Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowym wicewojewodzie…
2021-11-10, 09:23 Autor: Paula Hołubowicz

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowym wicewojewodzie, pracy szpitala tymczasowego i uroczystościach związanych z Narodowym Dniem Niepodległości

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowym wicewojewodzie, pracy szpitala tymczasowego i uroczystościach związanych z Narodowym Dniem Niepodległości
- Chciałbym bardzo, żeby Państwo zaczekali do godziny 14.15, wtedy nastąpi przedstawienie nowego wicewojewody opolskiego. Trzymamy się dobrego obyczaju, że zgodnie z powołaniem Pana premiera dokonujemy prezentacji wicewojewody w godzinach, w których przewidzieliśmy - powiedział Sławomir Kłosowski wojewoda opolski.
Wojewoda podziękował także medykom za zgłoszenie się do pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu.

- Mamy 142 miejsca gotowe dla pacjentów, powoli zapełnia się ten szpital. Myślimy o uruchomieniu kolejnych szpitali (miejsca dla pacjentów z covid - red.). To wielki sukces środowiska medycznego opolskiego. Wiadomo, że niedomaganie jeśli chodzi o liczebność kadry lekarskiej i pielęgniarskiej jest, tak jak w całym kraju. Dziękuję, że podjęliście się tej służby - mówił wojewoda opolski.

Od wczoraj pacjentów z covid przyjmuje szpital MSWiA w Opolu. Następnie, w razie potrzeby będzie uruchamiany szpital w Oleśnie.
- Mam nadzieję, że nie będziemy musieli go jeszcze przez chwilę otwierać. W tej chwili w szpitalach covidowych mamy 152 pacjentów na 272 miejsca "tlenowe", 36 miejsc respiratorowych w tym zajętych jest 12, więc mamy bezpieczny zapas na respiratorach i bezpieczny zapas na łóżkach tlenowych - wyjaśnił Sławomir Kłosowski.

W przyszłym tygodniu zacznie pracę zespół matematyków do modelowania przebiegu 4 fali pandemii w regionie z podziałem na powiaty. Tym razem będą to naukowcy z Politechniki Opolskiej. W poprzedniej fali nad modelami pracowali matematycy z Uniwersytetu Opolskiego.

Jutro (11.11) w Narodowe Święto Niepodległości będzie można zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

- Od 10 do 14 na wyspie Bolko w Opolu, w parku 800-lecia będzie można skorzystać, w mobilnym namiocie ze szczepienia preparatem Johnson&Johnson lub Pfizer.

O godzinie 11.11 ruszy Bieg Wolności. Będzie można uzyskać gadżety, plansze, fotografie zawodników ZAKSy, przy starcie także będą zawodnicy ZAKSy, będzie można zdobyć autograf.
- Dziękuję zawodnikom, którzy są w trakcie sezonu, że znajdują czas, dziękuję prezesowi Azotów w Kędzierzynie-Koźlu Pawłowi Stańczykowi i prezesowi PZPS Sebastianowi Świderskiemu, bez których by się to nie odbyło.

W internetowej części rozmowy wojewoda opolski przedstawił programu obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Po mszy w katedrze opolskiej, która rozpocznie się o godzinie 12-tej na której będzie odczytany list marszałek sejmu Elżbiety Witek i premiera Mateusza Morawieckiego. O godzinie 13.30 na Placu Wolności w Opolu rozpoczną się oficjalne uroczystości.

Wydarzenia, te oficjalne i te rozrywkowe związane ze świętem niepodległości będą obywały się nie tylko w stolicy województwa, także w miastach.

- Bardzo dziękuję samorządowcom za to, że organizują tak licznie obchody. Wiem, że będzie ich dużo, oceniam to po zaproszeniach jakie otrzymuję. Odpisuję samorządowcom i przepraszam, że nie mogę być obecny ze względu na uroczystości wojewódzkie - mówił Sławomir Kłosowski.

Zobacz także

2021-12-31, godz. 13:15 Piotr Mielec podsumowuje kondycję branży turystycznej i działaność OROT-u » więcej 2021-12-31, godz. 08:50 Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna… - Będzie dużo muzyki, bo słuchacze to lubią. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie kiedy zmieniliśmy playlistę, tej przestrzeni muzycznej jest więcej… » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" radiowa debata o technologii 5G i brakujących rękach do pracy w Norwegii » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali… » więcej 2021-12-30, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i zmianach w 500 plus » więcej 2021-12-29, godz. 13:09 Martyna Kolemba o aplikacji edukacyjnej (O)polska Historia - Aplikacja pokazuje dzieje naszego regionu - mówiła w Popołudniowej Loży Radowej Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. » więcej 2021-12-29, godz. 12:57 Piotr Bujak o dofinansowaniu budowy obwodnicy Głogówka ale i problemie związanym z wkładem własnym do inwestycji - Dla nas to historyczna szansa, ale trochę jesteśmy na zakręcie - mówił w samorządowej odsłonie Loży Radiowej Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. O środki… » więcej 2021-12-29, godz. 08:57 Dariusz Madera podsumowuje rok pracy szpitala tymczasowego i szczepieniach na COVD-19 - Widzimy, że tych pacjentów po szczepieniach trafia do szpitala tymczasowego bardzo mało - mówił w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2021-12-28, godz. 16:11 "Spięcie" - magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Sebastian Kaleta, Władysław… » więcej 2021-12-28, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w program… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »