Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Monika Bartel z Urzędu Statystycznego o Nocy Spisowej…
2021-09-22, 09:51 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Monika Bartel z Urzędu Statystycznego o Nocy Spisowej i dobiegającym końca Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

Monika Bartel z Urzędu Statystycznego o Nocy Spisowej i dobiegającym końca Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań
- 25 września w sobotę w całej Polsce organizujemy Noc Spisową. Urząd Statystyczny będzie otwarty od godziny 8. do 24. dla wszystkich, którzy zostawiali spisanie się na ostatni moment i tych, którzy nie mają możliwości spisania się samemu przez internet - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu.
Równolegle będzie działała w tych godzinach infolinia statystyczna.

- Oprócz tego, jeśli pogoda pozwoli, w Opolu na pl. Wolności od godz. 13 do 17. będzie działał mobilny punkt spisowy. Dołączają do Nocy Spisowej miasta: Brzeg, Nysa, Grodków, Niemodlin od godz. 8. do 24-tej będą otwarte urzędy miejskie. W Zawadzkiem urząd gminy będzie czynny od 15. do 19 tej. Zapraszamy wszystkich, którzy się jeszcze nie spisali - powiedziała Monika Bartel.

W tych urzędach będą dostępne stanowiska komputerowe i będzie można spisać się samemu, ale będzie także pracownik urzędu statystycznego, który pomoże w razie problemów.

Obecnie w skali kraju nie spisało się jeszcze 4% mieszkań, na Opolszczyźnie nie spisanych jest 3% mieszkań.

Urząd Statystyczny nie podaje już odsetka spisanej ludności gminy czy województwa. Z uwagi na migrację ludności są sytuacje, w których odsetek spisany liczony w stosunku do liczby ludności ze spisu sprzed dziesięciu lat wynosi ponad sto. Dlatego mówi się teraz o spisywaniu mieszkań.

Są także sytuacje w których po zmianie miejsca zamieszkania znajdujemy w skrzynce na listy informację od urzędu, że "to mieszkanie nie zostało spisane", mimo, że nowy lokator już spisu dokonał w poprzednim mieszkaniu.

- W takiej sytuacji bardzo prosimy o skontaktowanie się z nami, z Urzędem Statystycznym. Można zadzwonić lub wysłać maila. To dla nas bardzo ważna informacja.

Spis powszechny zakończy się 30 września.

Zobacz także

2021-10-15, godz. 18:17 Młodzieżowa Loża Radiowa o budowie muru na granicy z Białorusią i dyskusji o polexicie Nasi dzisiejsi goście rozmawiali o ostatnim posiedzeniu Sejmu na którym posłowie dyskutowali i finalnie przegłosowali specustawę o budowie muru na granicy… » więcej 2021-10-15, godz. 13:23 Dariusz Grabowiecki, doradca energetyczny z WFOŚiGW w Opolu o dotacjach na wymianę "kopciuchów" - Można pozyskać nawet 60 % dofinansowania do wymiana starego pieca - powiedział w Południowej Loży Radiowej Dariusz Grabowiecki, doradca energetyczny z Wojewódzkiego… » więcej 2021-10-15, godz. 10:18 Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska urzędu marszałkowskiego o uchwale zakazującej używania… - W 2030 roku nie powinno być już ogrzewania mieszkań w województwie opolskim "kopciuchami" - powiedział Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska… » więcej 2021-10-14, godz. 11:59 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o podwyżce stóp procentowych i nowych propozycjach Ministerstwa Rodziny dot. m.in… W ubiegłym tygodniu Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła podwyżkę stóp procentowych o 40 punktów bazowych - z 0,1 do 0,5%. Wielu spodziewało się podwyżek… » więcej 2021-10-14, godz. 11:59 Grzegorz Puda, minister rolnictwa w rozmowie z Magdaleną Ogórek w "Prosto z Sejmu" o pomocy dla rolników w ramach Polskiego… - W ramach naszej propozycji najważniejsze są te, które wynikają ze spotkań z rolnikami, których mieliśmy w resorcie kilkadziesiąt, a w sumie w ramach… » więcej 2021-10-14, godz. 08:52 Iwona Zyman, dyrektor NIK w Opolu o kontroli fundacji Ex Bono w ramach kontroli Funduszu Sprawiedliwości - Kontrola była przeprowadzona rzetelnie, obiektywnie, profesjonalnie. Wszelkie ustalenia są udokumentowane, a fakty ukorzenione głęboko w dokumentacji źródłowej… » więcej 2021-10-13, godz. 12:31 Michał Siek, opolski kurator oświaty o zmianach w wynagradzaniu nauczycieli Gościem Popołudniowej Loży był dziś Michał Siek, opolski kurator oświaty, z którym rozmawialiśmy o planowanych podwyżkach dla nauczycieli. Na ten cel… » więcej 2021-10-13, godz. 17:01 Dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie rolników w okresie pandemii i 30-leciu działalności KRUS Gościem Radia Opole była Aleksandra Hadzik, prezes KRUS, z którą rozmawialiśmy przy okazji 30-lecia działalności tej instytucji i specjalnej konferencji… » więcej 2021-10-13, godz. 12:39 Józef Swaczyna, szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w ZPP o apelu samorządowców i proteście w Warszawie… Gościem samorządowej odsłony był dziś Józef Swaczyna, starosta strzelecki oraz szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w Związku Powiatów Polskich… » więcej 2021-10-12, godz. 17:00 Spięcie - Magazyn Krajowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia (12.10.2021) W dzisiejszym magazynie krajowym gospodarze programu wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiali o sytuacji Polski w kontekście decyzji TSUE, ale też o konflikcie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »