Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Dr hab. Witold Potwora o badaniach dotyczących innowacyjnych…
2021-11-03, 17:33 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Dr hab. Witold Potwora o badaniach dotyczących innowacyjnych firm w regionie i planach badawczych na kolejne lata

Dr hab. Witold Potwora o o innowacjach i strategiach marketingowych przedsiębiorstw
- Przyczyną podjęcia badań nad innowacyjnością opolskich przedsiębiorstw był wcześniejszy referat, który był pokłosiem badań prowadzonych na rzecz strategii rozwoju i innowacji w województwie opolskim. Recenzentka oceniła, że przerażający obraz rysuje się z tego artykułu - powiedział dr hab Witold Potwora pytany o swoje badania dotyczące innowacyjności i strategii marketingowych.
Dodał, że wraz z żoną, z którą pisał referat postanowili zmienić metodę badawczą i sprawdzić, czy faktycznie jest tak źle jeśli chodzi o innowacyjne firmy w regionie.
- Poprosiliśmy za pośrednictwem ówczesnego marszałka województwa wójtów i burmistrzów, aby wskazali ciekawe ich zdaniem przedsiębiorstwa w gminach. Perełki się gubią w statystykach GUS, a perełki są - powiedział dr Potwora.
Badania pokazały, że województwo opolskie nie ma się czego wstydzić, jest wiele innowacyjnych, prężnie działających firm, znanych nawet na świecie.
- Okazało się także, że bardzo dynamicznie konkurują na rynkach europejskich i światowych i po okresie, kiedy byliśmy kolonią taniej siły roboczej dla dużych koncernów i "montażownią" już tak nie jest - podkreślił naukowiec.
Zwrócił także uwagę na działalność Parku Naukowo Technologicznego w Opolu, który jego zdaniem jest unikatowy w kraju.
- Różni się od innych rzetelnością, szerokim zakresem działania, jest tam kilka bardzo ciekawych imprez w tygodniu, jest supernowoczesna serwerownia unikalna w skali kraju.
Gość Radia Opole powiedział również, że w przyszłości chciałby się zająć wpływem PNT na otoczenie biznesu.
- To nie jest Park tylko po to, żeby stworzyć inkubator lub pozyskać grant unijny. Tam cały czas coś się dzieje, jest rzecznik patentowy, procesy wynalazcze się rozwijają, szereg innych usług PNT na rzecz opolskich przedsiębiorstw świadczy i warto o tym mówić.

Zobacz także

2021-12-13, godz. 17:22 Jan Tomalik o tym, jak w rozgłośni wyglądały pierwsze godziny wprowadzenia stanu wojennego - Miałem nocny dyżur w radiu, nagle usłyszałem, że przestaliśmy nadawać, zniknął program. W radiu nie może być ciszy, na takie wypadki mieliśmy przygotowane… » więcej 2021-12-13, godz. 13:35 Violetta Porowska o 40 rocznicy stanu wojennego, fundusze kompensacyjnym wizycie ministra zdrowia w Opolu Gościem parlamentarnej odsłony Loży Radiowej była dziś Violetta Porowska, poseł PiS. Rozmawialiśmy o 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i wystawie… » więcej 2021-12-13, godz. 09:22 Bogusław Bardon: Stan wojenny jest traumą, bo Polak do Polaka strzelał. Trzeba powiedzieć wszystkim jak było i jak… - Zabrali mnie z mojego mieszkania, skutego wywieźli na dołek, gdzie spotkałem kolegów wspominał aresztowanie 13 grudnia 1981 roku Bogusław Bardon jeden… » więcej 2021-12-10, godz. 18:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła Niedawno Katolicka Agencja Informacyjna opublikowała głośny "Kościół w Polsce", z którego wynikało, że przez ostatnie ćwierć wieku spadek deklaracji… » więcej 2021-12-10, godz. 13:48 Dr inż. Adam Czubak o projekcie Cyber Eva, który zapewni bezpieczeństwo cybernetyczne Opolscy naukowcy z Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego pracują nad stworzeniem aplikacji "Cyber Eva". Ma ona pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa… » więcej 2021-12-10, godz. 09:07 Dr Jarosław Mijas, konsultant ds. pediatrii: bardzo wiele dzieci choruje na covid-19 na Opolszczyźnie, także niemowlęta… - Niestety bardzo dużo dzieci w województwie opolskim choruje na covid-19 i z własnych doświadczeń wiem, że o wielu przypadkach nie wiemy - dr Jarosław… » więcej 2021-12-09, godz. 12:15 Debata "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o naruszeniach praw pracowniczych i pomyśle większych sankcji dla pracod… Gośćmi radowej debaty byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), dr Witold Potwora (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz… » więcej 2021-12-09, godz. 12:14 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem o głosowanym w sejmie funduszu… Gościem Magdaleny Ogórek był w tym tygodniu Tomasz Latos, poseł PiS i zarazem przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Poseł na gorąco komentował posiedzenie… » więcej 2021-12-09, godz. 09:29 Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa o powodach odrzucenia uwag posła Janusza Kowalskiego do Funduszy Europejskich… - To jest wpisywanie się w politykę PiS-u, która od kilku lat napuszcza obywateli na różne grupy. Dyskryminuje, zwalcza. Pięć samorządów województw… » więcej 2021-12-08, godz. 13:10 Dr Marek Mazurkiewicz o swoich badaniach dotyczących udziału mniejszości narodowych i etnicznych w życiu politycznym… - Komitety mniejszości narodowych i etnicznych są zwolnione z konieczności osiągnięcia 5% progu wyborczego w skali kraju, ale muszą go przekroczyć w okręgu… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »