Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o budżecie…
2021-12-16, 12:14 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o budżecie na 2022 r. podwyżkach i ruchu "Tak dla Polski"

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o budżecie na 2022 r. podwyżkach i ruchu "Tak dla Polski"
- Każdy może mieć oczekiwania, że można zrobić jedno czy drugie, ale radni Platformy Obywatelskiej chcieli zabrać pieniądze z remontów chodników i ulic i zastąpić je innymi inwestycjami. Nie jest to rozsądne - powiedział w Porannej Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - To pomysł bezsensowny, głupi, choć może to ostro zabrzmi, ale to efekt polityki, że ad hoc coś się wrzuci, żeby zrobić prezydentowi na złość - dodał.
Budżet stolicy regiony opiewający na 1 miliard 134 milinów zł został przyjęty głosami Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego.
Na wczorajszej sesji radni przyjęli także podwyżkę wynagrodzenia prezydenta i diet radnych. Wzrosty to od 80-100%.
- To wynika z decyzji Prawa i Sprawiedliwości. Oni to w sejmie uchwalili, oni zmusili nas do tych podwyżek, mamy obowiązek to zrobić - odpowiedział prezydent Wiśniewski.

Radny Opola z PiS Michał Nowak, mówił na sesji, żeby wstrzymać się z podwyżkami, że to o nie jest odpowiedni czas na podwyżki zarówno dla radnych, jak i dla prezydenta.

- Jego koledzy z PiS uchwalili ustawę, która nam w tym roku nakazuje to zrobić - skwitował gość Radia Opole.

Arkadiusz Wiśniewski, założyciel stowarzyszenia "Opole na TAK" i stowarzyszenia "Tak dla Opolskiego" włączył się w ruch samorządowy "Tak dla Polski".
- Ruch powstaje po to, żeby się integrować, wspierać, wymieniać doświadczeniami, pomagać w wyborach, kiedy one będą. Jest tam ponad 300 wójtów, burmistrzów i prezydentów. Potrzeba jest Polski takiej, w której jest więcej samorządności - mówił.

Cześć samorządowców z ruchu "Tak dla Polski" jest związana z Platformą Obywatelską, jednak stosunki prezydenta Opola z tą partią w mieście i w województwie nie są najlepsze.

- W osiemdziesięciu procentach samorządowcy "Tak dla Polski" są bezpartyjni. Ja również nie należę do partii. W Opolu radni Platformy idą na rękę Prawu i Sprawiedliwości, wczoraj wspólnie głosowali poprawki do budżetu. Ta koalicja PO, PiS jest egzotyczna. Radni Platformy powinni przemyśleć to co robią, ale ja jestem otwarty na współpracę, nie obrażam się na nikogo. Mogę usiąść do stołu z każdym, kto ma dobre pomysły - stwierdził.

W internetowej części rozmowy prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski powiedział, że w radzie politycznej i zarządzie ruchu są przedstawiciele Opolszczyzny.
- Jestem ja w radzie i Wójt Dąbrowy pani Katarzyna Gołębiowska-Jarek w zarządzie. Myślę, że parlamentarzyści będą zainteresowani kontaktami z grupą kilkuset samorządowców, że będą wsłuchiwać się w nasze pomysły.

Zobacz także

2021-12-16, godz. 12:14 Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o budżecie na 2022 r. podwyżkach i ruchu "Tak dla Polski" - Każdy może mieć oczekiwania, że można zrobić jedno czy drugie, ale radni Platformy Obywatelskiej chcieli zabrać pieniądze z remontów chodników i ulic… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Pracodawcy, związkowcy, wspólna sprawa". Debata o niepewnym losie emerytur stażowych i badaniu przedsiębiorców nt… Gośćmi Loży byli dziś Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora, Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo - Handlowa), Grzegorz Adamczyk (Solidarność)… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Jakóbikiem o kryzysie energetycznym Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" był dziś Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu biznes.alert.pl. Rozmowa dotyczyła kryzysu energetycznego… » więcej 2021-12-16, godz. 08:44 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu o szczepieniach dzieci w wieku 5-11 lat i dziecięcym oddziale… - Zainteresowanie szczepieniem dzieci jest olbrzymie i prawdopodobnie to koreluje z informacjami, że na oddziale dziecięcym pacjentów jest sporo - powiedział… » więcej 2021-12-15, godz. 14:18 Tobiasz Gajda o bezzałogowych statkach powietrznych czyli frontach i dylematach prawnych związanych z nowymi technol… » więcej 2021-12-15, godz. 14:11 Przemysław Zych o tym dlaczego Opole potrzebuje dużego stadionu i dlaczego drożeją bilety w obiektach MOSiR-u - Mamy z prezesem Odry Opole podobne zdanie, że będzie to stadion, który w 100 procentach zabezpieczy potrzeby klubu - mówił w Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-12-15, godz. 09:26 Dr Danuta Witkowska, która bada koronawirusa o faktach i mitach z nim związanych, a także o faktach dotyczących sz… Wieczorem odbędzie się wykład "Wirus czy szczepionka" poprowadzony będzie on-line i będzie otwarty dla wszystkich chętnych. - Chcemy tą inicjatywą walczyć… » więcej 2021-12-14, godz. 17:01 Spięcie. Piotr Cywiński i Michał Rachoń i ich goście: Cezary Gmyz, Jan Libicki, Jacek Saryusz Wolski - Nie sądzę, że dojdzie do zbliżenia stanowisk Polski i Niemiec. Rzeczą, która musiałaby się wydarzyć to powstrzymanie dokończenia NS2 spowodowany atakiem… » więcej 2021-12-14, godz. 09:57 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizowali najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. » więcej 2021-12-14, godz. 08:59 Sebastian Smoliński z wydziału ochrony środowiska o stanie powietrza w Opolu i ochronie dzikich zwierząt w mieście - Warunki pogodowe mają bardzo duży wpływ na stopień zanieczyszczenia powietrza. Wczorajsza (13.12) prognoza przewidywała przekroczenia dopuszczalnych norm… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »