Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa…
2021-09-15, 13:59 Autor: Joanna Matlak

Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa w gminie, słabym zainteresowaniu szczepieniami w szkołach i walce z depopulacją

Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa w gminie, słabym zainteresowaniu szczepieniami w szkołach i walce z depopulacją
- Około 40 % osób w naszej gminie jest zaszczepionych. Staramy się przekonywać do tego, bo to jedyny sposób powrotu do normalności, ale to przynosi różne skutki. Chyba jedynym sposobem byłoby wprowadzenie obowiązku, bo ile Polaków tyle zdań. Mam teorię, że kiedyś w barach ludzie mogli się wyżalić, a teraz jest internet i mamy samych specjalistów –mówił w Południowej Loży Radiowej Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu. Jak się okazuje, zainteresowanie szczepionkami w szkołach jest znikome, to ledwo 2-3 osoby. Zdaniem naszego gościa nie ma więc sensu organizować punktów szczepień w szkołach.
Gmina Ujazd przystąpiła do programu SIM-ów czyli Społecznych Inicjatyw Mieszkalnych, jest jedną z 10 gmin związanych spółką w ramach SIM Opolskie Południe.

- To nie tylko slogan, ale Ujazd naprawdę jest fajnym miejscem do życia. Jest u nas praca, kwestie rekreacyjne, społeczno-socjalne, w ostatnich latach mamy dużo działek budowlanych, które zostały sprzedane. Ale brakuje mieszkań, to było to brakujące ogniwo - mówił burmistrz Ibrom.

- Docelowo w ciągu kilkunastu lat może powstać nawet 300 mieszkań. Mamy swoją infrastrukturę, wodę kanalizację, gaz ale na terenach należących do KOWR-u. To 5 hektarów na jednej działce, w najpiękniejszej wsi województwa w Niezdrowicach. Chcemy zaprojektować fajne, zielone osiedle szeregówek i mieszkań - mówił burmistrz Ujazdu.

- Wstępny plan to 100 mieszkań, w 2023-2024 roku będziemy przystepowali do kwestii projektowych, pozwoleń budowlanych i ruszamy z kopyta, bo głód mieszkań jet przeogromny - dodaje burmistrz.

- Nie chce być złym prorokiem ale jeśli nie będzie szerszych działań ogólnowojewódzkich to województwo opolskie będzie liczyło tyle co Kraków czy Łódź - podkreślił.

Zobacz także

2021-10-15, godz. 18:17 Młodzieżowa Loża Radiowa o budowie muru na granicy z Białorusią i dyskusji o polexicie Nasi dzisiejsi goście rozmawiali o ostatnim posiedzeniu Sejmu na którym posłowie dyskutowali i finalnie przegłosowali specustawę o budowie muru na granicy… » więcej 2021-10-15, godz. 13:23 Dariusz Grabowiecki, doradca energetyczny z WFOŚiGW w Opolu o dotacjach na wymianę "kopciuchów" - Można pozyskać nawet 60 % dofinansowania do wymiana starego pieca - powiedział w Południowej Loży Radiowej Dariusz Grabowiecki, doradca energetyczny z Wojewódzkiego… » więcej 2021-10-15, godz. 10:18 Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska urzędu marszałkowskiego o uchwale zakazującej używania… - W 2030 roku nie powinno być już ogrzewania mieszkań w województwie opolskim "kopciuchami" - powiedział Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska… » więcej 2021-10-14, godz. 11:59 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o podwyżce stóp procentowych i nowych propozycjach Ministerstwa Rodziny dot. m.in… W ubiegłym tygodniu Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła podwyżkę stóp procentowych o 40 punktów bazowych - z 0,1 do 0,5%. Wielu spodziewało się podwyżek… » więcej 2021-10-14, godz. 11:59 Grzegorz Puda, minister rolnictwa w rozmowie z Magdaleną Ogórek w "Prosto z Sejmu" o pomocy dla rolników w ramach Polskiego… - W ramach naszej propozycji najważniejsze są te, które wynikają ze spotkań z rolnikami, których mieliśmy w resorcie kilkadziesiąt, a w sumie w ramach… » więcej 2021-10-14, godz. 08:52 Iwona Zyman, dyrektor NIK w Opolu o kontroli fundacji Ex Bono w ramach kontroli Funduszu Sprawiedliwości - Kontrola była przeprowadzona rzetelnie, obiektywnie, profesjonalnie. Wszelkie ustalenia są udokumentowane, a fakty ukorzenione głęboko w dokumentacji źródłowej… » więcej 2021-10-13, godz. 12:31 Michał Siek, opolski kurator oświaty o zmianach w wynagradzaniu nauczycieli Gościem Popołudniowej Loży był dziś Michał Siek, opolski kurator oświaty, z którym rozmawialiśmy o planowanych podwyżkach dla nauczycieli. Na ten cel… » więcej 2021-10-13, godz. 17:01 Dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie rolników w okresie pandemii i 30-leciu działalności KRUS Gościem Radia Opole była Aleksandra Hadzik, prezes KRUS, z którą rozmawialiśmy przy okazji 30-lecia działalności tej instytucji i specjalnej konferencji… » więcej 2021-10-13, godz. 12:39 Józef Swaczyna, szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w ZPP o apelu samorządowców i proteście w Warszawie… Gościem samorządowej odsłony był dziś Józef Swaczyna, starosta strzelecki oraz szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w Związku Powiatów Polskich… » więcej 2021-10-12, godz. 17:00 Spięcie - Magazyn Krajowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia (12.10.2021) W dzisiejszym magazynie krajowym gospodarze programu wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiali o sytuacji Polski w kontekście decyzji TSUE, ale też o konflikcie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »