miller o trudnej sytuacji szpitali i Funduszu Medycznym
- Sytuacja jest bardzo zła. Już pod koniec ubiegłego roku zadłużenie szpitali wynosiło ok. 17 miliardów złotych. Nie wszystkie szpitale były zadłużone. Teraz zadłużone są nawet te szpitale z naszego województwa, które długów nie miały. Powodem jest wzrost kosztów. - mówi poseł Rajmund Miller z Platformy Obywatelskiej, komentując skargi dyrektorów placówek szpitalnych na niewystarczającą pomoc państwa, na pokrycie zwiększonych wydatków stałych.
Rajmund Miller zwrócił także uwagę, że niepewna sytuacja na rynku powoduje, że niektóre szpitale nie otrzymują ofert od dostawców energii, więc nie wiedzą nawet po jakiej cenie energię nabędą.

Poseł PO, będący wiceprzewodniczącym komisji zdrowia Sejmu, zwrócił uwagę także na problem w dostępie do niektórych leków, także na ich rosnące ceny, co także przekłada się na zwiększone wydatki szpitali.

Gość audycji skrytykował również funkcjonowanie Funduszu Medycznego, który miał finansować drogie leczenie najbardziej potrzebującym. Miał też wspierać modernizację szpitali. Zdaniem posła PO, jego działalność przy wysokich kosztach, jest nieefektywna. Kilka miliardów złotych, zamiast trafiać na leczenie pacjentów, pozostaje na kontach Funduszu - twierdzi poseł PO.

Zobacz także

2022-12-07, godz. 17:00 Joachim Wojtala o wyoskiej pozycji Gogolina w rankingach jakości życia Warszawa, Podkowa Leśna, Kędzierzyn Koźle, Gogolin oraz Kleszczów to zwycięzcy rankingu „Gmina Dobra do Życia” w poszczególnych kategoriach. Ranking… » więcej 2022-12-06, godz. 17:15 Co tam Panie w polityce? Odpowiada Piotr Gociek W cotygodniowym "Co tam Panie w polityce" w Otwartym Mikrofonie Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza rozmawiają o: ukraińskich dronach, flagach na protestach… » więcej 2022-12-05, godz. 21:15 Michał Kalinowski o Rosji wspierającej terroryzm i awanturze w sejmie - To było zerwanie ze wszystkim, na co się umówiliśmy. W sejmie istnieje taka cicha zasada, że jak już się dogada, to nagle się tego nie zmienia - powiedział… » więcej 2022-12-05, godz. 17:15 Ryszard Galla o głosowaniu 43:0, 7 próbach odwołania go ze stanowiska, ustawie o notariacie, której nie poparł W "Otwartym mikrofonie" w parlamentarny poniedziałek gościem był Ryszard Galla, poseł z Opolszczyzny reprezentujący Mniejszość Niemiecką. Rozmowa dotyczyła… » więcej 2022-12-02, godz. 17:00 Paweł Tanajno o klasie politycznej i liberaliźmie gospodarczym -Kłopot z mądrym zarządzaniem państwem to niemal kłopot permanentny i wynika z tego, że klasa polityczna została ukształtowana jeszcze w systemie PRL-owskim… » więcej 2022-12-02, godz. 17:15 Alicja Gawinek o e-wolontariacie -E-wolontariat jest już od jakiegoś czasu. Szczególnie, że z powodu wydarzeń związanych z pandemią przenieśliśmy wiele z naszego życia do Internetu… » więcej 2022-12-02, godz. 17:00 "Polityczny obraz tygodnia". Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia Mundialowe emocje i awans Polaków do 1/8 finału Mistrzostw Świata, sprzedaż przez dom aukcyjny Grisebach akwareli Wassilego Kandinskiego, skradzionej w 1984… » więcej 2022-12-01, godz. 17:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (01.12.2022) W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, która wprowadza na stałe regulacje dotyczące pracy zdalnej. Dotychczasowe przepisy miały charakter czasowy… » więcej 2022-11-30, godz. 17:30 Prof. Jarosław Mamala o 10-leciu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu - Jest to przestrzeń, która wpisała się na dobre w krajobraz Opola, krajobraz przedsiębiorczości, współpracy z firmami. Z pewnością więc można mówić… » więcej 2022-11-30, godz. 17:00 "Co tam panie w polityce?" - komentarz red. Piotra Goćka - Sprawę propozycji Niemiec, przekazania Polsce rakiet Patriot, należy rozpatrywać na kilku płaszczyznach - uważa publicysta Piotr Gociek. W jego ocenie może… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »