Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Kpt. Piotr Płuciennik o tym jak ważne jest wsparcie…
2021-11-16, 09:45 Autor: Joanna Matlak

Kpt. Piotr Płuciennik o tym jak ważne jest wsparcie dla żołnierza i działaniach opolskich logistyków na granicy polsko-białoruskiej

Kpt. Piotr Płuciennik o zadaniach żołnierzy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej na polsko-białoruskiej granicy
- Za każde gesty wsparcia jesteśmy wdzięczni, z tego względu, że służba na granicy jest ciężka, szczególnie dla żołnierzy, którzy de facto stoją wzdłuż granicy. To chyba podobnie jak ze sportowcami, którzy widzą wsparcie kibiców, tak samo żołnierz kiedy pełni służbę musi czuć takie wsparcie, musi czuć, że jest potrzebny i robi coś ważnego – mówił w Porannej Loży kpt. Piotr Płuciennik z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej komentując wysyp pozytywnych i wspierających komentarzy na profilach społecznościowych jednostki.
- Zadaniem żołnierzy 10 brygady logistycznej jest spowodować, aby służba tych żołnierzy (stojących na granicy przyp. Red.) była jak najbardziej komfortowa., aby mieli gdzie odpocząć, aby mogli dobrze się najeść, aby mogli wyprać swoje mundury. Chcemy zadbać o tych żołnierzy w jak najbardziej szeroki i kompleksowy sposób – mówił nasz gość.

Już w sobotę opolscy logistycy byli na miejscu i od razu musieli zabezpieczyć swój pobyt.
- Ten punkt magazynowy powstaje od zera, musiał stanąć agregat prądotwórczy, maszty, stanęło oświetlenie, potem kontenery mieszkalne i tyle się udało zrobić pierwszej nocy. A do dzisiaj powstał punkt magazynowy. powstać oświetlenie, żeby rozłożyć kontenery mieszkalne i na pierwszą noc co się udało, a do dzisiaj już powstał polowy punkt magazynowy – wymieniał nasz gość.

- To jest punkt, gdzie będzie przyjmowana i dystrybuowana żywność dla tych wszystkich naszych kasyn polowych, kuchni polowych. Nasi żołnierze wzięli ze sobą kontenery chłodnicze, specjalistyczne pojazdy - tj. chlebowozy, chłodnie na kontenerach, którymi będą dowozić do tego punktu żywność od producenta czy też z miejsc odbioru tej żywności - wyjaśnia kpt. Płuciennik.

Gdzie dokładnie znajdują się opolscy logistycy? - Nigdy nie mówię o dokładnych lokalizacjach więc dziś też nie powiem, ale jest to wschodnia granica naszego kraju - odpowiedział kpt. Płuciennik.

Jak długo tam zostaną? - Pojechało ponad 40 żołnierzy i nie wszyscy zostali na miejscu, bo nie wszyscy są potrzebni do obsługi punktu. Grupa została podzielona na pół i połowa wróciła do Opola. Są tam potrzebni specjaliści od energetyki, magazynierzy od przechowywania produktów, kierowcy. Nasi żołnierze na swój użytek mają też zabezpieczenie medyczne wiec są przygotowani na przebywanie tam przez długi okres czasu. Jest też kuchnia polowa, natomiast czas pokaże na jak długo będą tam potrzebni - dodał nasz gość.

Zobacz także

2021-12-13, godz. 17:22 Jan Tomalik o tym, jak w rozgłośni wyglądały pierwsze godziny wprowadzenia stanu wojennego - Miałem nocny dyżur w radiu, nagle usłyszałem, że przestaliśmy nadawać, zniknął program. W radiu nie może być ciszy, na takie wypadki mieliśmy przygotowane… » więcej 2021-12-13, godz. 13:35 Violetta Porowska o 40 rocznicy stanu wojennego, fundusze kompensacyjnym wizycie ministra zdrowia w Opolu Gościem parlamentarnej odsłony Loży Radiowej była dziś Violetta Porowska, poseł PiS. Rozmawialiśmy o 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i wystawie… » więcej 2021-12-13, godz. 09:22 Bogusław Bardon: Stan wojenny jest traumą, bo Polak do Polaka strzelał. Trzeba powiedzieć wszystkim jak było i jak… - Zabrali mnie z mojego mieszkania, skutego wywieźli na dołek, gdzie spotkałem kolegów wspominał aresztowanie 13 grudnia 1981 roku Bogusław Bardon jeden… » więcej 2021-12-10, godz. 18:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła Niedawno Katolicka Agencja Informacyjna opublikowała głośny "Kościół w Polsce", z którego wynikało, że przez ostatnie ćwierć wieku spadek deklaracji… » więcej 2021-12-10, godz. 13:48 Dr inż. Adam Czubak o projekcie Cyber Eva, który zapewni bezpieczeństwo cybernetyczne Opolscy naukowcy z Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego pracują nad stworzeniem aplikacji "Cyber Eva". Ma ona pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa… » więcej 2021-12-10, godz. 09:07 Dr Jarosław Mijas, konsultant ds. pediatrii: bardzo wiele dzieci choruje na covid-19 na Opolszczyźnie, także niemowlęta… - Niestety bardzo dużo dzieci w województwie opolskim choruje na covid-19 i z własnych doświadczeń wiem, że o wielu przypadkach nie wiemy - dr Jarosław… » więcej 2021-12-09, godz. 12:15 Debata "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o naruszeniach praw pracowniczych i pomyśle większych sankcji dla pracod… Gośćmi radowej debaty byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), dr Witold Potwora (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz… » więcej 2021-12-09, godz. 12:14 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem o głosowanym w sejmie funduszu… Gościem Magdaleny Ogórek był w tym tygodniu Tomasz Latos, poseł PiS i zarazem przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Poseł na gorąco komentował posiedzenie… » więcej 2021-12-09, godz. 09:29 Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa o powodach odrzucenia uwag posła Janusza Kowalskiego do Funduszy Europejskich… - To jest wpisywanie się w politykę PiS-u, która od kilku lat napuszcza obywateli na różne grupy. Dyskryminuje, zwalcza. Pięć samorządów województw… » więcej 2021-12-08, godz. 13:10 Dr Marek Mazurkiewicz o swoich badaniach dotyczących udziału mniejszości narodowych i etnicznych w życiu politycznym… - Komitety mniejszości narodowych i etnicznych są zwolnione z konieczności osiągnięcia 5% progu wyborczego w skali kraju, ale muszą go przekroczyć w okręgu… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »