Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z Sejmu' Magdalena Ogórek i Anna Zalews…
2021-09-23, 12:52 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

"Prosto z Sejmu" Magdalena Ogórek i Anna Zalewska

"Prosto z Sejmu" Anna Zalewska i Magdalena Ogórek
"Prosto z Sejmu" Anna Zalewska i Magdalena Ogórek
- Sposób wydania decyzji ws. Turowa, jednoosobowy, arogancki, bez przeczytania bardzo szerokiej argumentacji jest dowodem na to, że w Brukseli nikogo nie obchodzi jaki dramat rozegrałby się w regionie po zamknięciu kopalni Turów - powiedziała w "Prosto z sejmu" europoseł Anna Zalewska.
- Strona polska wnosiła przed trybunałem, żeby wysłuchano stron, przeczytano dokumenty i żeby nie była to jednoosobowa decyzja - dodała europoseł Zalewska zaznaczając, że Komisja Europejska w grudniu i podkreśliła, że to polityczna decyzja zagrażająca środowisku.
- Ten konflikt ma przynieść premierowi Babisowi głosy wyborcze. Informuję, pana premiera, że będzie wręcz przeciwnie - powiedziała Anna Zalewska i przytoczyła badania przeprowadzone 3 tygodnie temu na temat nastrojów społecznych po stronie czeskiej i polskiej. Wynika z nich, że 60, 60 lub nawet 80%, w zależności od pytania, nie chce być stroną tego konfliktu, chcą jego zakończenia.
- Analizujemy prawnie, czy jest możliwość obciążenia Polski takimi karami. Nie ma takiej możliwości. Wyraźnie artykuły 192 i 194 o tym mówią.
- Obiecałam swoim wyborcom z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, że będę ich posłem. Co weekend jestem w terenie i proszę mi wierzyć, że ludzie chętnie słuchają i rozumieją, że przepisy z Brukseli dotyczą bezpośrednio ich.

Magdalena Ogórek rozmawiała z eurodeputowaną Anną Zalewską, byłą minister edukacji o edukacji. Skomentowała nominowanie do konkursu "Warszawianka roku" Marty Lempart.
- Dostaje się za takie "role" maliny na całym świecie. Nie ma akceptacji na tego rodzaju zachowania, ale to definiuje pana Trzaskowskiego. To zły przykład dla młodzieży. Pojawiają się wulgaryzmy w przestrzeni publicznej i młodzież uznaje, że skoro za takie kwestie się nagradza, to tak się będzie zachowywała - powiedziała europosłanka okręgu opolsko-dolnośląskiego.

Anna Zalewska mówiąc o zwieszeniu Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka w PO za udział w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka powiedziała, że to hipokryzja Donalda Tuska.
- Pokazuje, że myśli o etyce i standardach a tak na prawdę chodzi o to, żeby pokazać swoją siłę. Będzie miał możliwość wymiany wiceprzewodniczącego. Dali mu pretekst. Jeśli chodzi o samego Tuska to widać po nim nerwowość, brak profesjonalizmu cierpliwości i szacunku na przykład w stosunku dziennikarzy, którzy zadają trudne pytania.

Zobacz także

2021-10-25, godz. 16:57 Mieczysław Wojtaszek o radzie ds. polityki senioralnej i programach dla seniorów, które mogą realizować samorządy - Przy wojewodzie powołano dziś 14 osób ds. polityki senioralnej - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Mieczysław Wojtaszek, dyrektor wydziału polityki… » więcej 2021-10-25, godz. 15:17 Lidia Ułanowska o deinstytucjonalizacji usług dla seniorów - Jak najwięcej usług dla seniorów powinno być w środowisku. To czas deinstytucjonalizacji usług – powiedziała w Popołudniowej Loży Lidia Ułanowska… » więcej 2021-10-25, godz. 16:42 Sławomir Kłosowski o 0,5 mld złotych na inwestycje dla opolskich samorządów z Polskiego Ładu - Nie byłoby tych pieniędzy gdyby nie to, że wnioski przygotowane przez samorządowców były na naprawdę wysokim poziomie – powiedział w Popołudniowej… » więcej 2021-10-25, godz. 15:24 Janusz Kowalski o chęci pozbawienia mniejszości niemieckiej pieniędzy, inicjatywie dot. dworca PKP w Opolu i polexi… - Przygotowuję poprawkę, aby wykreślić wszystkie pieniądze, które są przeznaczane dla mniejszości niemieckiej w Polsce. Chce by przeznaczono je na naukę… » więcej 2021-10-25, godz. 08:35 Zbigniew Kubalańca, nowy szef PO w Opolu o sobotnich wyborach w partii, a także o nadchodzącej, wtorkowej sesji sejmiku… - Satysfakcja dla mnie, że nie było żadnej osoby, która by głosowała przeciw - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, nowy przewodniczący… » więcej 2021-10-22, godz. 14:07 Młodzieżowa Loża Radiowa o debacie w Parlamencie Europejskim o Polsce i o tym, że senat nie zajmie się wnioskiem prokuratury… Gośćmi dzisiejszej Młodzieżowej Loży Radiowej byli: Mateusz Sałek (Solidarna Polska), Jan Zimoch (Stowarzyszenie Od Nowa Marcina Ociepy), Kacper Jungowski… » więcej 2021-10-22, godz. 11:16 Dr Stanisław Niewiński o dekadzie rządów Xi Jinpinga w Chinach, wyhamowaniu chińskiej gospodarki i nowym wyścigu… - Xi Jinping rządzi w Chinach już prawie dekadę, w przyszłym roku „stuknie” mu 10 lat i wszystko wskazuje, że na dekadzie się może nie zakończyć -… » więcej 2021-10-22, godz. 09:01 Piotr Bromber, wiceminister zdrowia o wizycie na Wydziale Lekarskim UO, pracach zespołu trójstronnego i pandemii - Powstanie Wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim to jedna z istotniejszych rzeczy, która się wydarzyła w ostatnim czasie, jeżeli chodzi o ochronę… » więcej 2021-10-21, godz. 17:03 Debata "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę i przepisach o pracy cudzoziemc… Zmiany przewidują zmodyfikowanie zakresu wyłączeń spod zakazu handlu. Pozwolą one na otwarcie w niehandlowe niedziele sklepów świadczących usługi pocztowe… » więcej 2021-10-21, godz. 11:08 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą o debacie w Parlamencie Europejskiej… Nie milkną komentarze wokół debaty w Parlamencie Europejskim o Polsce i słów premiera Mateusza Morawieckiego, który wystąpił wczoraj w Parlamencie Europejskim… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »