Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Aleksandra Szubryt o warsztatach Majsterkowicz 2…
2021-10-04, 11:09 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Aleksandra Szubryt o warsztatach Majsterkowicz 2.0

Aleksandra Szubryt o projekcie "Majsterkowicz 2.0."
- Postanowiliśmy zrobić warsztaty dla osób, które chciałyby nauczyć się naprawiać sprzęty elektroniczne - powiedziała Aleksandra Szybryt w Popołudniowej Loży Radiowej o warsztatach Majsterkowicz 2.0. To projekt dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej.
- Majsterkowicz kojarzy się z młotkiem i śrubokrętem, my chcemy nauczyć posługiwania się na przykład lutownicą tak, aby naprawić sprzęt elektroniczny. To wcale nie jest trudne - zaznaczyła koordynatorka projektu.
Dodała, że na warsztatach będzie można się nauczyć konstrukcji małych robotów, czujników.

- Młodzież z ostatniej klasy szkoły podstawowej jest u progu kariery, często nie wie co zrobić dalej, a wiemy, że robotyka jest przyszłością. Mamy nadzieję, że nasze warsztaty spowodują zainteresowanie kierunkami technicznymi, podpowiedzą młodzieży, czym mogą zająć się w swojej przyszłości - wyjaśniała Aleksandra Szubryt.

Aby wziąć udział w warsztatach wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny na stronie projektu i wysłać go we wskazane miejsce.
Zajęcia będą prowadzone przez pracowników Parku Naukowo Technologicznego w siedzibie PNT w Opolu.

- To, mam nadzieję, będzie dodatkową zachętą, bo uczestniczy warsztatów będą mogli zobaczyć salę B+R (Badawczo+Rozwojową), do której nie wszyscy mają dostęp, a w tej hali zobaczyć roboty, maszyny zmęczeniowe itd.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, pierwsze zajęcia w najbliższą sobotę.

Zobacz także

2021-11-12, godz. 15:10 Monika Bartel o badaniach kontrolnych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021… » więcej 2021-11-12, godz. 08:55 Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł OdNowy z Opola o działaniach przemytników, dezinformacji i kryzysie… - Trwa operacja psychologiczna koordynowana przez służby specjalne Białorusi i Rosji, której jednym z objawów jest użycie migrantów jako żywej broni, najpierw… » więcej 2021-11-10, godz. 15:47 Dr Bartosz Maziarz, ekspert ds. bezpieczeństwa o sytuacji na granicy z Białorusią - Nie jestem zaskoczony słowami premiera Morawieckiego. Musimy oswajać się z tą sytuacją, że wzmożone siły wojskowe, policji i straży granicznej, jeszcze… » więcej 2021-11-10, godz. 13:08 Violetta Porowska o sejmowej debacie ws. sytuacji na granicy, tzw. marszu dla Izy w Opolu i nowym wicewojewodzie - W szeregach PiS był taki niepokój, czy należna powaga izby i tematu zostanie zachowania, ale opozycja stanęła na wysokości zadania. Możemy powiedzieć… » więcej 2021-11-10, godz. 09:23 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowym wicewojewodzie, pracy szpitala tymczasowego i uroczystościach związanych… - Chciałbym bardzo, żeby Państwo zaczekali do godziny 14.15, wtedy nastąpi przedstawienie nowego wicewojewody opolskiego. Trzymamy się dobrego obyczaju, że… » więcej 2021-11-09, godz. 17:04 Prof. Kamil Minkner o badaniach dotyczących zrównoważonego rozwoju na przykładzie Islandii - Chcemy wprowadzić u nas do programu nauczania nowy przedmiot: "Zrównoważony rozwój" - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej dr hab. Kamil Minkner… » więcej 2021-11-09, godz. 12:34 Co tam Panie w polityce Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza o sytuacji na granicy, Marszu Niepodległości i negocjacjach… - Chciałabym dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja na granicy (...) spodziewam się tego, że będzie jak zawsze. To znaczy że wyjdzie pan premier i powie… » więcej 2021-11-09, godz. 10:46 Witold Zembaczyński, poseł Nowoczesnej o wyborach wewnętrznych w partii, zarządzie regionu opolskiego oraz tym, czy… - Dziękuje za kolejny kredyt zaufania, przy jednym głosie wstrzymującym się - powiedział poseł Witold Zembaczyński przewodniczący Nowoczesnej na Opolszczyźnie… » więcej 2021-11-08, godz. 17:09 Stanisław Niewiński o badaniach nad klasyczną chińską myślą polityczną w kontekście wpływu na współczesne … Gościem Radia Opole był dziś dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu oraz wykładowca na Uniwersytecie Opolskim. Doktor… » więcej 2021-11-08, godz. 13:35 Katarzyna Czochara o migrantach szturmujących granicę, Polskim Ładzie i inwestycjach w opolskich samorządach, zmianach… - Sytuacja na granicy wschodniej jest naprawdę bardzo trudna. Powiem po raz kolejny krytyczne słowa w kierunku opozycji, kiedy ta sytuacja w ogóle się pojawiła:… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »