Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Tomasz Kostuś, poseł PO o urodzinach, teściowej…
2021-09-27, 13:24 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Tomasz Kostuś, poseł PO o urodzinach, teściowej, Opolskim Zespole Parlamentarnym i wyborach do Bundestagu.

- Parlamentarzyści znaleźli się w mojej opinii w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu - powiedział poseł Tomasz Kostuś komentując obecność partyjnych kolegów na imprezie urodzinowej dziennikarza w czasie, gdy w sejmie prezes NiK przedstawiał sprawozdanie z działalności tej instytucji.
Odniósł się także do wyniku badań pracowni SW Reserch, z których wynika, że co piąty badany nie wie, czy Platforma Obywatelska jest partią prawicową, lewicową czy centrową.
- Nic się nie zmieniło. Byliśmy, jesteśmy i będziemy partią umiarkowanego centrum - podkreślił.
Dlaczego wyborcy nie są tego pewni?
- Bo PO stała się w ostatnim czasie środowiskiem, a nie zdyscyplinowaną partią polityczną. Jestem przekonany, że pan Przewodniczący Donald Tusk to zmieni - mówił w Południowej Loży Radiowej poseł Tomasz Kostuś. - Partia polityczna to nie klub dyskusyjny, to nie kółko różańcowe.

Dzisiaj (27.09) zbiera się w Opolu Opolski Zespół Parlamentarny.
- Tematem spotkania są najważniejsze projekty inwestycyjne i infrastrukturalne miasta, stolicy regionu. Chcielibyśmy wiedzieć, które są dla miasta najważniejsze i ponad partyjnymi podziałami za nimi lobbować.

Rozmawialiśmy także o wynikach wyborów do Bundestagu.
- Niemcy, to nasz najważniejszy sąsiad, partner polityczny i gospodarczy. Nie jestem bezkrytyczny wobec relacji polsko-niemieckich na przykład w kontekście tego jak polski rząd pomaga mniejszości niemieckiej, a jak Niemcy pomagają Polakom. Kiedy czytam, jakim to złym kanclerzem była dla Polski Angela Merkel, myślę, że jeszcze będziemy za nią tęsknić - stwierdził poseł Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także

2021-10-25, godz. 16:57 Mieczysław Wojtaszek o radzie ds. polityki senioralnej i programach dla seniorów, które mogą realizować samorządy - Przy wojewodzie powołano dziś 14 osób ds. polityki senioralnej - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Mieczysław Wojtaszek, dyrektor wydziału polityki… » więcej 2021-10-25, godz. 15:17 Lidia Ułanowska o deinstytucjonalizacji usług dla seniorów - Jak najwięcej usług dla seniorów powinno być w środowisku. To czas deinstytucjonalizacji usług – powiedziała w Popołudniowej Loży Lidia Ułanowska… » więcej 2021-10-25, godz. 16:42 Sławomir Kłosowski o 0,5 mld złotych na inwestycje dla opolskich samorządów z Polskiego Ładu - Nie byłoby tych pieniędzy gdyby nie to, że wnioski przygotowane przez samorządowców były na naprawdę wysokim poziomie – powiedział w Popołudniowej… » więcej 2021-10-25, godz. 15:24 Janusz Kowalski o chęci pozbawienia mniejszości niemieckiej pieniędzy, inicjatywie dot. dworca PKP w Opolu i polexi… - Przygotowuję poprawkę, aby wykreślić wszystkie pieniądze, które są przeznaczane dla mniejszości niemieckiej w Polsce. Chce by przeznaczono je na naukę… » więcej 2021-10-25, godz. 08:35 Zbigniew Kubalańca, nowy szef PO w Opolu o sobotnich wyborach w partii, a także o nadchodzącej, wtorkowej sesji sejmiku… - Satysfakcja dla mnie, że nie było żadnej osoby, która by głosowała przeciw - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, nowy przewodniczący… » więcej 2021-10-22, godz. 14:07 Młodzieżowa Loża Radiowa o debacie w Parlamencie Europejskim o Polsce i o tym, że senat nie zajmie się wnioskiem prokuratury… Gośćmi dzisiejszej Młodzieżowej Loży Radiowej byli: Mateusz Sałek (Solidarna Polska), Jan Zimoch (Stowarzyszenie Od Nowa Marcina Ociepy), Kacper Jungowski… » więcej 2021-10-22, godz. 11:16 Dr Stanisław Niewiński o dekadzie rządów Xi Jinpinga w Chinach, wyhamowaniu chińskiej gospodarki i nowym wyścigu… - Xi Jinping rządzi w Chinach już prawie dekadę, w przyszłym roku „stuknie” mu 10 lat i wszystko wskazuje, że na dekadzie się może nie zakończyć -… » więcej 2021-10-22, godz. 09:01 Piotr Bromber, wiceminister zdrowia o wizycie na Wydziale Lekarskim UO, pracach zespołu trójstronnego i pandemii - Powstanie Wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim to jedna z istotniejszych rzeczy, która się wydarzyła w ostatnim czasie, jeżeli chodzi o ochronę… » więcej 2021-10-21, godz. 17:03 Debata "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę i przepisach o pracy cudzoziemc… Zmiany przewidują zmodyfikowanie zakresu wyłączeń spod zakazu handlu. Pozwolą one na otwarcie w niehandlowe niedziele sklepów świadczących usługi pocztowe… » więcej 2021-10-21, godz. 11:08 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą o debacie w Parlamencie Europejskiej… Nie milkną komentarze wokół debaty w Parlamencie Europejskim o Polsce i słów premiera Mateusza Morawieckiego, który wystąpił wczoraj w Parlamencie Europejskim… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »