Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu…
2021-12-16, 08:44 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu o szczepieniach dzieci w wieku 5-11 lat i dziecięcym oddziale covidowym

Jarosław Kończyło o szczepieniu dzieci
- Zainteresowanie szczepieniem dzieci jest olbrzymie i prawdopodobnie to koreluje z informacjami, że na oddziale dziecięcym pacjentów jest sporo - powiedział w Porannej Loży Radiowej dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Jarosław Kończyło. Dzisiaj rozpoczynają się szczepienia przeciwko covid dla dzieci w wieku 5-11 lat.
- Pacjentów dziecięcych w czwartej fali jest dużo. W tej chwili mamy ich ośmioro. To nie jest tak, że covid dzieci nie dotyka. Najmłodszy pacjent miał 5 miesięcy. Wczoraj wypisaliśmy do domu dziecko, które ciężko przeszło chorobę. Nasz wspaniały zespół bardzo się cieszył z możliwości wypisania tego dziecka, ale musi być teraz rehabilitowane - zaznaczył dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Gość Radia Opole dodał, że nie spodziewał się tak dużego zainteresowania szczepieniami dzieci i to dobrze, że jest tak duże. Szpital rozpoczyna szczepienie najmłodszych dzisiaj.

- Gdy zauważyliśmy jakie jest zainteresowanie zamówiliśmy dodatkowe dawki szczepionek. Będziemy szczepić także w sobotę i niedzielę i oczywiście kolejne dni. Szczegóły będziemy podawali w naszych mediach społecznościowych - zapowiedział dyrektor Kończyło.

Prawdopodobnie dziennie będzie można zaszczepić 80 do 100 dzieci w punkcie szczepień w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu.

W internetowej części rozmowy dyrektor Kończyło podkreślał konieczność szczepień. Powiedział także, że niezaszczepieni nie patrzą na swoją rodzinę, którą może zakazić.

- To egoizm i nie patrzenie na dobro swoich bliskich, szczególnie tych, którzy nie mają covida, a leczą się na choroby onkologiczne, kardiologiczne itd. Jeżeli będziemy zwiększać liczbę łóżek covidowych, a czasami nie mamy wybory, to nie będziemy mieli dostępu do łóżek, nie lubię tego słowa, nie covidowych. To nasi łóżka, nasi pacjenci - mówił.

- Jak mamy tłumaczyć osobom, które się zaszczepiły, które są odpowiedzialne, a chorują, że nie będą miały za chwilę dostępu do szpitali. Nie wiem, czy nie było by dobrym pomysłem, że skoro zaszczepiona osoba chorująca na coś innego niż covid czeka w kolejce na przyjęcie do szpitala, dlaczego nie kolejkować niezaszczepionych chorych na covid - powiedział Jarosław Kończyło. - Może nie ma innego wyboru, może to jedyna motywacja, żeby się te osoby zaszczepiły.

Zobacz także

2021-12-16, godz. 12:14 Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o budżecie na 2022 r. podwyżkach i ruchu "Tak dla Polski" - Każdy może mieć oczekiwania, że można zrobić jedno czy drugie, ale radni Platformy Obywatelskiej chcieli zabrać pieniądze z remontów chodników i ulic… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Pracodawcy, związkowcy, wspólna sprawa". Debata o niepewnym losie emerytur stażowych i badaniu przedsiębiorców nt… Gośćmi Loży byli dziś Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora, Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo - Handlowa), Grzegorz Adamczyk (Solidarność)… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Jakóbikiem o kryzysie energetycznym Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" był dziś Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu biznes.alert.pl. Rozmowa dotyczyła kryzysu energetycznego… » więcej 2021-12-15, godz. 14:18 Tobiasz Gajda o bezzałogowych statkach powietrznych czyli frontach i dylematach prawnych związanych z nowymi technol… » więcej 2021-12-15, godz. 14:11 Przemysław Zych o tym dlaczego Opole potrzebuje dużego stadionu i dlaczego drożeją bilety w obiektach MOSiR-u - Mamy z prezesem Odry Opole podobne zdanie, że będzie to stadion, który w 100 procentach zabezpieczy potrzeby klubu - mówił w Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-12-15, godz. 09:26 Dr Danuta Witkowska, która bada koronawirusa o faktach i mitach z nim związanych, a także o faktach dotyczących sz… Wieczorem odbędzie się wykład "Wirus czy szczepionka" poprowadzony będzie on-line i będzie otwarty dla wszystkich chętnych. - Chcemy tą inicjatywą walczyć… » więcej 2021-12-14, godz. 17:01 Spięcie. Piotr Cywiński i Michał Rachoń i ich goście: Cezary Gmyz, Jan Libicki, Jacek Saryusz Wolski - Nie sądzę, że dojdzie do zbliżenia stanowisk Polski i Niemiec. Rzeczą, która musiałaby się wydarzyć to powstrzymanie dokończenia NS2 spowodowany atakiem… » więcej 2021-12-14, godz. 09:57 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizowali najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. » więcej 2021-12-14, godz. 08:59 Sebastian Smoliński z wydziału ochrony środowiska o stanie powietrza w Opolu i ochronie dzikich zwierząt w mieście - Warunki pogodowe mają bardzo duży wpływ na stopień zanieczyszczenia powietrza. Wczorajsza (13.12) prognoza przewidywała przekroczenia dopuszczalnych norm… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »