Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Łukasz Sowada o stowarzyszeniu 'Tak dla Opolskiego'…
2021-09-20, 08:37 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Łukasz Sowada o stowarzyszeniu "Tak dla Opolskiego" i nowej radnej Opola

Łukasz Sowada o stowarzyszeniu "Tak dla Opolskiego" i nowej radnej Opola
- Do tej porty dogrywaliśmy formalności związane z powołaniem stowarzyszenia, w maju ono formalnie zaistniało - powiedział Łukasz Sowada wiceprezes Stowarzyszenia Tak dla Opolskiego. Gość Porannej Loży Radiowej jest także przewodniczącym rady miasta stolicy regionu i radnym klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. W stowarzyszeniu, o którym rozmawialiśmy większość osób jest w jakiś sposób związana z prezydentem Opola.
- Tak, to osoby, które od wielu lat współpracują z prezydentem Wiśniewskim, ale jest też pani wójt Dąbrowy. Stowarzyszenie ma mieć charakter otwarty dla osób, które chcą pracować na rzecz silnego województwa.

Czy stowarzyszenie przekształci się w komitet wyborczy i wystawi listy do sejmiku województwa, podobnie jak to miało miejsce w przypadku stowarzyszenia "Tak dla Opola" w 2014 roku?

- Myślę, że trudno wyrokować, jest jeszcze dużo czasu do wyborów, nie wiadomo, kiedy się odbędą, bo mogą być przesunięte na 2024 rok, natomiast nie można tego wykluczyć - powiedział Łukasz Sowada.

Gość Radia Opole potwierdził także, że jako przewodniczący Rady Miasta Opola otrzymał już oficjalną informację z opolskiej delegatury KBW o wygaszeniu mandatu radnego Arkadiusza Szymańskiego.

- Czekamy na informację od komisarza wyborczego o powołaniu kolejnej osoby z listy na to miejsce. Jeśli nastąpi to w tym tygodniu, to myślę, że zaprzysiężenie nowej radnej nastąpi na wrześniowej sesji rady.

Nową radą Opola będzie Krystyna Duda, zasili klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jest żoną byłego posła Antoniego Dudy, który jest stryjem prezydenta Polski.

Zobacz także

2021-10-15, godz. 18:17 Młodzieżowa Loża Radiowa o budowie muru na granicy z Białorusią i dyskusji o polexicie Nasi dzisiejsi goście rozmawiali o ostatnim posiedzeniu Sejmu na którym posłowie dyskutowali i finalnie przegłosowali specustawę o budowie muru na granicy… » więcej 2021-10-15, godz. 13:23 Dariusz Grabowiecki, doradca energetyczny z WFOŚiGW w Opolu o dotacjach na wymianę "kopciuchów" - Można pozyskać nawet 60 % dofinansowania do wymiana starego pieca - powiedział w Południowej Loży Radiowej Dariusz Grabowiecki, doradca energetyczny z Wojewódzkiego… » więcej 2021-10-15, godz. 10:18 Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska urzędu marszałkowskiego o uchwale zakazującej używania… - W 2030 roku nie powinno być już ogrzewania mieszkań w województwie opolskim "kopciuchami" - powiedział Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska… » więcej 2021-10-14, godz. 11:59 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o podwyżce stóp procentowych i nowych propozycjach Ministerstwa Rodziny dot. m.in… W ubiegłym tygodniu Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła podwyżkę stóp procentowych o 40 punktów bazowych - z 0,1 do 0,5%. Wielu spodziewało się podwyżek… » więcej 2021-10-14, godz. 11:59 Grzegorz Puda, minister rolnictwa w rozmowie z Magdaleną Ogórek w "Prosto z Sejmu" o pomocy dla rolników w ramach Polskiego… - W ramach naszej propozycji najważniejsze są te, które wynikają ze spotkań z rolnikami, których mieliśmy w resorcie kilkadziesiąt, a w sumie w ramach… » więcej 2021-10-14, godz. 08:52 Iwona Zyman, dyrektor NIK w Opolu o kontroli fundacji Ex Bono w ramach kontroli Funduszu Sprawiedliwości - Kontrola była przeprowadzona rzetelnie, obiektywnie, profesjonalnie. Wszelkie ustalenia są udokumentowane, a fakty ukorzenione głęboko w dokumentacji źródłowej… » więcej 2021-10-13, godz. 12:31 Michał Siek, opolski kurator oświaty o zmianach w wynagradzaniu nauczycieli Gościem Popołudniowej Loży był dziś Michał Siek, opolski kurator oświaty, z którym rozmawialiśmy o planowanych podwyżkach dla nauczycieli. Na ten cel… » więcej 2021-10-13, godz. 17:01 Dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie rolników w okresie pandemii i 30-leciu działalności KRUS Gościem Radia Opole była Aleksandra Hadzik, prezes KRUS, z którą rozmawialiśmy przy okazji 30-lecia działalności tej instytucji i specjalnej konferencji… » więcej 2021-10-13, godz. 12:39 Józef Swaczyna, szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w ZPP o apelu samorządowców i proteście w Warszawie… Gościem samorządowej odsłony był dziś Józef Swaczyna, starosta strzelecki oraz szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w Związku Powiatów Polskich… » więcej 2021-10-12, godz. 17:00 Spięcie - Magazyn Krajowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia (12.10.2021) W dzisiejszym magazynie krajowym gospodarze programu wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiali o sytuacji Polski w kontekście decyzji TSUE, ale też o konflikcie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »