Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Przemysław Zych o tym dlaczego Opole potrzebuje…
2021-12-15, 14:11 Autor: Joanna Matlak

Przemysław Zych o tym dlaczego Opole potrzebuje dużego stadionu i dlaczego drożeją bilety w obiektach MOSiR-u

Przemysław Zych o tym dlaczego Opole potrzebuje stadionu i podwyżkach cen biletów w obiektach MOSiR-u
- Mamy z prezesem Odry Opole podobne zdanie, że będzie to stadion, który w 100 procentach zabezpieczy potrzeby klubu - mówił w Południowej Loży Radiowej Przemysław Zych, wiceprezydenta Opola odpowiedzialny za kwestie sportowe w mieście. Przypomnijmy, że wczoraj doszło do podpisania umowy z wykonawcą, który wybuduje stadion. u zbiegu ulic Północnej i Technologicznej. Koszt to 160 mln zł netto (brutto 200 mln zł).
- Jak się buduje taki stadion piłkarski, to wiadomo, że buduje się go dla kogoś. W tym przypadku jest to lub z ogromnymi tradycjami. Ambicje zawodników, zarządu i działaczy klubu są bardzo wysokie i dobrze że się tak dzieje - mówił gość Radia Opole.

- Jeśli istnieją realne możliwości żeby powalczyć o ekstraklasę to trzeba dysponować obiektem, który będzie dawał możliwość aby właśnie takie mecze na polskim najwyższym poziomie rozgrywać - mówił wiceprezydent Zych.

- Kiedyś przysłowiową wisienką na torcie, co przyciągała kibiców, było samo widowisko sportowe. Dzisiaj żeby przyciągnąć kibiców to nie tylko mecz, ale cała otoczka. Ona odgrywa bardzo dużą rolę.

- Trzeba podejmować odważne decyzje. Jeśli wydatkujemy pieniądze na sport i oczekujemy wyników, to dla mnie kompletnie nieodpowiedzialne byłoby, żeby wspierać klub, żeby rozgrywał mecze na takim czy innym poziomie, a z drugiej nie zabezpieczać miejsca gdzie klub miałby się rozwinąć - dodał.
Z Przemysławem Zychem rozmawia Joanna Matlak (15.12.2021)

Zobacz także

2021-12-16, godz. 12:14 Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o budżecie na 2022 r. podwyżkach i ruchu "Tak dla Polski" - Każdy może mieć oczekiwania, że można zrobić jedno czy drugie, ale radni Platformy Obywatelskiej chcieli zabrać pieniądze z remontów chodników i ulic… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Pracodawcy, związkowcy, wspólna sprawa". Debata o niepewnym losie emerytur stażowych i badaniu przedsiębiorców nt… Gośćmi Loży byli dziś Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora, Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo - Handlowa), Grzegorz Adamczyk (Solidarność)… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Jakóbikiem o kryzysie energetycznym Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" był dziś Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu biznes.alert.pl. Rozmowa dotyczyła kryzysu energetycznego… » więcej 2021-12-16, godz. 08:44 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu o szczepieniach dzieci w wieku 5-11 lat i dziecięcym oddziale… - Zainteresowanie szczepieniem dzieci jest olbrzymie i prawdopodobnie to koreluje z informacjami, że na oddziale dziecięcym pacjentów jest sporo - powiedział… » więcej 2021-12-15, godz. 14:18 Tobiasz Gajda o bezzałogowych statkach powietrznych czyli frontach i dylematach prawnych związanych z nowymi technol… » więcej 2021-12-15, godz. 14:11 Przemysław Zych o tym dlaczego Opole potrzebuje dużego stadionu i dlaczego drożeją bilety w obiektach MOSiR-u - Mamy z prezesem Odry Opole podobne zdanie, że będzie to stadion, który w 100 procentach zabezpieczy potrzeby klubu - mówił w Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-12-15, godz. 09:26 Dr Danuta Witkowska, która bada koronawirusa o faktach i mitach z nim związanych, a także o faktach dotyczących sz… Wieczorem odbędzie się wykład "Wirus czy szczepionka" poprowadzony będzie on-line i będzie otwarty dla wszystkich chętnych. - Chcemy tą inicjatywą walczyć… » więcej 2021-12-14, godz. 17:01 Spięcie. Piotr Cywiński i Michał Rachoń i ich goście: Cezary Gmyz, Jan Libicki, Jacek Saryusz Wolski - Nie sądzę, że dojdzie do zbliżenia stanowisk Polski i Niemiec. Rzeczą, która musiałaby się wydarzyć to powstrzymanie dokończenia NS2 spowodowany atakiem… » więcej 2021-12-14, godz. 09:57 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizowali najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. » więcej 2021-12-14, godz. 08:59 Sebastian Smoliński z wydziału ochrony środowiska o stanie powietrza w Opolu i ochronie dzikich zwierząt w mieście - Warunki pogodowe mają bardzo duży wpływ na stopień zanieczyszczenia powietrza. Wczorajsza (13.12) prognoza przewidywała przekroczenia dopuszczalnych norm… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »